Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

kevser şekercioğlu akın

http://blog.milliyet.com.tr/kevser

09 Aralık '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
1230
 

İnsanca duygularımızı paylaştık

İnsanca duygularımızı paylaştık
 

Kim demiş sular susamaz diye! Mısralarda buluştuk. Susamıştık, su olduk kelimelerimizle birbirimize. Ölüm acılarımızı paylaştık hiç sahtelik sokmadan yüreklerimize. Sevdik ve inandık yazdıklarımıza, yazdıklarımız nefes buldu yüreklerimizde. Kelimelerimiz dokunduğunda birbirimize bir damla yaş oldu hislerimiz bazen de yaygın bir tebessüm yazılanlara.

Hiç görmeden Antalya, İzmir, Adana..... da açık kapılar var biliyoruz. Gelirsen burdayım diyen mavi renkler içinde. Denizler kadar sınırsız bir dostlukta gülümsedik.

Acılarımız, sevinçlerimiz, hayata dair tüm yaşanmışlıklarımızda yaşadıklarımızı gizledik satırlarımıza hiç saklamadan cümlelerimizi.

Çocuklarımızın, kızlarımızın, oğullarımızın dertleri, aşklarımız, gelmişimiz, geçmişimiz, hayallerimizin paylaşımından gökkuşakları resimledik, gözlerimizde çocuk bakışları.

Biz insanız, insanca duygularımızdı bizi konuşturan, konuştuk dilimiz döndüğünce... Yanlış anlaşıldık kimi zaman, kimi zaman da çıplaktı anlattıklarımız.

İnsandık, insanca yaşamaya dair doğrularımızı paylaştık. Kimi zaman kırdık, kimi zaman da incecik cam parçalarına bölündük. Cam parçalarını ıslattı gözyaşlarımız ve saydamdık. İncecik tüller vardı yüreklerimiz saklayan. Saklanamadık birbirimizden. Kimsesizken bile kimsesiz olamadık varlıklarımız yüzünden.

Kaybolduk iç yolculuklarımızda, yolumuzu bizi uzatılan elllerle, el yordamıyla bulduk beraberce. Sarıldı dertlerimiz çünkü hepimiz ayrı mekan ve zamanlarda aynı duyguların tercümanıydık vakti zamanında.

İnsanız, insanca duygularımızı paylaştık, umarım hep aynı insanlık ölçülerinde paylaşırız sevgiyle.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

duygular vardir anlatilamayan, sevgiler vardir ya kalplere SIGMAYAN, dostluklar vardir ya hicbir sekilde yikilmayan, bazi insanlar vardir ya nerde olursa olsun untulmayan, iste sen O dostlarimdan birisin Kevsercigim. Antalya da bir kapin her zaman acik gece gündüz. O seker yanagindan öpt. Oglumun yanindayim su anda. Bu yazini yeni okudum. Ellerin dert görmesin, saglicakla kal arkadasim. bence nerede olmak önemli degil, kalp sicakligi ruhlarin ayni duygulari paylasmasi önemli...Dünyayi oldugu gibi kabul ediyorum. Gülümsemeleri ve kücük SIKINTILARIYLA, sevgi, dostlugu,yalanlari ve gercegiyle cabuk gelip gecen yillarin umutlariyla....Sevgiler yolluyorum..

yüksel dar 
 11.01.2009 14:08
Cevap :
Bazen nedensiz sevilir ya hiç anlatmaya ihtiyaç duymadan o zaman herhalde bundan önce bir yaşam vardı ve ben bu insanı oradan tanıyorum diyorum. Yorumun içimi aydınlattı teşekkürler ediyorum. Kapı meselesi öyle güzeldir ki gitme ihtimalin olmasa bile güzel ve sıcak görünür kapının açılacağını bildiğin şehirler gözlerinde. Allah seninde bütün kapılarını açık etsin arkadaşım. Dünyayı olduğu gibi kabul etmekten başka çaremiz yok aslında. Ne kadar müdahale edersek edelim KARAR VE KADER ALLAHIN elinde. Tam bir yere gitmeye kalkıyorsun ama bir şeyler oluyor ve bambaşka programların içinde plan yapmadan planlanıyorsun... Güzel geçen yıllar diliyorum sana ve ailene özellikle sağlıkla, benden de samimi sevgilerle  19.01.2009 19:27
 

yerin dibine sokulduk. Arabesk acitasyonla suçlandık; yüreğimizin feryadını, içimize sığmayanları taşırırken bu satırlara...Çekiyorsa hak etmiştir dendi, gülümsedik ve sustuk...Nasırlaşmış yüreklere düz mantığa da saygı duyduk, yaradandan ötürü yaradılana sevgiyle yaklaşırken. Ne olursa olsun hem de! Ve bizim dilimizden gören yüreklere dokunduk...Bursa'yı katmanı dilerim, açık kapılara... Sevgiyle.

Deniz 
 05.01.2008 17:01
Cevap :
Kimin ne dediği değil bizim söylenenler karşısında ne hissettiğimiz önemli. En iyi kendi bilir kişiyi bir de aynı telden konuştuklarımız. Bursa da dahil oldu tamam. Evet açık ve sıcak kapılara  15.01.2008 18:03
 

Umarım. Güzel, sıcacık, ısıtan bir paylaşımdı, sen gibi... Ellerine sağlık.

Ayrıntıda gezinmek 
 27.12.2007 19:23
Cevap :
Ben soğukları sevmem. Ben gibi değil biz gibi güzel arkadaşım... Sgilerimle  28.12.2007 21:43
 

çoğalmaktır derim kendimce, paylaşmak insanca... Yüreğinize sağlık çok güzel ve anlamlı bir yazı... Nice güzel paylaşımlara sevgiyle, umutla...

Ozlem Ozkulak 
 15.12.2007 16:00
Cevap :
Sevgiyi paylaşınca çoğalıyor, acıyı paylaşınca azalıyor etkisi. Asıl senin yüreğine sağlık nereden bilecektim yazmasaydın duygularını? Evet güzel şeyler paylaşmak kısmet olsun hepimize. Sevgilerimle  16.12.2007 18:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 372
Toplam yorum
: 1592
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 861
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

1965 Akçakoca doğumluyum. Evli ve dört kız annesiyim, küçük bir kızın  anneannesiyim. A.Ü. Halkla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster