Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mart '12

 
Kategori
Ekonomi - Finans
Okunma Sayısı
18476
 

İşsizlere iş fikirleri!

İşsizlere iş fikirleri!
 

iş fikirleri


Ülkemizde binlerce insan, özellikle genç nüfus işsiz ve iş aramaya devam ediyorlar, pek umutları olmasada. Geçinmek için elbette para kazanmaya ihtiyaç var. Malesef paran yoksa bu ülkede geçinmen,yaşaman, adam yerine konulman zor. Ancak bir yandan iş ararken bir yandan kendi geçimini sağlamalı, ailene katkıda bulunmalısın. Ama nasıl ?

Bu noktada ben devreye gireyim. Eğer bir miktar paran varsa,elindeki paraya göre iş kurma eğilimine girebilirsin. Örneğin , bayilik veren bir çok şirket var. Sanırım en düşük bayilik bedeli 5.000 TL civarında. Fatura merkezi, dolma midye, bardak mısır gibi işlerin bayiliğini alabilirsiniz. Ancak getirisi nedir bilemem. Yine de kazanı kaynatacağı kesin.

Bunun yanı sıra elinde 5.000 TL olmayanların da yapacağı işler var. Eğer bir kaç bin TL'niz varsa, Merter'e gidip burada yazlık bir kaç model diktirebilir ( model olarak bir kaç tane) ve diktirdiğiniz ürünleri pazarda satabilirsiniz. Pazarı küçümsemeyin. Bir ara pazarcılık yaptığımda fena kazanmıyordum.

Yine pazardan devam edeyim. Elinizde 1.000 TL varsa toptan mal satan yerlere gidip ucuza ürün alabilir ve pazarsa satabilirsiniz. Örneğin, çatal, kaşık, bıçak takımları. 1.000 TL'ye aldığınız ürün size 1.700 TL civarında döner.

Ayrıca meyve-sebze veya balık hal'ine giderek elinizdeki parayla bir şeyler alabilir ve bunları gerek balık, gerekse işportada satabilirsiniz. Meyve ne kadara gelir bilmiyorum. Fakat 1 kasa hamsiyi iyi pazarlık sonunda 15 TL'ye alabilirsiniz.

Ben bunlarla uğraşmam diyorsanız, Ebay, Amazon gibi yurtdışı kaynaklı alışveriş sitelerinden ucuzlamış ürünleri alabilirsiniz. Unutmayın oradaki bir çok ürün ucuzdur. Ancak ülkemizde aynı ürün vergiden dolayı pahalı satılır. Geçenlerde bir forumda okumuştum. Birisi 10 adet bluetooth kulaklığı Ebay'den 150 $'a almış. Sonra Gitti Gidiyor da satılığa koymuş ve yaklaşık 100 $ kar elde etmiş.

Bunların haricinde satış ortaklığı yaparak para kazanabilirsiniz. Burdaki amaç başkasının ürünlerini tanıtarak satmaya çalışmak. Bu sayede satışına aracılık ettiğimiz ürün başına bize belirlenen komisyon ödenir. Oldukça popüler bir meslektir. Eğer bilginiz yoksa Google Kazançları diye bir kitap vardı sanırım. Bu kitabı satın alarak tecrübe edinebilirsiniz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 77
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1853
Kayıt tarihi
: 23.01.12
 
 

Kendimi anlatmayı pek sevmem. Çünkü insanın kendinden bahsetmesi siyasetçi olmak ya da siyaset ko..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster