Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ağustos '22

 
Kategori
Sağlık
 

Korana Oldum

Merhabalar.

Eninde sonunda ben de korana ile tanışma şerefine erdim. Kendisinin de virüslü olduğunu bilmeyen bir yakınım 20 Temmuz 2022 Çarşamba günü beni ziyaret ederek taşıdığı virüsü bana bulaştırıyor. Verdiği testin sonucunun pozitif olduğunu bana 21 Temmuz 2022 Perşembe günü heber veriyor. Ben de hemen daha hastalık başlamadan 22 Temmuz 2022 hastaneye gidiyor ve test veriyorum. Testimin sonucu negatif çıktı. Ancak ben 23 Temmuz 2022 Cumartesi günü boğaz ve yutak ağrısı, iltihabı, 37-38-39 derece ateşlerle hastalanıyorum ve yatmak zorunda kalıyorum.

Burun, boğaz, yutak kapalı kızarık ve şiş zor nefes alıyorum. Boğaz ağrım o kadar şiddetli ki, bir yudum su bile içemiyorum ve zor nefes alıyorum. Başlangıçta öksürüğüm yoktu. Eklem ağrım yoktu, halsizlik ve yorgunluk mevcuttu.  23-24-25 Temmuz 2022 tarihlerinde hastalığım doruk noktsaındaydı ve gerçekten çok zor geçti.

Üç günden sonra yavaş yavaş ateşim düşmeye ağrılarım azalmaya başladı. Boğaz ağrılarım biraz hafifleyerek devam etti. Ateşim en düşük 37-38 gibi seyretti. 25 Temmuz 2022 Pazartesi tekrar test verdim sonucu yine pozitif çıktı. Ateşim normale döndü ama hafiften hala boğazımda yutkunma ve ağrı sorunlarını yaşamaya devam ediyorum. 30 Temmuz 2022 Cumartesi tekrar test verdim ve sonucu yine pozitif çıktı. Biraz daha iyileştim ve 02 Ağustos 2022 Salı günü tekrar test verdim ve sonuç hala pozitif çıkıyor. Oysa, artık negatife dönmem gerekiyor. Ama her nedense testlerim hep pozitif çıkmaya devam ediyor. Ben de kendimi izole etmeye devam ediyorum.  Test sonucum negatif çıkıncaya kadar, test vermeye devam edeceğim. Kim bilir, belki ben de bu illetten seksen beş gün sonra kurtulabileceğim.

Sizlere koranasız, sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.

 
Toplam blog
: 119
: 501
Kayıt tarihi
: 12.01.12
 
 

Lise mezunu, bir kamu kurumu emeklisiyim. Her konuda okumayı, yazmayı, araştırma yapmayı seviyoru..