Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ocak '09

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
463
 

Hayat

Hayat
 

Yaşam hiç adil değil. Biliyorum belki yaşı küçük ne anlar bu diyeceksiniz ama o noktada size şunu söyleyeyim, yanılıyorsunuz, her ne kadar birçok büyük acıyı yaşamamış olsamda bu hayatın çok nankör olduğunu anladım.

Bebekler doğduğunda çok masum, temiz, bu dünyanın pislikleriyle kirlenmemiş, saftırlar. Aradan biraz zaman geçer çocukluk evresindede bu böyle devam eder. Ama ardından ergenliğe girdiği o günlerde artık o yaşamın zorluklarını öğrenmeye başlayaktır. İçiniz cızlar, onu korumak istersiniz bu yüzden ona kızarsınız ama böyle oldukça o size daha çok düşmanlaşır. Bu durumdan hiç hoşnut olmasanızda artık yapacağınız bir şey yoktur, küçük bebeğiniz artık yaşamın zorluklarını öğrenmiş ve hayata atılmaya hazır bir hale gelmiştir. Ama sizin için o daha küçücüktür ve hiçbir zaman kendini korumayı bilmeyecektir. Bunları yazmam belki saçma gelebilir sonuçta daha on iki yaşındayım ama nedense bunlar birden aklıma esti. İşte bence yaşam bundan ibaret. Böyle düşünceler genellikle aklıma yağmurlu havalarda gelir ve şuandada yağmur yağıyor. Oysa hava güneşliylen kendimi eğlenceye kaptırırken bu tarz şeyleri düşünmeye bile vaktim kalmaz.=)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yazmak ve okumak en büyük silahın olsun. büyümek için hiç acele etme çünkü 18 ine gelene kadar zaman inanılmaz geç geçerken ve büyümek için can atarken 18den sonra o geçen zamanı durdurabilmek için neler vermezdim veya ne çabuk geçti onca yıl diyeceksin çünkü aynısı bana da olmuştu:)) sana tavsiyem hayatta hep dik dur yaptığın hiçbir şeyden pişmanlık duyma. asla ve keşke kelimelerini hiç kullanmamaya çalış. ve kimseye gebe kalma. ideallerini erken yaşlarda belirle ve rotanı o yön sür bak göreceksin şans senden yana olacak sevgiler..

?=)( 
 05.01.2009 23:55
Cevap :
:))tamam çok teşekkürlerrr...  09.01.2009 19:23
 

küçük arkadaşım, ne güzel yazmışsın... büyüyeceksin, istesen de, istemesen de... o zaman daha neler neler düşüneceksin bir bilsen... düşünmeye erken başlamışsın biraz, ama belki de böyle oluşu sana pek çok artı kazandıracak. bir kere, sakın ola yazmaktan vazgeçme. yazmak senin en güçlü silahın olsun. başkalrına aptalca gelecek bazı yazdıkların, sakın aldırma. sen yaz emi, her zaman yaz... sevgiyle kal...

Deniz Çelimli 
 04.01.2009 18:37
Cevap :
teşekkürlerr=) ama geçmiyor zaman... :(  05.01.2009 19:31
 

Adil olmayan yaşam değil, insanların kendisidir sevgili Ayça. Hayatı şekillendiren ona yön veren yine insanlardır. Yaşam her şekliyle bambaşkadır. 12 koca yıl geçirmişsin bu Dünya'da. Küçük demiyorum sana zira çok güzel yazılar yazmışsın. 12 yaşında bu satırları yazdığın için ayrıca tebrik ediyorum seni. Sevgiyle kal güzel kardeşim.

Genco YILMAZ 
 04.01.2009 1:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 19
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 1093
Kayıt tarihi
: 15.09.06
 
 

1996 yılının oldukça sıcak bir vakti olan 9 temmuz günü dünyaya geldim. Sonradan İstanbul'a taşın..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster