Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

AYFER AYTAÇ GAZETECİ YAZAR

http://blog.milliyet.com.tr/ayferaytac

31 Aralık '21

 
Kategori
Yılbaşı
 

Mutlu Yıllar

MİLADİ TAKVİME GÖRE 31 ARALIK ESKİ YILIN BİTİŞİ, SONRASI YENİ YILA GİRİLİYOR.
KUTLASIN KUTLAMASIN HAYATTA OLANLAR İÇİN BU SAATLER FARKLI OLMUYOR.
 
GÜZEL INSANLAR...
Evet. Yılbaşı kutlaması yapan yapmayan her canlı, 31 Aralık gecesini yaşayacaktır. Şu saatler itibariyle geldik senenin son gününe, eski yılı afiyetle iyilikle uğurluyalım. Yeni yılı da yine sağlıkla, sevgiyle ümitle karşılayalım inşallah. Hiç olmadığı kadar güzel olsun yeni gelen yıl ve bundan sonraki yıllar, tüm dünyaya...
 
Yeni yılda  ilk dileğimiz, sağlık ve huzur. 2021’de yaşanan maddi manevi sıkıntılar bir daha kapımıza uğramasın. Pandemisi, pundemisi, koranası, coranası yitsin kaybolsun.
 
İstiyorum ki 2022 hepimiz için harika bir yıl olsun. Tüm salgınlar, saldırganlıklar Allah'ın (celle celaluhu) izniyle, bilinçli insanların desteğiyle bir an önce dünyamızdan uzaklaşsın. İnsanlık doğayı tahrip etmenin nelere mal olduğunu anlasın; hep almanın zevkinden uzaklaşsın, vermenin, paylaşmanın güzelliğini tatsın, tanısın. Kazanmanın değil korumanın gücüne inansın! İsraftan, hırstan kaçınsın. Ancak böylece gelecek yıllarımızı daha güzel, daha mutlu geçirebiliriz.
 
Yaşadıkça umuda tutunuyoruz  ve ümitle yeni yılı karşılıyoruz. 2022 önceki 2000'li senelerden daha güzel bir yıl olsun. Dilerim kalan ömrümüz geçen ömrümüzden hayırlı olsun.
 
Yeni yıl ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa sağlık, sevgi, güven gelmesine vesile olsun. Yüce Allah hepimize ummadık sevinçler yaşatsın inşallah. Allah’ım; tüm peygamber (sallâllâhu aleyhi ve sellem)ümmetini doğru yoldan ayırmasın, bizleri her türlü bela ve musibetlerden muhafaza etsin. Âmîn...
 
2022 yılı her konuda, her durumda hayırlara vesile olsun temennisiyle, mutlu umutlu nice yıllar diliyorum. Gönlünüzce güzelliklerle, huzurlu bir yıl olsun. Cümleten selam ve sevgilerimle.
 
Ayfer AYTAÇ
ayferaytac.com
 
Toplam blog
: 622
: 205
Kayıt tarihi
: 08.12.14
 
 

Gazeteci-yazar ..