Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ekim '10

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
431
 

Sokakta tıslayan erkekler

Sokakta tıslayan erkekler
 

 

Kaçınız fark ediyor bilmiyorum, erkeklerin yanınızdan geçerken size de mesaj yüklü şarkılar fısıldadıkları veya cinsel içerikli laflar tısladıklarını duyuyor musunuz? 

 

Bir ara cidden doktorluk olacaktım, ben mi yanlış duyuyorum her sokağa çıktığımda birileri bana tıslıyor diye. Arkadaşlarıma anlatıyorum, anlamıyorlar, "nasıl yani?" diye cevap veriyorlar. 

 

Varoş Türk erkeklerinde hatta zengin p.çlerde de kendini gösteren bir durum bu. Sokakta tam yanınızdan geçerken yapıyorlar bunu ve sanki hepsi sözleşmişçesine aynı hareketi sergiliyorlar. Bir ara içlerine girsem de bu olayın ne anlama geldiğini ve nasıl tatmin olduklarını anlasam diye kafayı sıyırcaktım. Şöyle ki dağdan inme olanlar böyle yörsel bir aşk türküsü söylüyor, arabesk takılanlar da var. Zengin p.çleri ise daha çok şarkısız, doğrudan seks içerikli cümleler kuruyorlar. Daha sapkın olanlar ise "ahhh, ohhh, ıhhh" gibi seslerle niyetlerini belli ediyorlar. 

 

Acaba beklentileri nedir, karşılık verceğimi mi zannediyorlar. Belki ben de karşılık olarak bir arabesk şarkı mı tutturmalıyım:)) 

 

Sonuç: Türk erkeği bir fenomendir, 100.000 sosyolog ve psikolog incelese de cevaplayamacakları davranış biçimleri vardır. 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Niyet suç değildir ama rahatsız edici olmamalı.Ayrıca ıhılama tısılama yersiz şarkı türkü mırıldanma kadınları tiksindirir ve korkutur.Nedeni cehalet,açlık,tatminsizlik...Oysa böyle davranan bir erkeğe hiçbir kadın sempati duymaz.

Kerim Korkut 
 20.11.2010 5:32
 

haklısınız :) eğitim, statü vs. de fark etmiyor bunlarda :) cahili ve cesuru diliyle okumuşu ve utangacı bakışlarıyla fısıldıyor, içinde kalmıyor lafı:)

shalimar 
 22.10.2010 13:38
 

Konunun fizyolojik bir farklılıktan kaynaklandığından söz etmiyorum zaten orda, genel bir farklılık söz konusu ve o sadece alt detaylardan birisi.O kısma takılmayın lütfen. Bastırılmış cinsellik mevzusu kadınlar içinde geçerlidir ayrıca. Ama yanından geçen bir erkeğe laf atan bir kadını pek göremezsiniz. Ülkemizde kadın istesede her zaman kendini geri çeker önce bu da toplumun yapısından süregelmektedir. Anlatmaya çalıştığım bu sürü psikolojisidir aslında. Malesef bu durumu ne siz ne ben değiştirebilirim. Bir kişinin hayat tarzını değiştirebilirsiniz belki ama toplumu değiştirmeniz oldukça zordur.

ukant 
 04.10.2010 16:44
 

Bunu Almanca'ya çevirdiğimde şöyle bir şey mi çıkar acaba: "Eine Sexuell unterdrückte Nation". .. Bu sözü, Beyoğlu'ndan Karaköy'e kadar yürüyerek inerken, biraz alımlı biri olduğu için bütün gözlerin üzerinden geçtiği bir İngiliz arkadaşım söyledi Sultanahmet'te çay molası verdiğimizde... Evet, "Cinselliği Bastırılmış bir Millet"iz biz; tıpkı tüm diğer müslüman ülkeler gibi... Hatta Ataerkil aile geleneklerinin hüküm sürdüğü Doğu bölgelerinde cinsel depresyon geçiriyor insanlarımız! Fakat Batı bölgelerinde yaşayan yeni kuşak öyle değil artık. Çünkü haremlik-selamlık evlerde büyümüyor, okul bahçesinde kızlı-oğlanlı elimsende oynuyor ve lise yıllarında cinsellik tabusunu yıkabiliyorlar! *** Bu sayede de tüm fiziksel ve beyinsel enerjilerini -eski kuşakların yaptığı gibi- "Öldüm, bittim, yandım anam, ah yar, vah yar!" diye cinsel ağıtlar dökmek yerine, daha yaratıcı şeyler uğruna harcayabiliyorlar. *** Bilmem sorunuza bir yanıt olabildi mi?.. Selamla, saygıyla... MS

Mehmet Sağlam 
 04.10.2010 13:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 102
Toplam yorum
: 77
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 1594
Kayıt tarihi
: 26.08.08
 
 

1980 İzmir doğumluyum. Kendimi bildim bileli gözlem ve yorum yapmayı çok seviyorum. Genelde hayatı h..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster