Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Mart '10

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
1331
 

Lokum tanem

Lokum tanem
 

Şevval:Hicri takvime göre yılın onuncu ayı, ilk üç günü Ramazan Bayramıdır.


Karşımda bir çocuk dünya tatlısı gel benim yanıma diyor. Oynayalım, gülelim, dertlerini başka diyarlara gönder. Ben senin ışığın olurum bana baktıkça yeniden doğ hayata. Kötülüklere kapa gözünü iyi olan her şey benimle birlikte sana gelsin.

Şapkalarımızı takalım salopetimizi giyelim bugün aylaklık yapalım. Lunaparka gidelim. Çarpışan otomobile binip çığlıklar atalım. Trene binip hayaller kuralım. Sonra pamuk şekeri alalım yüzümüze yapıştıra yapıştıra yiyelim. Kimseleri takmayalım kafaya.

Okul arkadaşlarımı anlatıyım sana yaptıklarımızı anlatıyım gülerek dinle beni, yüzün ışıldasın. İçindeki çocuğu yeniden keşfet. Ne kadar acımasız davrandığı fark et. Büyürken onu kalbinin en dip yerine atarken bir gün lazım olacağını düşünmedin. Bak ben sana geldim içindeki çocuğu yeniden bulmaya.

Beni sana en üzgün günlerinde gönderen kişi vesile oldu tanışmamıza ve kaynaşmamıza. Ben sana içindeki çocuğu getirdim. Elimdeki kalbi al ama düşürmemeye çalış. Çünkü; içinde benden sana armağan çocukça ve temiz duygularım. Hani dalga geçtiğiniz kalbim kadar temiz sayfayı bana ayırdığın için teşekkür ederim kelimesi aslında ne kadar doğru. Bunu unuttuğunda kalbin kirlenmeye başlıyor.

Ben sana ismim (Şevval) gibi bayram olarak geldim…

papatya altı yüz elli bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İçindeki çocuk hiç kaybolmasın. Çocukluğun eşsiz tadına vardım okurken. Gönlüne sağlık Naz'ım.

SELVA89 
 25.05.2010 11:42
Cevap :
okuyan yüreğine sağlık...  25.05.2010 17:58
 

Ve masum gülümser çocuklar, çıkar yoktur masumane gözlerinde. Naz kardeş keyifle okuttun, emeğine sağlık.

Olgun Ekinci 
 09.03.2010 19:40
Cevap :
çocuklar hayallerimizin tek kahramanı.sizinde okuyan yüreğinize sağlık olgun bey.İstanbul dan Adana ya sevgiler.  09.03.2010 23:19
 

Bu yazının benim yeğenime yazıldığını bilmek özellikle gurur veriyor bana. Annesi saklayacak ve büyüynce verecek ona Naz Ablasının mektubunu. Biliyor musun NAz... Bugün öyle bir gün kü... Keşke çocuk olsam... Hiç bir şeyden habersiz, sorumluluklardan, tasalara kualkları kapalı... Solopetimi giysem, lunaparka gitsem...Her gün bayram mutluluğunda geçse. Yüreğine sağlık Naz'lı can. Yüreğin hep aydınlık olsun. Şevval yanaklarından öpüyor.

papatya altı yüz elli 
 09.03.2010 16:19
Cevap :
Şevvalim benim özel çocuk.Bir gülüşü yeterli onun.Özellikle senin vesilenle tanıştık ve hayatımda yeri büyük kendi küçük lokumum benim.Seni de güzel yerlere götürdümse ne mutlu bana.Okuyan yüreğine sağlık papatyam.  09.03.2010 23:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 24
Toplam yorum
: 69
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 489
Kayıt tarihi
: 04.05.09
 
 

Biri size kendini anlat dediğinde işte sözün bittiği yerdir benim için. Lise mezunuyum. İkizler burc..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster