Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Mart '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
343
 

Ne yazmalıyız?

Ben çok merak ediyorum ve uzun zamandır dikkatimi çekiyor. Sizce yazdığımız yazılar nasıl olmalı? Nasıl daha çok okunmalı ve yorum yapılmalı? Her konuda yazabiliriz, haberlere yorum yapabiliriz, gündelik yaşamda ilgi görüyor. En çok bozulduğum ise resim eklenen yazılar, özellikle de bayan resimlerinin eşlik ettiği yazılar. Sanırım aldatma yazıları da oldukça revaçta. Bu da çok ilginç değil mi? Hiç kimse aldatılmayı istemez fakat nedense herkes aldatılma hikayesi okumaya bayılıyor. Magazin olayları da ilgi çekiyor. İşin ilginci siteye ilk girdiğimde ne yazsam diye düşünürken magazin yazılarını görünce '' burada da mı?Olamaz ''demiştim. Sanıyorum bir süre sonra ben de yazmaya başladım. Aslında amacım öykü, şiir, makale yazmaktı. Belli konulara farklı yönlerden yaklaşabilmekti. Bir süre sonra bu tarz yazıların dikkat çekmediğini farkettim. Böyle bir siteye yazı yazdığımı kimseye söylemedim çünkü yakınlarımın değil beni tanımayan insanların fikirlerini, yorumlarını merak ediyordum.

Çok uzun olan yazıları yarısına kadar okuyup konuyu aldıktan sonra okumuyorum. Gerçekten sıkıcı oluyor. Başka gazete sayfalarında da olaylara yorumlar yazıyordum, fikir belirtiyordum. Fakat belli bir süre sonra bir yorumcudan öteye gidemediğini görüyorsun. Şans eseri milliyet bloga üye olduğumda çok mutlu olmuştum. Bazen kendimi haber veya magazin yorumlayan biri olarak görüyorum. Gazetelerde ülke gündemiyle ilgilenmeden yazan köşe yazarlarına çok kızardım. Şimdi ise haklılarmış diyorum. Arz-talep meselesi yönlendiriyor onları galiba.

Aslında ülke gündemiyle ilgili çok daha başka bir yazı yazacaktım. Mayolu bayan resimleriyle süslenmiş yazıları görünce nedense bunlar aklıma geldi. Edebi yazıların bittiği bir dönemde miyiz? Yıllardır severek okuduğum köşe yazarları bile beni avutamıyor. Roman, şiir, hikaye yazarları da öyle.Köşe yazılarını derleyip kitap olarak bastırıyorlar. Duru, temiz bir dil yok, aksine oldukça kaba, anlaşılmaz veya erkeklik taslayan kadın yazarlar dolu her yer. Neden? Ben bayan olmaktan çok memnunum ve küfür etmeyi sevmiyorum. Hayatla dalaşmayı da sevmiyorum. Hayatı güzel yaşamak ve artık güzel şeyler okumak istiyorum. Ciddi, kaliteli yazılar yazmak istiyorum. Bir de daha önce girdiğim bir sitede her yazana'' kalemine sağlık, beni şöyle duygulandırdın, böyle güzel yazmışsın'' tarzında tebrik yazıları geliyordu. Tekrar tekrar okuyordum acaba ben mi yanlış anladım diye, gerçekten vasat bir yazıya inanılmaz övgüler diziyorlardı. En sonunda hiçbirini okumamaya başladım.

Ben artık öykü ve şiirlerimi göndereceğim bu siteye. Arada bir yorum da yazabilirim. Gündemi de takip eden hoş yazılar yazmak istiyorum. Yani sadece yorum olmayacak. Kendime çok kızmışım galiba, paylaşmak istedim. Magazin yazarsam beni uyarın lütfeeennn.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 265
Toplam yorum
: 1206
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 640
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

1974 İstanbul doğumluyum. Yüksekokul mezunuyum. Bursa'da yaşıyorum. Her zaman yazıp defterler, aj..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster