Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Mayıs '09

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
287
 

Ruhun yeşil rengi

Ruhun yeşil rengi
 

Yeşile bakar tomurcuk


Yine bir ilkbaharı karşılıyoruz. Isınan havalar ve canlanan doğa... Ruhumuzda güzel duygular uyandıran, bizi mutlu eden bir yeşillik. Ruhumuzu ve bedenimizi yenilemek için fırsatlar geçiyor elimize baharla birlikte.

Doğadaki çırpınış, ya ağlayan bir kız gibi yağıyor; ya da teselli için ılık rüzgarlar eserek, yanağımızı okşuyor. Bir bakmışsın güneş gülümsüyor, ısıtıyor içimizi sımsıcak. Kulağımızda doğanın sesi ninni gibi geliyor bize...

Ruhumuz yeşile dönüyor baharla. Tadını çıkarmak değerini bilmek gerek bu anların. Geriye dönüşü yok; çünkü her güzel şey gibi bir gün sararıp solacak. Ruhumuz, bedenimiz ve değerli olduğunu kaybettikten sonra anlamak zorunda mıyız? Çok azımız elimizdekilerin değerini bilip, yaşarız.

Özlemek... Onun için geçmişi özleriz. Geçmişteki tadı bulamayız şimdiki baharda. Bir önceki diğerine benzemez. Özleriz geçmişteki baharı, kokusu bile bir başka deriz. Anlamamışızdır onu yaşarken, yine bir bahar deyip geçmişizdir çoğu zaman.

Anı yaşayıp, geçmişi özlemeden diğer baharı beklemek zor olmasın bundan sonra. Baharla birlikte dokunun doğaya, ağaca, toprağa, çiçeğe, böceğe. Ruhumuz dokunsun bulutlara. İşte o zaman hep yeşil kalır ruhumuz ve bedenimiz. Onu yeşerten sevgi olunca, evrendeki herşeyi sevince evren de sizi sevecektir.

NİCE BAHARLARA.....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 701
Kayıt tarihi
: 18.05.09
 
 

1968 İskenderun doğumluyum. 1988 yılında Hatay Eğitim Yüksek okulu Sınıf Öğretmenliği, 2002 Anadolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster