Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ocak '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
429
 

Gidenlere...

Gidenlere...
 

Uzun uzun düşünüyorum.Hayatımın öncesi, sonrası ve şu anda yaşadığım zamanı.Öyle çok hatıralar biriktiriyoruz ki, sonra yavaş yavaş hepsi unutuluyor.Bazen birden aklıma gelince kendi kendime o zaman o kadar önemli olan şeyi nasıl unuttum diye sorup duruyorum.

Hayatımız boyunca biriktirdiklerimizden bize kalacak olan ne çok merak ediyorum.Belki bir gün bizden bütün hatıralarımızı silmemiz istense bunu başaramayız.Fakat zaman acımasız bir şekilde sinsice, bize çaktırmadan silmeye başlıyor birikenleri.Belki bir konuşmada hatırlıyoruz veya eski bir dostu gördüğümüzde.

Farkında olmadan sürekli yenileniyoruz.Hızla değişen akıp giden sadece hayat ve zaman değil.Bizde hızla değişiyoruz.Düşüncelerimiz, kalbimiz, duygularımız, aşkımız, yeme alışkanlıklarımız, kıyafetlerimiz, eşyalarımız, işimiz, çevremiz, evimiz, saçımız, bedenimiz, yüzümüz...Farketmeden herşey değişiyor.

Giden, değişen her bir parçanın yerini yeni gelenler dolduruyor.Tıpkı bir puzzle gibi.Her parça yavaş yavaş değişirken bir bakıyorsunuz yapmaya başladığınız puzzledan bambaşka bir resim çıkmış ortaya.Değişen parçalar, gidenler, gelenler...

Artık gidenlere üzülmeyi bıraktım.Biliyorum ki, yerine yeni gelenler olacak ve ben her defasında değişen bir puzzle'ı tekrar yapmaya başlayacağım.Gidenler için yapabileceğim birşey yok.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

gitmiş olsa da kapı hafifçe açık, hayatın içindeki puzzzle ise devam ediyor ama aman parçalar kaybolmasın , sevgilerle

erol aslan 
 13.01.2008 1:50
 

Hep değişmiyor muyuz sevgili ufaklık,bu değişimlerle tecrübe ediniyoruz yaşamda. Güzel tecrübelerle, daha güzel hayatı yakalamak için. sevgiler

Meral Yağcıoğlu 
 12.01.2008 9:36
 

Çok genç yaşlarda olaylara bakışımızla,daha olgun yaşlarda olaylara bakışımız çok farklı.Yaşımız ilerledikçe bazen kendimizin de hatalar yapabildiğini farkettikçe,bize yapılan hatalara daha yumuşak ve empati yaparak bakmasını öğrenmiş oluyoruz.Hayatımızdaki yenilerin,eskileri aratmaması dileğiyle sevgiyle kalın.

Giz 
 11.01.2008 12:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 265
Toplam yorum
: 1206
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 640
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

1974 İstanbul doğumluyum. Yüksekokul mezunuyum. Bursa'da yaşıyorum. Her zaman yazıp defterler, aj..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster