Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Mart '12

 
Kategori
İlişkiler
 

Sibel Teyzeee, Facebook'un ve Twitter'ın neden yok?

Sibel Teyzeee, Facebook'un ve Twitter'ın neden yok?
 

Şu çocuk milletini çok severim. Dünyada en değer verdiğim şey çocuklardır. Sadece kendi çocuklarım değil benim için tüm dünya çocukları değerlidir. Evime gelen çocuklara büyük insan gibi davranır ve onlara büyük insan gibi ihtimamla hizmet ederim. Onlar da bu davranışımdan çok memnun olurlar. Küçük çocuklarla aram çok iyidir, çocuklar evlerine gittikten sonra benim için annelerine methiyeler yağdırıyorlarmış. Geri dönüşüm haberlerini annelerinden alıyorum.

Dikkatimi çeken bir nokta şimdiki çocuklar her konuda çok farklı, televizyon, bilgisayar ve internet ortamı onları bilgi ve gözlem konusunda uçurdu. Hiç bir şeyden anlamazmış gibi hatta duvar gibi duran küçük yaşlardaki çocukların çevre hakkındaki gözlemlerini, duygu ve düşüncelerini dinlediğimde son derece şaşırıyorum. Bir de çocuklar kendilerine çocuk gibi davranılmasından asla hoşlanmıyorlar. O zaman çok acayip hareketler yaparak sizi sinirlendirmeye çalışıyorlar ne zaman adam yerine koyup onlara değer vererek konuştuğunuzu görüyorlar, o zaman her türlü tavırları değişiyor.

Sizin unuttuğunuz şeyleri, onlara yaptıklarınızı, verdiklerinizi onlar asla unutmuyor, kinlerini ve sevgilerini ısrarla taze tutuyorlar.

Şimdi onların en büyük ilgi alanlarından birisi de Facebook ve Twitter hesapları. Hepsinin msn, facebook ve twitter hesabı var, yani üçüne birden sahipler. Bana da soruyorlar, "Sibel Teyzeee, Facebook'un ve Twitter'ın neden yok?" Ben de cevap olarak "Çocuklar msn im var ama onu da 4-5 yıldır rafa kaldırdım, kullanmıyorum, uğraşmıyorum bu işlerle facebook ve twitter'ım da yok ama internette benim adımda bol bol var, şimdilik yok ama bakarsınız bir gün olur" dedim. Çocuklar "Olur mu Sibel Teyze hem yazı yazıyorsun hem de almıyorsun, olmuyor böyle" dedilerse de şimdilik beni ikna edemediler ama beni ezik yaptılar.

Şimdilik küçük çocukların gerisinde ezik bir Sibel Teyze olarak kaldım.

Sevgiyle kalın.

Sibel Koçarslan

 

 
Toplam blog
: 627
: 3456
Kayıt tarihi
: 11.06.11
 
 

Kendi halinde yaşayan doğa tutkunu, sıradan bir vatandaş. İnsanların dış güzelliğine değil iç güz..