Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Adem Güngör/FETHİYE KÜLTÜR ETKİNLİKLERİ

http://blog.milliyet.com.tr/ademgungor

21 Temmuz '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
547
 

Nükleer Santrallar

Nükleer Santrallar
 

Resim:GREENPEACE


Hükümet'in Ekim ayında nükleer santral kurma girişimlerine başlamasından bugüne kadar 175.000 nükleer karşıtı imza toplandı! Hep beraber Hükümet'in üzerinde hiç durmayan bir baskı oluşturduk.

Tünel Meydanı'nda, Enerji Bakanlığı'nın önünde eylemler yaptık. Enerji Bakan'ı Greenpeace ofisini ziyaret etti. AKP grup toplantısında Başbakan konuşurken "Sinop ve Mersin Nükleer İstemiyor" yazılı pankartı açtık. Sinop Kalesi'nde nükleere hayır dedik. Milletvekillerine yüz binlerin imzasının bulunduğu e-postalar yağdı. Meclis önünde 58 eylemci nükleere hayır dedi… Daha sonra sesimizi duyan sağduyulu milletvekillerine imzaları teslim ettik.

Nükleer anlaşmanın onaylanmasına yönelik görüşmeler sırasında Mersin CHP milletvekili Ali Rıza Öztürk, teslim aldığı nükleer karşıtı imzaları Meclis kürsüsüne taşıyarak, Greenpeace ve Mersin Nükleer Karşıtı Platform'a teşekkür etti. Öztürk konuşmasının sonunda imzaları Enerji Bakanı'na teslim etti ve Bakan'ı hayır imzalarıyla karşı karşıya bıraktı.

Aylardır nükleer karşıtlarının verdiği imzalar ve tepkiler Meclis'te büyük tartışmalar olmasını sağladı. Siz olmasaydınız bu tartışmayı yaratmayı başaramazdık.

Oylama sonucunda anlaşma kabul edildi. Bu, muhalefetin itirazlarına ve 175.000 imzaya rağmen, AKP milletvekillerinin kendi siyasi iradelerini göstermedeki başarısızlıklarının bir kanıtı oldu!

Anlaşma Meclis'ten geçti, ama bu, mücadelenin sonu mu? HAYIR! Bu sadece bir başlangıç. KURDURTMAYACAĞIZ!

Sevgilerimle. Greenpeace Adem Güngör

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

gunumuz teknolojisiyle atomal enerjiler gorundugu kadar korkutucu degildir. Isletme kural ve esaslarina harfien uyuldugunda onlemler yerince alindiginda ve denetim yeterince yapildiginda.Eskimis sovyet teklojisi yerine bati teknolojisi sorun olmaz. Hatta iddali bir soylem ama cevreye zarari bile olmaz. Yakitin saklanilmasi bile gunumuzde sorun degil. Bir sorun ulke bu teknolojiye hazirmi? Isletebilirmi? ihtiyaci oldugu kesin, ama isletilme esaslarina uygunlugu ne olcude saglanabilir. O disiplin olabilirmi bu yonuyle suphelerim sizin yaninizda ama gerekliligi ve bilimsel yonuyle tabiki olmali. Saglik ve saygiyla

Newyorker 
 21.07.2010 21:31
Cevap :
Teşekkür ederim Newyorkker, Umarım dediğiniz gibi olur. Saygılar...  06.08.2010 20:40
 

direnmeliyiz.Yasa meclisten geçti demek halk evet dedi anlamına gelmiyor.12 eylüle kadar bismillah yerine, HAYIR:HAYIR ezberliyoruz meclisin haberi ola.

Fatma Güneş ERGEN 
 21.07.2010 12:56
Cevap :
Fatma hanım, Duyarlı davranışlarınızdan dolayı sizi kutluyorum. Yorumunuz için teşekkür eder, Sağlıklı yaşamlar dileğimle. Saygılar...  21.07.2010 18:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 320
Toplam yorum
: 156
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 1703
Kayıt tarihi
: 16.04.09
 
 

Muğla Fethiye doğumluyum. Sanat okulu elektrik bölümü mezunuyum. Tarih ve Kültüre çok önem veriyo..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster