Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Nisan '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
322
 

Kim korkar Ergenekondan

Kim korkar Ergenekondan
 

Ben size birşey söyleyeyim mi? Kılıçdaroğlu Erdoğan'a çalışıyor.. Adeta "Biz CHP olarak, ana muhalefet durumumuzdan memnunuz" der gibi aday listelerinden dolayı iç gerginlik yaratacak eylemlerde bulunuyor. Nitekim üstü çizilen adaylardan partiyi yıpratacak söylemlere başladılar bile.. 

Öte yandan Ergenekon'dan tutuklu zanlıların aday gösterilmesi, Kılıçdaroğlu'nun acemiliğine mi bağlamak lazım, yoksa dolaylı olarak Erdoğan'a puan kazandırmanın bir göstergesi midir? 

Eğer değil ise; Kılıçdaroğlu böyle bir risk'e nasıl giriyor? 

Erdoğan seçim meydanlarında Ergenekon adayları hakkında tutumunu sergileyip CHP'yi topa tutacağı bellidir.. Ayrıca Ergenekon tutukluları hakkında uzun süre devam eden belirsizlik, seçimlere bir kaç gün kala yargıdan tutuklular hakkında olumsuz bir açıklama gelirse ne olacak? Kim kurtaracak CHP'yi? 

Öyle ya henüz soruşturma aşamasında dır Ergenekon'dan tutuklananlar. "Pat!" diye suç belgeleri ve deliller ortaya çıkarsa ve suçlarından dolayı yargılanıp hüküm giyerlerse, Erdoğan diline dolamayacak mı CHP'nin Ergenekon adaylarını? 

Seçmen Ergenekon'a duyarlıdır.. Devlet ile ilgili küçücük bir olumsuzluk durumunda nasıl tavır alınacağını çok iyi biliyor.. Sağına, soluna, partisine, martisine bakmadan sandıkta gerekli ceza ile cezalandırır.. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2326
Toplam yorum
: 1111
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 447
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster