Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Eylül '11

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
360
 

Milliyet Blog raporları

Milliyet Blog raporları
 

Milliyet Blog raporlarını dikkatle değerlendirelim. (Sabahattin Gencal)


Merhaba,

Size de seslenmek istiyorum.

Duygu ve düşünce dünyanıza girmek istiyorum.

Yanlış anlaşılmasın, aranıza gözlem yapmak için, eleştirmek için, yönlendirmek için değil, aksine ruhumu tazelemek için girmek istiyorum.

Yetmişine merdiven dayamış, başında saç kalmamış, alnı kırışmış… olarak aranıza girmekten söz etmiyorum. Yukarıda da sözünü ettiğim gibi duygu ve düşünce dünyanıza girmek istiyorum. Açık deyişle yazılarınızı okumak istiyorum. Aslında fiili olarak da aranızda olmak isterdim. Konuşmalarınıza katılmak, en azından sizlere kulak misafiri olmak isterdim. İsterdim; ama olmuyor işte.

“Hayırdır, bu istek de nerden çıktı?” Vb. gibi sorular takılıyordur kafanıza. Sizi daha fazla merakta bırakmamak için açıklayayım: Her nasılsa Milliyet Blogdaki raporlarım sayfasına baktım. İyi ki böyle istatistik tutmuşlar, iyi ki bakmışım. Yaş durumlarına göre yazılarımı okuyanlar:

46    +     % 49

36- 45     %20

26- 35     % 15

19- 25     % 7

15- 18     % 1

Bu duruma üzüldüm. Böyle olsun istemezdim. Demek ki bu son 10-15 senede gençlerle aramı açmışım. Ben ilköğretimde de orta öğretimde de öğretmenlik yapmış biriyim.  50 yaşlarında üniversitelilerle aynı sırada oturmuş, aynı kantinde çay içmiş, foto kopiler alıp vermiş, tartışmış biriyim. Samimi söylüyorum kendimi o kadar genç hissediyordum ki sormayın. Aynalar olmasa kendimi her bakımdan genç hissedebilirdim. Uzatmayalım öyleyken böyle oldu. Eee, her şey olur hayatta.

Atatürk’ün “Genç demek genç fikirli demektir.” Sözünü hatırlamışsınızdır. Biz de bedenen yaşlı olmamıza rağmen genç fikirli sayılırız. Onun için bundan böyle gençlerin yazılarını daha çok okuyacağım.

Gençlerin kullandıkları deyimleri, esprileri kullanamam belki, yaşamın ruhunu yansıtan ifadelere de yer veremem; ancak gençlerin duygu ve düşüncelerini anlamaya çalışırım.

Böyle yaş ayırımı yapmam doğru olmadı. “Genç demek genç fikirli demektir.” sözünden hareketle her yazımda tüm okurlarıma, yani siz gençlere hitap edeceğim. Hitap etmek kavramı ağır bir kavram oldu galiba; sanki bir ders vereceğim, nutuk atacağım gibi oldu. İçimden geçenleri,  plan mlan yapmadan, temel düşünce, yardımcı düşünceler, falan filan düşünmeden aktaracağım demek istedim. Arada bir Milliyet Blog raporlarına da bakacağım.

Raporlar işe yarayacaktır.

 

Sabahattin Gencal, Başiskele- Kocaeli, 21. 09. 2011

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Pervane, Ziyaretiniz ve yorumunuz için teşekkür ederim. Ayrıca iltifatınız için de teşekkür ederim. Becerebildiğimiz kadar doğruyu, iyiyi, güzeli yansıtmaya devam edeceğim. Hayırlı günler dileğiyle.

Sabahattin Gencal 
 23.09.2011 6:42
 

Merhabalar Sabahattin Hocam, Sizin yazdıklarınız çok değerli. Önemli olan da budur. İstatistiklere bakmayın siz. İstatistikler hep her zaman yanıltmıştır. Selam ve dualarımla.

Pervane 
 22.09.2011 22:43
 

Merhaba Sennur Hanım, Ziyaretiniz ve yorumunuz için teşekkür ederim.Sizlere de başarılar dilerim.

Sabahattin Gencal 
 22.09.2011 14:23
 

Merhaba sizi tanıdığıma çok mutlu oldum.Başarılar diliyorum ve habercime kayıt yapıyorum sizi.Selam ve sevgilerle.

Şennur Köseli 
 22.09.2011 12:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 181
Toplam yorum
: 287
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 627
Kayıt tarihi
: 29.03.11
 
 

1943'te Trabzonda doğdu. Erzurum Yavuz Selim İlköğretmen okulunu bitirdikten sonra girdiği Bursa Eğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster