Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ekim '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1311
 

PKK out Ergenkon in!

PKK out Ergenkon in!
 

Açılım


Merhabalar,

PKK 'terör örgütü' mensuplarının bir gövde gösterisi ile kırmızı halılar ile karşılandığı hatta şeref ve haysiyetten yoksun bir şekilde meclise gelmelerinden konuşulduğu şu günlerde bu ülkenin bir vatandaşı olarak büyük bir paradoksun ortasında olduğumuzu düşünüyorum.

Devlete kurşun sıktılar, askerimizi şehit ettiler, masum sivilleri öldürdüler, yol kestiler, araçları yaktılar, içeride ve dışarıda aleyhimizde propaganda yaptılar... Neler yapmadılar ki... Biz bunları neşeyle, gövde gösterileri ile karşıladık, karşılanmalarına 'izin verdik'. Göz yumduk bu rezilliğe, orada devlet yoktu.

Peki hiç aklınıza gelmiyor mu, kalemiyle savaşan aydnlarımızı, yıllarca bu orduya hizmet etmiş ve terör ile mücadelede etkin görev almış askerlerimizi neden içeri attık. Tabi süper seavcı daha iyi bilir neden içeri alındıklarını ama bu insanlar PKK'dan, bu terör örgütünün mensuplarından, askerimize kurşun atanlardan, sivillerimizin canına kıyanlardan, kundaktaki bebekleri öldürenlerden daha mı tehlikeli, onlardan da mı daha terörist???

İnsan düşünmeden edemiyor, terör mensuplarını ülkeye soktuk, kırmızı halılar ile karşıladık, 'pişman bile olmadıklarını' görüdük, öğrendik sonra da 'serbest bıraktık'... Peki ya Ergenekoncu diye içeri attıklarımız. Bu yargıya bir müdehale değildir, bu sadece her insanın aklına gelebilecek, insan olmamızdan ileri gelen bir sorgulamadır...Yaşadıklarımızı sorgulamak...

Şimdi ise başbakan demeç vermiş. Terörsitlerin karşılanması ve sonrasında yaşanan olaylar nedeniyle bir güven bunlalımı doğdu o nedenle Almanya'dan gelecek olan teröristlerin gelişlerini erteledik, bu sürece biraz ara verdik diye... Tebrikler Sn. Başbakan. Tebrikler... Sen, sana, senin başbakanı olduğun devlete, O'nun askerine, vatandaşına kurşun atan adamlar ile halkına sormadan masaya oturursan, el sıkışmaya kalkışırsan, sana kurun atana güvenirsen alacağın sonuç bu olur.. Bunu daha yeni kavrıyor olman ne acı...

Bu insan demeye dilimin varmadığı unsurlar, "ülkemizin bölünmüş haritalarını" her fırsatta bize göstermediler mi, Kuzey Irak'a yapılacak bir operasyonu kendimize yapılmış sayarız demediler mi...Biz bunları ve daha fecilerini yaşamadık mı???

Şimdi bu unsurları "hakim karşısına çıkarıp" affediyorsun, salıveriyorsun, aydınları, onlarla savaşan askerleri ise saat sabaha karşı 4 te evinden alıyorsun...

NEDEN???

sevgiler...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

AKEPE'nin Sözde ''Demokratik açılım'' dediği fakat anlamını kendilerinin dahi bilmedikleri PKK'lı teröristlerin Üniformalıyla ve zafer işareti yaparak ülkemize pişman olmuşluktan ziyade, zafer kaşanmış konutan edası ile girmeleri ve bunun sorasında Siyasetçilerin buyundurukları altında kalan Türk Hukuk Sistemi, maalesef PKK'lı teröristleri yargılayamamıştır. Kurdukları mobil mahkemelerle Devletin hakimlerini ve savcılarını teröristlerinin ayaklarına kadar göndererek sözde mahkemelerde yargılamışlardır. Mahkeme sonucunda pişman olduklarına dair hiçbir irade beyan etmeyen ve adeta PKK'nın elçisi, sözcüsü gibi davranan teröristler serbest bırakılmışlardır. Demek ki PKK'ya üye olmak suç değil!. Fakat ne yazık ki Onlarca Bilim adamı, Gazeteci, Asker, Siyasetçi yurtsever aydın ne olduğu belli olmayan Ergenekon adlı tertibin içerisine çekilmiş ve aylardan beri ne ile suçlandıklarını bilmeden tutuklu tutuluyorlar. El İnsaf!!!

Erdogan KARAKUS 
 27.10.2009 10:26
 

güçlüyüz ve halen ATATRÜRKÇÜYÜZ !...

Yaman Hasret 
 26.10.2009 19:46
 

Sn başbakan acaba ülkesini düşünüyor mu.. Türkiye Cumhuriyeti hiç bu kadar acı olaylar yaşamamıştı ..

sibel sibel 
 26.10.2009 10:50
 

evet çok haklısınız.pkk ya kan kusturanlar silivride.pkk lılar evlerinde.elbette bu günlerde geçecek.

süleyman uz 
 25.10.2009 19:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 142
Toplam yorum
: 69
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 1568
Kayıt tarihi
: 17.03.09
 
 

İnternet ve bilişim teknolojileri konularına ilgi duyan, yenilikleri takip eden ve bu yenilikleri pa..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster