Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Haziran '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1183
 

Kürt sorunu yok; MHP sorunu var!

Kürt sorunu yok; MHP sorunu var!
 

Bahçeli’den flaş açıklama geldi: “Türkiye’de Kürt sorunu yoktur!”  Bu “yazık” açıklamanın açıklamasını yapsa ya bize biri. Ya da durun, kendimce ben yapayım en iyisi.

Türkiye’de Kürt sorunu yoktur, bu haliyle, esasen MHP sorunu vardır. Kürt sorunu çözülürse MHP’nin misyon ve vizyon sorunu çok net su yüzüne çıkacaktır. Böylece, Bahçeli ve ekibi partiyi kilitleyip emeklilik için kıyılara demir atacaktır.

Aslında sorun, yaşama zeminini bu sorunun oluşturduğu parti, kurum ve kuruluşların ilerleyemeyişi ve kendilerini başka bir eksene  yerleştiremeyişidir.

Merak ediyorum, kandan zevk mi alıyor Sayın Bahçeli? Yoksa yıllardır dinlediğimiz ölüm haberleri onun yaşama sebebi mi? Bahçeli, partisinin ufkunu genişletse, yeni hedefler belirlese, bu anlayıştan vazgeçse daha mı kötü olur ki? Unutmasın ki, bu tip yaklaşımların devri bitti; iktidar olmaları ise hayalin de hayali. Bu yaklaşımın nedeni, meclise girip, sözüm ona “sigorta” görevi yapmak için mi? Her şey sigorta olmak içinse, biri ona ders vermeli, siyasetin çözüm yeri olduğunu bildirmeli. Bağırmakla ve kavgayla sürdürülemez o “sigortalık” görevi.

Bırak bunu, aş artık Sayın Bahçeli! Hiçbir ananın gönlünden göremezsin gerçeği ve hiçbir ana kadar hissedemezsin elemi, kederi. Senin acın, bir cenaze süresi, bir haber karesi!... Elini ver de sizin koltuklarınıza kurban gitmesin anaların ciğeri. Ya da hiç tepki verme, halletsinler bu işi el atmışken birileri. “Yok biz kazanırız, oy patlaması yaşarız” diye düşünüyorsanız, bence çok fena kandırmışlar sizi; acilen terk etmelisiniz bu eskimiş zihniyeti. Yoksa daha çok hesabını yaparsınız iktidarın!

Benden demesi, “bir kelime, bir işlem” tadında hesaplarla  iktidar olamadı hiçbir parti.  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Büyük yanılgı!Yazık... MHP'yi kulaktan dolma bilgilerle yargılıyorsunuz ki bu çok ayıp! Milyonlarca MHP'liyi siz böyle insanlık düşmanı olarak görüyorsanız çok ayıp ediyorsunuz doğrusu! İslami yönünüz nasıl bilmiyorum ancak bu Müslümanlığa da sığmaz ve büyük günahtır! İnsanları insan düşmanı gibi görmek olacak şey değil! Ve de siz burada bir partili gibi nasıl böyle yazı yazıyorsunuz ya? Olacak şey değil! MHP "Türklüğü ve Müslümanlığı" yaşam biçimi olarak seçen bir partidir ve bunda samimidir!İsalamla bağdaşmayan tutum ve davranışlardan uzaktır o! Çünkü inandığı din "güzel düşün, güzel söyle, güzel davran" diye öğütte bulunur. Saygılarımla...

Halil Güven (Sökeli) 
 08.07.2012 9:32
 

katılmıyorum fikirlerinize ahmet bey! bu ülkede kürt sorunu yoktur bunu sorun haline getirip pkk nın istediği bölünmeye doğru atılan adımlardan en önemlisidir!kürt sorunu ifadesi pkk nın ekmeğine yağ sürüyor bence!istedikleri bu! böylece türkler ve kürtler arasında ayrılık yaratmak ve gitgide de bu ayrılığı büyütrek eyalet olma ayrı bir devlet olma amaçlarındalr! ve ben bahçeliyi bu duruşundan dolayı takdir ediyorum! ne Bahçeli ne de Türkler Kürtleri ayrı görmüyor bu topraklar üzerinde bu ülkenin vatandaşı olan bu ülkede doğan yetişen ve hizmet veren herkes din,dil,ırk vs ayrımı olmadan hepimiz aynı gemideyiz!neden kürt sorunu denilerek kürtleri dışlamak ötekileştirmek değilmi? ben Kürt olsam bu ifadeden rahatsızlık duyardım!+ bir ülkede 2 ayrı resmi dil kullanılması da o ülkeyi bölünmeye götürür dilbirliği bir ülkenin birlik beraberliği için en önemli öğedir!

Nur Yılmaz 
 13.06.2012 10:16
 

kürt sorunu var diyen kişiler bir etnik kökeni farklı gören kişilerdir çünkü etnik kökenleri onlar için farklı olduğunu düşünerek sorun çıkarırlar.bahsettiğiniz partinin kuruluş amacı''Millî kalkınmamızı gerçekleştirmek,her Türk ferdini hür yapabilmek için Türk Milletini yeniden kurmak zorundayız.Vatandaşlarımız arasında parti,mezhep,ırk ve bölge farkı gözetmeksizin karşılıklı sevgi ve saygıya dayanan bağlar dokuyacağız''şeklinde tanımlanmıştır araştırırsanız görürsünüz.bahsettiğiniz parti meclise girse de girmese de üstüne düşeni yapmaya çalışmıştır. evet hiçbir anne kadar üzülemez ama çıkıpta '' lanetliyoruz'',''bıçak kemiğe dayandı'',''artık yeter''gibi açıklamalar yapıp da pkk ile görüşülebilir dememiştir.aldığı milletvekili maaşını mehmetçik vakfına bağışlayacak kadar ve bunu hiçbir şekilde dile getiremeyecek kadar guruludur.Şehit cenazelerine adı duyulsun diye gitmemiştir ki zaten hiçbir cenaze de onun adına yer verilmez.şahısları eleştirirken kurumlara dikkat ederseniz seviniriz

Abdullah Üçüncü 
 07.06.2012 0:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 21
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 711
Kayıt tarihi
: 19.11.10
 
 

Ülkem ve dünya konusunda fazlasıyla ilgili ve bilgili olmaya çalışan bir eğitimciyim. Katkı ve yenil..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster