Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Nisan '18

 
Kategori
Teknoloji
 

Neden En Çok Wordpress Tercih Ediliyor?

Neden En Çok Wordpress Tercih Ediliyor?
 

Wordpress Kullanan Ünlü Siteler


Öncelikle Wordpress denildiğinde akıllara ilk olarak Wordpress.com hizmeti gelmektedir. Ancak benim söz ettiğim bu değildir. Genel olarak bu iki sistemi karıştırırlar. Oysaki işlev olarak birbirlerinden o kadar farklıdırlar ki bu yazımı okuyunca sizde hak vereceksiniz. Öncelikle Wordpress.com sistemini tanıyalım.

Wordpress.com Nedir?
Aslında Google Blogger hizmetinin daha kısıtlanmış ve ücretli versiyonu diyebiliriz. Ücretsiz olarak Wordpress.com adresinden bir hesap açarak ve alan adı belirleyerek sahip olabiliyorsunuz. Tabi ki bu sistemi kullanmak yerine size Google Blogger hizmetini kullanmanızı tavsiye ederim. Ancak bu önerim sadece yeni başlayanlara olacaktır. Zira eğer işinizde profesyonel olarak ilgiliyseniz kesinlikle kontrol sizde olmalıdır. Eğer bu hizmeti kullanırsanız oldukça kısıtlanmış olacaksınız. Hatta reklam bile alamayacaksınız. Bunun yanında bir gün hesabınız kapatılabilir. Olmayan durum değildir. Bir gün politikalarımıza uymadığınız için kapattık diyebilirler. Bu durumda sizin hiç bir hakkınız yok. Yazdıkları o şekilde gider. Ayrıca ek hizmetler için sizden para istenir. En pahalı paketini bile kullansanız kesinlikle kontrol sizde olmuyor. Bu aşamada işe yazılım girmektedir. Peki neden size bu sistemi öneriyorum hemen onuda inceleyerek anlatayım.

Wordpress.org Nedir?
Wordpress.org ücretsiz şekilde yazılımın dağıtıldığı sitedir. Açık kaynak bir sistem olduğundan gelişime açıktır. İhtiyacınız olan sadece alan adı ve hosting gerisi yazılımın katkılarıyla geliyor. Oldukça basit bir kontrol paneline sahiptir. Dilerseniz kendiniz siteniz yapabilirsiniz. Üstelik dünadaki sitelerin yaklaşık %30'u wordpress alt yapısı ile hizmet vermektedir. 

Wordpress bog açmak için kısaca bir alan adı ve hosting almanız yeterli olacaktır. Ülkemizde bir çok hosting firması bulabilirsiniz. Google üzerinde arama yaparak ve firma yorumlarını inceleyerek size uygun en iyi firmayı seçmelisiniz. Ayrıca eklentiler yardımı ile sitenize SEO uygulamalarını kolayca entegre edebilirsiniz. Yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

 

 
Toplam blog
: 4
: 129
Kayıt tarihi
: 27.04.18
 
 

90'lı yıllarda PC ile tanıştı. Sonrasında ise zamanla teknoloji merakı aldı gitti... Wordpress we..