Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Haziran '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
609
 

Gökçek anayasal suç işliyor

Gökçek anayasal suç işliyor
 

Resim: gunumuz.com


Son yaşanan kürtaj tartışmaları ile ilgili başkentimizin ünlü manipülatörü Melih Gökçek' de konuşmuş.

“Çocuğun ne günahı var, anası kendisini öldürsün!”

Ve devam etmiş.

“Kürtaj bir cinayettir. Kimsenin "beden benim istediğimi yaparım" demeye hakkı yoktur demiş ve yine devam etmiş incilerini dökmeye.

'Sağlık Bakanlığı geçen günlerde bir açıklama yaptı. Yılda 100 bin kürtaj yapıldığını söyledi. Bu ne demek? Yılda 100 bin cinayet işleniyor. Anası olacak kişinin hatasından dolayı çocuk niye suçu çekiyor. Anası kendisini öldürsün"

Hey Allah’ım. Sen yarattığın bu kullara akıl fikir ihsan eyle. Aklını fikrini kıt eyleme.

Melih Gökçek belki düşünememiş ama demezler mi adama. “Bunu yapan iki kişi, biri erkek biri dişi.”

“Diyorlar ki beden benim islediğimi yaparım. Ee can kimin Allah'ın değil mi? Allah'ın verdiği canı sen nasıl alabilirsin?”

http://siyaset.milliyet.com.tr/melih-gokcek-cocugun-ne-gunahi-var-anasi-kendisini-oldursun-/siyaset/siyasetdetay/02.06.2012/1548414/default.htm

Be hey Allahtan korkmaz kuldan çekinmez Gökçek. Çocuğun canını Allah veriyor da kadınınkini sen mi üflüyorsun?

Bu ne hak, bu ne cüret, bu ne haddini aşan açıklamadır?

Eğer her kürtaj bir cinayetse, erkeğin her boşalması bir soykırım faaliyeti, katliam değil midir?

Doğum kontrol yönteminde tüm yükümlülüğü kadının üstüne yıkan, uçkuruna sahip çıkamayan güruhun günahını, neden sadece kadın ya da çocuklar çekiyor, çekmeli.

Hadi adaleti es geçktik, kulu bıraktık, Allahın kelamını bilmez, okumaz mısın ki; nasıl Allahın verdiği canı kadından kendi elleriyle almasını  istersin?

Bilmez misin ki intihar edenin bu dünyası da öbür dünyası da biter, kararır.

Bilirsin de işine mi gelmez yoksa… !

Melih Gökçek'in bu açıklamaları o ağzından düşürmediği Allahın kelamına göre günah, anayasaya göre suçtur. Türk milleti adına bunun gereğini yapmak, "Yüce Türk Adaleti"nin ertelenemez, asli görevidir.

İşte Melih Gökçek'in alenen yaptığı açıklamaların anayasada düzenlenmiş hali.

 5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 84

(1) Başkasını intihara azmettiren, teşvik eden, başkasının intihar kararını kuvvetlendiren ya da başkasının intiharına herhangi bir şekilde yardım eden kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

 (2) İntiharın gerçekleşmesi durumunda, kişi dört yıldan on yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

 (3) Başkalarını intihara alenen teşvik eden kişi, üç yıldan sekiz yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (Mülga ikinci cümle: 29/6/2005 – 5377/10 md.)

 (4) İşlediği fiilin anlam ve sonuçlarını algılama yeteneği gelişmemiş olan veya ortadan kaldırılan kişileri intihara sevk edenlerle cebir veya tehdit kullanmak suretiyle kişileri intihara mecbur edenler, kasten öldürme suçundan sorumlu tutulurlar.

Kaynak: Türk Hukuk sitesi com.
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ne kadar da kolay konuşuyorlar. Davulun sesi uzaktan hoş gelir diye boşuna söylenmemiş. O durumların bir de içine girmek lazım. Öyle bir ülkede yaşıyoruz ki hamilelik zamanında bir zevk iken şimdi kabus olmaya başladı. Sağlıcakla...

Asi Güvercin 
 05.06.2012 11:26
Cevap :
Aynen. Haklısınız. Düşünün ki bir kadının 3 çocuğu var ve dahasını istemiyor fakat hamile kaldı. Melih efendiye göre istemiyorsa kendini öldürsün. Diğer 3 çocuğuna devlet bakar. Devlet hazır olanlarına bakmış da, olacaklara da bakacak. Allah bunlara akıl fikir versin.Yarattıkları kin ve düşmanlık denizinde kendileri boğulurlar inşallah!Saygılar  05.06.2012 12:19
 

Bazılarnın sesini, görüntüsünü, haberini, görünce analarına kötü söz söylüyorum ya, ona üzülüyorum.Keşke onların analarıda kürtaj yaptırsalardıda bu düşüncedeki yaratıklar dünyaya gelmeseydi.Bunlardan çok var.

Fatma Güneş ERGEN 
 04.06.2012 11:42
Cevap :
Aynen. Bir çoğumuzun düşündüğünü ama dile getiremediğini dillendirmişsiniz. Dünya Melih Gökçek'i hak edecek ne yaptı diyorum bazen kendi kendime, Ankara ne yaptı? Teşekkür ederim ilginize.   04.06.2012 12:44
 

hemde analığa karşı suç işiliyor selamlarımla

mehmet ali şirin 
 03.06.2012 20:06
Cevap :
Aynen. Ben Melih Gökçek'in varsa annesinin bu konudaki görüşlerini çok merak ediyorum doğrusu. Bir gazeteci gitse de oğlunun söyledikleri konusunda ne düşündüğünü sorsa. Bu nasıl bir kin, bu nasıl bir nefrettir? Belki çocukluğuna dayanıyordur bunun temeli, bilemiyorum. Fakat Melih Gökçek her zamamki pervasızlığı ile çizmeyi iyice aştı. Bazen "bu gereçekten bir insan mıdır" sorusunu sormadan edemiyorum kendime. İkilemde kalıyorum. Teşekkür ederim katkınız için. Saygılar  04.06.2012 12:39
 

"Mamipülatör", tuttum bu tabiri. Anayasa-babayasa bizim için. Onları hiiiç bağlamaz! Lâkin bu sefer sert kayaya, kadına çarptılar. Elleri kıralacak inşallah. Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 03.06.2012 16:28
Cevap :
İnşallah. En başta da anasına söylemiş saysın bunu. Saygılar  05.06.2012 2:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 669
Toplam yorum
: 6100
Toplam mesaj
: 564
Ort. okunma sayısı
: 1493
Kayıt tarihi
: 19.01.07
 
 

Bir on dört mart sabahı güneş henüz arz-ı endam ederken üzeri yongalarla kaplı, küçük pencereli, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster