Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mayıs '07

 
Kategori
Edebiyat
Okunma Sayısı
4341
 

Şiir okuma yarışması...

Şiir okuma yarışması...
 

Bu akşam okulumuzda bir şiir okuma yarışması yapıldı. Bu yarışma için sadece üç gün prova yapmıştık. Üç günün sonunda hepimiz çok iyi şiir okuyan çocuklar olarak çıktık.

Yarışmamız, üç bölümden oluşuyordu. Birinci kademe şiir okuma yarışması, ikinci kademe şiir okuma yarışması ve ödüller...

Şiirlerin konusunun ağırlığı anneler ve çocuklardı. Arada birkaç tane istisna vardı. İkinci kademedeki şiirler okunmaya başlandı.

"Sol yanım acıyor"du şiirin adı. Bu şiir çok bilindik ve herkesi her okunduğunda ağlatan bir şiir. Sonra yine çok bilindik bir şiir, " Ben sana mecburum, " dedi bir abimiz. "Bebeklerin ulusu yok, " adlı bir şiir de hepimizi duygulandırdı. "Anadolu" adında bir şiir vardı. Anadolu'yu çok güzel anlatan bir şiirdi. "Fahriye Abla" da bir sonraki şiirdi. Eski bir komşu olan Fahriye Abla anlatılıyordu. Ve son olarak "Canım Annem" çıktı. O da çok duygulu bir şiirdi. "Davet" adlı bir şiirde vardı. Sonra da "Ben İsterim ki" çıktı.

Sonra ikinci kademeye geçildi. Biz ikinci kademeler yedi kişiydik. İlk önce arkadaşımız, "Bende bir çocuğum, " dedi. Ardından, "Düş" adlı şiir geldi. Arkadaşımız gayet güzel bir şekilde okudu şiirini. "Bursada Zaman" adlı upuzun bir şiir okudu. Çok duygulandırdı hepimizi. Çok güzel okudu. "Bugün hava güzel, " dedi arkadaşımız. O şiirle çok güzel duygular aktardı bize. "Sakarya Türküsü" nü okudu bir arkadaşımız düz olarak. "Bayrak" şiiriyle ben geldim sonra. Şiirimle müziğim uyuşmuyordu. Olsun ben yinede elimden geleni yaptım. "Annem" adlı bir şiir seslendirdi başka bir arkadaşımız da.

Sonra derecelere geldi sıra. İlk önce ikinci kademe. "Sol yanım acıyor" şiiri birinci oldu. "Davet" ikinci, "Canım Annem" de üçüncü oldu.

Sıra birinci kademelere geldi. Hepimiz çok heyecanlıydık. "Annem" şiiri üçüncü oldu. "Düş" şiiri ikinci oldu. Ve ikinci kademenin en güzel okuyanı birinci oldu, "Bursada Zaman".

Arkadaşımla oturduk. Sonra katılım belgelerimiz verildi. Hepimiz sevinç içinde evlerimize döndük.

Fakat bizi o yarışmaya getiren neydi? Medeni cesaretimizdi değil mi? Bu yarışmaya katılmadan önce, hepimiz bu yarışmaya tecrübe kazanmak için gittik. Önemli olan yarışmaya katılmamızdı. Hiç birimiz 1.liği düşünümüyorduk. Hepimiz bundan sonra bu tecrübemiz olduğu için daha başarılı olmayı düşünüyorduk.

Şiir yazmak da okumak da bir sanattır. Herkese tavsiye ederim. Eminim ki sizin de içinizde bir yetenek vardır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 313
Toplam yorum
: 292
Toplam mesaj
: 59
Ort. okunma sayısı
: 1345
Kayıt tarihi
: 21.03.07
 
 

1996'nın ilkbaharının dünyaya getirdiği birçok çocuktan biriyim. Milliyet Blog'da yazmaya yaşım h..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster