Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ağustos '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
461
 

Gelsen de gülüşüne ölsem...

Gelsen de gülüşüne ölsem...
 

Seni çokkkk seviyorum çokkkkkk


Gelsen de gülüşüne ölsem ... gelsen de seni bir an aklından çıkarmayanların enselerinde nefesini duyanların gözlerindeki Atatürk nefretini görsen, korkusunu görsen de gülsen...

Sen bir gelsen bir an olsun anlık da olsa gelsen görsen milletin halini, ne hale getirildiğimizi, senin yaptıklarını bozmak yıkmak için neler yaptıklarını görsen, çabalarını salyalarını görsen büyüklüğüne gülsen...

En büyük hayalleriymişsin

Savaştıkları tek hayallerisin

Hayalle savaşılır mı ?

Sen özgürlüğün adısın tadısın seni seviyorum seni seveni de, sevmeyeni asla.

Değil Ataürk Orman Çiftliği ile oynanması, isimlerin değiştirilmesi ne yapılırsa yapılsın silinemeyecek tek isim sin çünkü sen ATATÜRK 'ümüzsün !

ATATÜRK'Ü silmek değil anlamak gerek anlayamıyorsan O'nun vatanına milletine halkına sevgisini anla, yaptıklarına bak örnek al sende yapabiliyorsan yap !

Hz.Ali (r.a) na demişler ki bu adam sana kötülük yapacak O da demiş ki ben ona iyilik yapmadım  ki...

Sen ATAM ne büyük iyilikler yapmışsın ki karşılığını bayrağımızla adımızla adınla uğraşmakla veriyorlar.

Hadi kalk gel bir an olsun gel yine gülümse gülüşüne ölelim...

Senin ve silah arkadaşlarının sayesinde kazanılmış, unututrulmaya çalışılan bayramlarımızdan bir tanesi olan .....

Milli mücadele'nin zafere giden yolu Büyük Taaruz'un 91. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimizi saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum.

30 Ağustos Kurtuluş Bayramımız kutlu olsun !

Sen olunca ne hastayım ne Fas'tayım ne de yastayım her an seninleyim ...

            

                  

        

                    

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

And'ımız da gitti:(((

Cumhur Milletoğlu 
 03.10.2013 11:04
Cevap :
Çocuklarımız torunlarımıza torunlarımız çocuklarına öğretir...Sevgimle kardeşim.  07.10.2013 9:18
 

Yedi düvel el ele vermiş, onun mirasını yok etmeye,varlığını hafızalardan silmeye çalışıyorlar. Savaş meydanlarında yapamadıklarını, vatan hainleri ile el ele, kol kola yapıyorlar şimdi. Bu bayram için geç oldu ama, sizin de bundan sonraki bayramlarınız kutlu olsun. Kaleminize sağlık, çok güzel ifade etmişsiniz. İyi günler.

Ali Rıza İZGİ 
 20.09.2013 21:22
Cevap :
Yorum ve katkınız için ben de tşk. ederim nice bayramlara 29 Ekime hoşgeldin diyerek şimdiden ..selamlarımla :)  21.09.2013 15:28
 

Gözlerini kin nefret bürüyen, cehaletin esir aldığı beyinlere anlatmak öğretmek boşuna. Onlar acınacak durumda çünkü böyle bir sevgiden yoksunlar. Kin ve nefretle gözlerini kapamışlar gerçeklere... Ne mutlu bize ki, dünyaların gıpta ettiği Atamız var, Ne mutlu bize ki, onun izinden gitmeye gönülden ant içmiş bir milleti var..Zorbalıkla maddi şeyleri yok etme kampanyası başlatmış olsalar da yüreğimizde ki sevgi onu, tekrar hak ettiği saygınlığa kavuşturacaktır Ne Mutlu Türküm Diyen! emeğinize yüreğinize sağlık, sevgilerimle.

Hanife MERT 
 15.09.2013 17:22
Cevap :
Düşüncelerine aynen katılıyorum,çok tşk. ederim Ne Mutlu Bize..sevgimle :)  16.09.2013 14:02
 

Tandoğan, Gündoğdu inliyor, haykırıyor. Marşlar, türküler, şarkılar… Cumhuriyetin coşkusu yüz binlerce yürekte ahenk ahenk müzik oluyor, kulaklarda en ücra köşelere kadar dalga dalga yankılanıyor. İstiklal marşı, Onuncu Yıl marşı hep bir ağızdan ayakta büyük bir coşkuyla okunuyor.”Dağ başını duman almış/Gümüş dere durmaz akar…” Köroğlu bile söylenir bu meydanlarda”Ok atılır kalasından/Hak saklasın…” Edip söyler ”Çocuklar inanın. İnanın çocuklar. Güzel günler göreceğiz…” Göbek havası mı sandın bunları behey sersem! Bunlar yok olan bir milletin kurtuluşunun türkü olmuş simgesi, destansı haykırışlarıdır. Yer gök kırmızı. Dalga dalga bayrak denizi. Behçet Kemallerin altın saçlı mavi gözlü ilahı, büyük kurtarıcı omuzlarda taşınan dev resminde sanki hemen oradan inip on binlerin arasına katılacakmış gibi öylesine canlı askerlerine gülümsüyor. Bir devre adını yazan, yok olmuş bir milleti yeniden diriltip ayağa kaldıran Selanikli Mustafa sanki “Daha ben ölmedim” diyor.

Kerim Korkut 
 12.09.2013 15:51
Cevap :
Ölüm kelimesi O'nda geçersiz o hiç ölmedi ölmeyecekte o her zaman sevgimizle inancımızla yaşayacak özlemi ile kendini hep aratacak özlemle akan yaşımızla yeşerecek her zaman her daim...  13.09.2013 11:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 175
Toplam yorum
: 2595
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 759
Kayıt tarihi
: 20.10.07
 
 

9 Eylül Üniversitesi Maliye bölümü mezunuyum. Şiir dünyam, bir tane kitap çıkaracağım dedim ve  b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster