Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Haziran '10

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
317
 

Kararlarımız

Kararlarımız
 

Düş gücü


Beklentilerimizi yaptıklarımız mı yapacaklarımız mı belirliyor? Yarışmalar hayatın her alanında, her kesimde ayak oyunları, kapalı kapılar ardında, açık alanlarda. Bir futbol maçında oynayan futbolcuların oyunları kadar açık olmasa gerek. Seçmek, seçilmek bizleri belirliyor çoğu zaman. Seçebilme şansımız her zaman mümkün değil. Seçilmek için çaba gösteriliyor iş yaşamında. Doğru zaman kişiye uygun zaman denilebilir mi? Ya da bazı kişiler her zamana göre mi doğru dururlar. O zaman ağırlıkları fark edilmez mi? Rüzgara karşı durmak yerine akışına mı kapılmalı? Doğru kişilerle olmak nedir, döğru kişi veya kişiler var mıdır?

Bazılarına bakarsanız hep doğru yer, kişi ve zamanda bulunurlar. Belki zaman doğru eğilip bükülürler. Hak etmek, yapabilme gücü bunların önemi diğerlerinin yanında nerededir? Karar veren veya verilen olma isteğimizi de biz seçeriz. Kolaylık zorluk derecesi sevmek ve bağlılık ile değişir. Uğraş ve çabalarımızla değişir. Kimi bedensel çalışmayı sever kimi zihinsel ve akılla davranmayı, bunları aynı ahenkle kullanıp çalışabiliyorsak a zaman şans bizden yana olur.

Yaralı bir insan olmak en büyük amaç olamalı, insana, topluma, doğaya, sisteme, bunları çoğaltabiliriiz. Kötü karakterler bence haketmedikleri konumda olmamamalı. Çünkü zarara uğratırlar maddi ve manevi bir çok şeyi. Doğruluk, dürüstlük, zihinlerde berraklık bir güneşi gibi parlamalı...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 259
Toplam yorum
: 56
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 440
Kayıt tarihi
: 23.04.09
 
 

Merhaba ben Manolya. Edirne doğumluyum. Eğitim'e hizmet ediyorum ve bu yolun gönüllüsüyüm.Şiir yazma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster