Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Şubat '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
10519
 

Kelebeğin aşkı

Kelebeğin aşkı
 

"Aşk nasıl bir şey? Kalbinin derinindeki kozasında sessizce saklanan bir kelebektir aşk. ki o kelebek zamanı geldiğinde kıpırdanmaya başlar, büyümüş de çıkmak ister ve "O" nu düşünmek bile yeter bu çırpınışlara. sadece "an "lardır yaşanan. ama anlar, o nadir kelebeğin canlı kalmasına yeter ve artar.

Kozasını attığında, artık göğsünün içinde kanat çırparken dışarıya çıkmak için her defasında cama çarpan kelebekler gibi o da umarsız çırpınışlara başlar. o kadar çok dener ki... sen onu dinleyip camı açana, ya da açmazsan çırpınıp çırpınıp ölene kadar dener, dener, dener dışarı çıkmayı.

Sonra salmak istersin onu özgürlüğüne. gitsin nereye gidebilirse, çünkü bilirsin ki ömrü kısadır. Uçsun uçabildiğince. ne kadar çok kanat çırpabilirse ömr-ü hayatında o kadar çok değiştirebilir çünkü dünyayı. bir kelebek kanat çırparsa dünyanın bir yerinde, öbür yerinde de çok şey değişir belki olur ya.... o kadar güçlüdür işte senin kelebeğin de.

nadir bir kelebektir o kanat çırpmaya başladığında. ve etrafında onu tutup gösterişli çerçevelere hapsetmek isteyen pek çok da kelebek avcısı vardır. ki onlar kendi kalplerinde hiç bir zaman duymamışlardır bir kez olsun bir kelebeğin kanat seslerini. bu yüzden onu hapsettiklerinde sanırlar ki o kelebek onların kalbinde de varolacak. ama olmaz. hiç bir zaman bir kelebek avcısının kalbinde bir kelebek büyümemiştir.

kelebeğini özgürlüğe salan bir kalp artık onun kanadında seyreylemeye başlar dünyayı. ki o da bilir, bir kelebeğinkinden fazla değildir aşkının da hayatı. onu özgürlüğüne salarken, o ihtişamlı ilk uçuşunda bir tane daha kelebek belirmişse yanında, görür ki yalnız değildir artık, en azından iki kelebek kalabalığında, iki kelebek kanadının gücündedirler.

ve iki kelebek oradan oraya uçarlar gönüllerince. bir gün kanatlar durduğunda, o kalp de bilir ki geriye kalan, hiç bilinmeyen çiçeklerden topladığı özler, rüzgarlarca sürüklenerek ilk kez gittiği yerler ve hiç bilmediği bir anda, bilmediği bir yerde gelen ölümdür.

kelebeğini özgür bırakmış kalpte kalansa, dünyanın en gizli hazinelerine ulaşmış olanların, içlerinden, "ben gördüm, ama yerini söylemem" deyişlerindeki bilgeliktir.

sonunda, dünyanın en değerli elmasını çalmış bir hırsızın, kalan hayatını bilinmeyen bir köşede geçirdiği sırada hissettiği ve sadece kendince bildiği o uçsuz bucaksız "galibiyet duygusu" neyse, özgürce yaşayıp yitmiş bir kelebeğin aşkından geriye kalan da o olacaktır.
resim: www.clipart.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aşkı ömrü kısa ama görkemi büyük bir kelebeğe benzetmeniz çok hoş olmuş. Deyim yerindeyse cuk oturmuş. Ancak aşkın kelebeğimsi uçuculuğu kadar sevginin (evrensel çekim yasasın tabi olan o duygu ikliminden ve onun en geniş nesnesinden söz ediyorum) kökleri yerlatı galerisi oluşturacak kadar sağlam bir çınar olması da vardır. Sanırım biz tercihimiz ayaklarımız yerden kestiği için aşkın eril yalnızlığına bırakmayı seviyoruz. Ama sevginin bir anne sütü kadar bereket dolu göğsünden de beslenmek gerek sanırım. O zaman yeryüzü daha hoş olur.

iİtellectus Dilaver Demirağ 
 24.04.2008 15:02
 

Siz duygu yüklü insan olduğunuz belli.Duygularınızı insanlarla paylaştıkça ve duygularınızı insanlara yükledikce duygu oteller zinciri kuracağınıza inanıyorum Başarılar,sevgiler

Mehmet Önkibar 
 25.07.2007 18:15
 

Yeşim hanım sizi önermekte haklıymış. Daha önce okumadığıma üzüldüm. Olaya farklı açıdan bakacağım. Eğer sözcükleri içimizde büyütseydik hapsolacak ve paylaşılamayacaktı. Yazmakta duyguların bir özgürlüğüdür. Özgürlüklerin paylaşımı dileğimle, sevgiler.

Işıl 
 26.06.2007 15:03
Cevap :
sevgili Işıl teşekkürler ben de senin tarafından okunduğuma çok sevindim. sen de iyi ki içindeki sesi dinlemiş ve aramıza katılmışsın. selamlar sevgiler.  26.06.2007 20:47
 

Kelebek ömrü kadardır aşk ve kelebek kadar güzeldir. sevgiler

Meral Yağcıoğlu 
 25.06.2007 14:30
Cevap :
selamlar sevgili Meral. haklısın bir kelebeğin ömrüne sığdırabildiği kadar ömrümüz ve kanadı gücünde aşkımız var bu evrende.  26.06.2007 12:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 121
Toplam yorum
: 1956
Toplam mesaj
: 568
Ort. okunma sayısı
: 2808
Kayıt tarihi
: 09.07.06
 
 

Başkentte doğmuşum ve orada gidilecek tüm okullara gitmişim: ODTÜ-Psikoloji ve Ankara Üni. İletiş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster