Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

02 Ocak '09

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1203
 

Kadın+Erkek=Aşk ve Mutluluk

Kadın+Erkek=Aşk ve Mutluluk
 

Kadın+Erkek=Aşk ve Mutluluk


Merhaba aşka aşık olanlar!

Geliniz yine hepbirlikte kadın ve erkek ayırımı yapmadan duygularımız hareketlerimiz ve beklentilerimizle ilgili düşünelim!

Olur ya! Öyle birlikteliklerimiz vardır ki karşımızdakine olan sevgimiz ilgimiz ona tutkunluğumuz ''ne çok ne de az'' hep aynı düzeyde seyretmeyi ister.. Bu tip ilişkilerimizde karşımızdaki kişi adeta dedektif gibidir. Hal ve davranışlarımızı en ince ayrıntısına kadar çözmeye çalışır ve bizdeki en ufak bir değişikliği hemen fark eder.. Sır saklamamız şöyle dursun anında yakalayıp bir de polis gibi kovalar bizi..

Böyle durumlarda suçsuzluluğumuzu ortaya çıkaracak tek şey doğruluğumuz olmalıdır.. Burada ilişkilerimize ait yapabileceğimiz bir şey daha var. Oda bu beraberlikte birbirimize karşılıklı olarak hissettiğimiz duygu ve düşüncelerimizi en ufak ayrıntılarına kadar tüm gerçeğiyle karşı tarafa hissettirmek ve bunu açık açık konuşup paylaşmaktır..

İnsanların çeşitliliği kadar, sevgilerin ve ilgilerinde çeşitliliği vardır.. Bazen sözle, bazen gözle, bazen de en ufacık bir hareket ve öpücükle bir de bakmışsınız ki ona kendimizi anlatıvermişiz..

Şimdi gelelim yazımızdaki en kırmızı noktaya!

Diyelim ki sıkı fıkı bedensel temas size pek cazip gelmiyor.. Veya illaki de ''kırmızı noktalı'' ilişkiniz olsun istiyorsunuz ve çıldırıyorsunuz bedensel arzularınızla.. Aman da ne güzel..

Yaşadığınız birliktelikte karşı taraf size yeşil ışık yakmıyorsa ve kırmızı diye diretiyorsa o zaman bu işte bir iş var..

Bu demek değildir ki karşınızdaki kişi bu tip arzularla doğmamış.. Hiç düşündük mü o kişinin de kendine göre bir beklentisi var? Ve siz buna cevap veremenyensiniz..

İşte bu tür bir ilişkiyi derhal tek celsede boşuyorsunuz ve kendinize uygun yeni bir partnere doğru yelken açıyorsunuz..

Aklımızdan çıkarılmaması gereken asıl nedir biliyor musunuz Sevgili Hanımefendiler ve Sevgili Beyefendiler?

İlişkimizin rengi ne olursa olsun ''Sadakat, olmazsa olmazımız olmalıdır!''

Yoksa! Hiç bir ilişki, ne ruhumuzu ne bedenimizi ne de kırmızı noktalı açlığımızı doyurur.. Hepsi hilenin, hurdanın, haramın karnını doyurmaya yarar.. Kim mi demiş? Ben demişim..

Ve yine diyorum ki! Hiç bir ilişkinin tarihinde sadakatsizliğin, belki görünüşte af edildiği görülmüştür ama unutulduğu asla ne duyulmuş ne görülmüştür..

Aman dikkat!

Sizlere tavsiyem değil de affınıza sığınarak ancak hatırlatmam olabilir.. Onun için de sizlerin tercihlerinizde yapmanız gereken tek şey, kendi aldanış ve aldatış düşüncenize göre, eş ve arkadaş bulmalısınız ki ne kendinizi ne de karşınızdakini boşu boşuna günaha sokmayın.. Duydunuz değil mi? (günaha sokmayın dedim!)

Kendi değer gücünüze ve kendi cambazlığınıza göre birilerini seçin ki aldattığınızda ve aldatıldığınızda ne fazla canınız sıkılsın ne de bizim duyacağımız kadar çok canınız yansın.

Ne demişler KOCA nineler? ''Her şey! Dengi dengine.''

THOMAS MIDDLETON'a göre de ''Derinlerdeki hazineler bile, bir kadının aşkına tutsak olmuş bir erkeğin hissettiği rahat kadar değerli değildir.'' demiş..

Sizlerle aşkı ve sevgiyi açıkçası herşeyi paylaşmak çok güzel.. Okumaya değer bulduğunuz için teşekkürler.. Görüşmek üzere diyorum! :)

''Aşk melekleri yüreğinizden öpsün''


Sabiha Rana

Müzik seçkim ''Julio Iglesias'' http://www.dailymotion.com/video/x5aje0_julio-iglesias-manuela-tv-concierto_music

Aşk ve Evlilik Üzerine: http://blog.milliyet.com.tr/Arsiv.aspx?UyeNo=612144&KategoriNo=34

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Beni öyle derinden yaraladın ki bloğunu okurken. Evet ilişkide biri çıldırmış diğeri istemiyorsa. Bir yerde eksiklik var. Kabakat kimde. İşte onu çözemedim. Her neyse yine siz benim hep mutlu olduğumu görmeye devam et. Ben de mutsuz ama mutlumuş gibi davranayım. Sevgiler ve saygılar.

Ahmet Üstündağ 
 02.01.2009 0:50
Cevap :
Sevgili Ahmet, Daha dur BİSMİLLAH. Yeni yılda mutsuzluk lafı etmek de neymiş? Okumamış sayıyorum bu yorumunu :(  02.01.2009 0:52
 

"Sadakat, değerini yumuşakçanın karnında değil de sevgilinin gerdanlığında bulan inci tanesidir" Mevlana Ahmet Çelebi!!!

Ahmet Balcı 
 02.01.2009 0:46
Cevap :
Mevlana Ahmet Çelebi'yi, sevgilerin semasından selamlıyoruz..  02.01.2009 9:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1989
Toplam yorum
: 5393
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4975
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster