Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Eylül '17

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
261
 

Günışığında Kişisel Gelişim

Günışığında Kişisel Gelişim
 

“Şimdi yaşayın, ertelemeyi sonraya bırakın.”

 Robert Holden

 

“Yapmayı seçtiğiniz şey için zaman yaratın.”

Steve Chandler

 

“Zihninizin asla emekliye ayrılmadığından emin olun. Onu bir paraşüte benzetebilirsiniz; açmadığınız takdirde, hiçbir işe yaramaz.”

Joseph Murphy

 

“Bazen en büyük zayıflığınızla yüz yüze gelene kadar, kendi gücünüzün farkına varmazsınız.”

Susan Gale

 

Kişisel gelişim: Bireyler belli bir potansiyel ile doğar. Ne ki dünyada iyiler ve daha da iyiler vardır. Bu demektir ki; insan fiziksel olduğu kadar nitelik olarak da gelişebilir.

İşte kişinin herhangi bir alanda sahip olduğu potansiyeli biraz daha ileriye götürmesine kişisel gelişim adı verilmektedir.

Kişisel gelişim kavramının temel noktası, bireyin kendini tanımasıdır. Söz konusu kendini tanımanın hangi alanlarda ne durumda bulunduğunu belirlemesi ve eksik olduğunu düşündüğü alanlarda kendini geliştirmeye karar vermesi, kişisel gelişim sürecinin başlangıç noktası sayılır.

 

Ruh ve zihin sağlığı düzgün bireylerin belli bir yönteme dayalı olarak;

*  Amaçları netleştirmek,

*  Kararsızlıkları aşmak,

*  Bakış açısını değiştirmek,

*  Fark yaratmak,

*  İsteklendirmeyi yükseltmek,

*  Zamanı iyi yönetmek,

*  Özgüveni arttırmak,

*  Deneyim kazanmak,

*  Başarı odaklı olmak,

*  Çağa ayak uydurmak,

*  İmaj yenilemek,

Sıralı sosyal iletişim gibi konularda bireyin aldığı eğitime Kişisel Gelişim denir.

Kişisel Gelişim; kişinin kendisini geliştirmesidir. Kişisel Gelişim; hedeflerimize ulaşmada bizi motive eden kimi teknik ve strateji içeren süreçtir.

Kişisel Gelişim; başkalarıyla iyi ilişkiler ve iletişim kurma eyleminde kimi adımları atmaktır.

Kişisel Gelişim; içimizdeki olumsuz düşünce, yargı ve inanç kalıplarını değiştirerek olumlu olan yeni düşünce, yargı ve inanç kalıplarını benimsemektir

Kişisel Gelişim; insanın bulunduğu hal ve durumundan, kendisinin en yüksek potansiyelini ortaya çıkartmasıdır.

***

Gelecek hafta sonu buluşacağız ve akıl ötesi bilgileri paylaşacağız. O gün, kimi dostların belki de hepinizin yüreğinde bilinç miracı başlayacak!. Çünkü taa var oluşumuzda yapıtaşlarımıza konulan büyük vaat, o gün devreye girerek sonsuzluğa yol alacak! O nedenle sizleri, kendinize doğru koşmaya çağırıyoruz. Sevgilerle.”

Yüksel Yazıcı & Mehtap Karaman

Günışığı Evrensel Spritüel Platform’umuzun açılış günü (16.09.2017 Cumartesi) konuklarımıza öyle bir ön bilgi sunacağız ki, yaşamlarının köşe taşı olacak! Elbet ki, nasibiniz ise katılmış olursunuz. Bizi izleyiniz!”

Yüksel Yazıcı & Mehtap Karaman

***

Ajandama not düştüm. Günü geldi, ayaklarım, “Rasımpaşa Mah. Yavuztürk Sok. No: 14/4 Kadıköy” adresine ayaklarım beni götürdü. Mehtap Karaman güler yüzlü davranışı ile kapıda karşıladı! İçeridekilere gülümseme ve onlarla selamlaşma kısa sürdü.

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren ve amaçlarını anlatan Mehtap Karaman: “Derin bilgilerle, muhteşem sohbetlerle dolu harika bir kokteyldi. Başta Yüksel Yazıcı hocam olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.“ sözcükleriyle Yüksel Yazıcı’yı davet etti.

Konuşmacı Yüksel Yazıcı, özenle seçtiği tümcelerle dopdolu içerikli düşüncelerini sürdürdükten sonra aşağıdaki sözcüklerle ilgiyle izlenen konuşmasını noktaladı:

Evrensel bilgilerin kapılarını dünyaya açtık ki, bundan sonraki her cumartesi günü saat 15.00’ da yapılacak periyodik buluşmalarımızda paylaşıp dağıtacağımız ne kadar törpülenmiş ya da düzeltilip evrenselleştirilmiş bilgi varsa, tümü de yüce kudretin ve sistemlerinin katılımcılarımıza armağanı olacaktır. Bu onurlu görevi paylaşacak herkese sevgiler sunuyoruz.

Mistik öğretide (tasavvuf) adıyla tanımı yapılan ve soyadı gibi bu tarihsel buluşmamıza gerçekten katkı vermeye özen gösteren Özlem Özen başta olmak üzere, açılışımıza onur katan tüm dostlara gönül dolusu teşekkürler ediyoruz.

Psiko-spiritüel atölyesi’nde katılımcılara sunulan kokteyl ile birlikte kişisel düşünce açıklamalarına koşut yüz yüze söyleşiler de sürdü. Sonraki etkinlikte buluşmak dileğiyle etkinlik sonlandırıldı.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 494
Toplam mesaj
: 45
Ort. okunma sayısı
: 1266
Kayıt tarihi
: 18.08.08
 
 

Kırşehir Erkek İlköğretmen Okulu'nu, İzmir Buca Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümünü, İstanbul Çapa M..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster