Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Odtü mezunu; edebiyat ve sinema düşkünü biriyim. AFSAD’ta fotoğraf, Sinematek’te film yapımı üzerine eğitim aldım. Film eleştirisi, senaryo yazımı, sinema tarihi üzerine epeydir kafa yoruyorum. İngilizce, Almanca, Fransızca çevirmenlik yaptım (Virginia Woolf, Ballard ve başka şeyler); bir edebiyat-sanat dergisin..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Otlar ağaca ne yapar?

Oğlunuz gibi bir çocuk, mesela benim de Rüyam, hayatımıza melekler gibi giriyor ve işte o zaman güzelim elleriyle, müthiş sıcaklıklarıyla hayatımızdaki otları görünmez ediyorlar. Doğaya özlemse hiç bitmiyor, onca İngilizce'den kırma isimli rezidanslar, trafik, iş hayatının küçük hesapları arasında öylesine büyüyor ki... Benim de sizden okuduğum ilk blog, iyi bir başlangıç oldu.

19 Eylül 2012 16:09
İdare, uykusundan sıçramalı, "reform" yapmalı. Yoksa bu böyle gitmez!

Muzaffer Bey, yeryüzüne çıkmak istiyoruz evet. Bunu dile getirdiğiniz için teşekkürler. En vs seçimiyle bol kavga, atışma ve itişmenin çıkacağına şüphe yok. Zaten eski sistemi bazı blogcular çok eleştirdi diye uzun vadeli enlerden günlük vs enlere geçildi diye biliyorum; ama tabi bu bir şeylerin yapılmasın ya da yığınların arasında kendimizi kayıp hissetmeyeceğiz anlamına gelmiyor. New Yorker'ın yazısında görmüştüm sanırım, cumartesi ya da pazar günü iki sayfacık da olsa blog eki olsaaa, ne iyi olur. Eskiden Fatih Türkmenoğlu Milliyet Cumartesi Eki'nde bir sayfayı bloglara ayırıyordu ya, motivasyon oluyor insana hiç değilse. Selamlar...

08 Ağustos 2012 12:32
Renkler - 3

Çok şeker ve huzur verici olmuş. Bu arada biz de unuttuk nereye gidildiğini sormayı, sorgulamayı...

29 Mayıs 2012 12:15
 
Toplam blog
: 132
Toplam yorum
: 409
Toplam mesaj
: 82
Ort. okunma sayısı
: 3209
Kayıt tarihi
: 09.08.06
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 

 
 
     
     
     
    'Dünyayı bir umut kurtaracak ve bir insanı sevmekle başlayacak her şey.'