Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Haziran '21

 
Kategori
Ekonomi Yayınları
 

Kredi (KKb) Notu düzeltme

Öncelikle KKB notunuzu  nasıl yükselticeğimizden ziyade , kkb notununuz nasıl düştüğünü sorgulamanız gerekir bence. Özellikle bu yazımı ücretli çalışanlar için yazıyorum. Maaşınız sabit olmasına rağmen neden gecikme yaşayıp hatta kredi kartlarında asgari ödeme seçeneği varken , nasıl oluyor da kkb notumuz ciddi bir düşüş gösteriyor.  Eğer pandemi yüzünden ise mevcut kartlarınızın asgarini ödemeye çalışın , mevcut bankalarınızdan birini yada bir kaçını üzerinden yapılandırmaya çalışın. Maliyet bu yöndem ile gecikme faizlerinden daha uygun hala gelecektir. Ödemelerinizi düzene koyacaktır. Fakat bunda unutulması gereken önemli şey başta yaptınız harcama planına uymadır.  Ödemeleri yüksek taksitler ile başlanıp , sonradan ikinci bir sıkıntı daha çekilmelidir.  Bunun için ilk yapılan ödeme planı ve taksit tutarları gerçekçi ve kredi taksit ödemesi boyunca uyulacak şeklinde yapılması gerekir

Ama diyelim kişi , mevcut çalıştığı bankalar ile yapılandırma sürecini tamamlamış ve ödemelerini bitirmiş ve kkb notu 700 civarında ise kredi yada kredi alamıyor ise , öncellikle neden yapılandırma süreci geçirdiğini unutmaması lazım , çok ihtiyacı yoksa nakit olarak alış veriş yapmaya devam etmesi lazım. Araba yada ev gibi ihtiyaçlar içinse bu durum , iş kurmak istiyorsa mutlaka yükseltmesi gerekir.  Bunun için ilk önce maaş aldığı bankaya kredi kartı için başvuruda bulunabilir.  Hatta kredi kartı için nakit blokede verilebilir , özellikle asgari değil kredi kartının zamanında tam olarak ödemesi yapılırsa ise , aylar itibariyle not yükselmeye başlayacak ve daha yükselmeye başlayacaktır.

Ama unutulması gereken en önemli şey , bankadan kredinin , ödemediğimiz yada eksik ödediğimiz  her kredi kartı borcunun  faizi yada maliyeti olduğudur. İnsan kazanırken zor kazanıyorsa harcarken de öyle zor harcamalı ve gereksiz yere faiz ödememelidir.

 
Toplam blog
: 28
: 116
Kayıt tarihi
: 30.01.17
 
 

 Halil BİÇEN ..