Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Şubat '10

 
Kategori
Futbol
 

Futbol zekası yetmedi..

Futbol zekası yetmedi..
 

İki takım da istekli ve iyi niyetliydi. Ama bunlar Fener'e değil Bursa'ya yetti.


Hırs, istek, enerji; ne ararsan vardı Fenerbahçe'de bu akşam. Gel gör ki futbol zekası yeterli olmayan 4 oyuncu, onca emeği boşa çıkarttı. Önce Sezarlar'ın hakkını verelim: Emre, Alex ve Vederson. Bir maçta akıtılabilecek ter miktarının çokça üstüne çıktıklarını düşünüyorum. Bilinçsizce koşmaktan bahsetmiyorum, gol ve asistle de süslediler bu enerjiyi..

Aradakileri es geçelim ve Sezar'ların hakkını yiyenlerden bahsedelim hemen: Bursaspor'un beraberlik golü öncesi yaptığı tehlikeli hareketten dolayı Bilica'yı analım önce. Bilica'nın kötü bir Lugano taklidi olduğunu düşünüyorum. İyi bir Lugano taklidi olsa, o pozisyonda rakibin nereye gideceğini kestirerek daha doğru bir hamle yapardı. Emre Aşık böyleydi Fenerbahçe'de oynarken ve "gitsin şu adam Fener'den" diye gözünün içine bakardım. Bilica için de aynı şeyleri düşünmeye başlamak istemiyorum. Lugano tatlı sert hareketlerinde ne kadar başarılıysa, Bilica o kadar bilinçsiz ve dağınık. Verdiği zarar da ortada.

Aynı serbest vuruşta durduğu yerle gole davetiye çıkartan Volkan'ı analım sonra. Ve mağlubiyet golünde Ozan'ın dibinde bitiveremeyerek son maçlardaki başarısızlığını unutturacak hareketi yapamadığı için yine analım Volkan'ı. Volkan, artık seni iyi anmak istiyorum..

12 numaralı oyuncu olan seyirciyi analım sonra. Bursa gibi rakibin önünde 2-1'lik skorun ne kadar tehlikeli olduğunu düşünmeden Semih değişikliği için ısrar ettikleri için analım onları. %100'lük pozisyonları harcamış gibi Guiza'yı ıslıkladıkları için analım. Lille maçında ezdiği toplar için Guiza'yı protesto eden futbol zekası düşük seyirciyi analım. Sezonun kalanında Guiza'dan gel de verim bekle.

Ve tabi ki seyirciye önce "olmaz olmaz" işaretleri yapıp, sonra baskıya dayanamayıp değişikliği yapan Daum'u analım. Tabi ki Semih böyle bir maçta oyuna girer ama ya daha erken ya daha sonlara doğru. Lille maçı düşünülüyorsa 2.devre Semih'le başlanabilirdi. Yok Bursa maçı düşünülüyorsa, Guiza iyi kötü Bursa defansını yıpratıyordu. Seyirci taktik verecekse Daum gitsin, parası klübün cebinde kalsın. Böylece yeni teknik adam olan seyirci de maçlara ücretsiz girsin..

Saçmalamaya başladım işte. Tıpkı Fenerbahçe'nin yaptığı gibi. 2-0'dan ve 3-0'dan çok maç aldı bu takım. Ama vermesine hiç alışık değiliz!!..

 
Toplam blog
: 66
: 2742
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

MBA değil ama HBA (Herşeyi Bilen Adam) yapmış birisiyim. Hemen her konuda fikrim var ama hiç fikr..