Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mart '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
214
 

Tarkan, fan olma, uyuşturucu

Bir tek Türkiye seninle gurur duyuyor diye bağırmadıkları kaldı ama alkışlarla, sevinç çığlıklarıyla, dökülen gözyaşları ile bu eksiği kapatmaya çalıştılar. Her zaman kendine seçilen rol model senin eksik bir yerini görmeni ona ulaşma arzunu ortaya koymalı mıdır? Ya da koymakta mıdır?

Türkiye'de rol model seçme işini (dünyanın diğer ülkelerinden belki biraz daha az ) fazla abartmış bulunmaktayız. Kendimizi yabancı kelimelerle FAN olarak tanımlayan ve sonuç olarak sevmenin gözü kör eden, her şeyi toz pembe görme gömenin sınırını çoktan aşmış bulunmaktayız.

Olmak istediğimiz kimseye benzer olmanın ötesine geçip sevgili, taraftar, fan olmak yerine bizler artık her şeyi görmezden gelecek kadar bağımlı, damarlarımıza kadar afyonun işediği, mürit olmanın tam kendisi olarak sevinç ve mutluluk gözyaşları dökebiliyoruz uyuşturucu kullandığını itiraf eden, etrafındaki arkadaşlarına uyuşturucu bulmakla suçlanan Tarkan için.

Mahkeme çıkışında sevinç çığlıkları atarak saatlerce beklemiş ve onu gördüğünde kendinden geçmiş ve bayılmanın eşiğine gelmiş kişiler acaba aynı ya da benzer ya da en azından yarısını eylem yapan işçiler için değil kendi işlerini görürken, alışveriş yaparken yediği kazık için, kendi uğradığı haksızlıklara karşı yapıyor mu? Merakım cevapsız kalacak mı?

Yaşamını devam ettirirken karşılaştığı sorunları çözmede bu denli saf bir motivasyon göstermeye alışık olmayan bir toplulukta, rol model seçtiğiniz insan için geçirdiğiniz zaman bir yana içinizdeki duygular bile etik olarak yanlıştır.

Kendine dair her türlü işte motivasyonu yeterli olmayan bir kişnin Tarkan'a gösterdiği bu tepki, bu ilgi, bu aşırılık yanlıştır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 27
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1228
Kayıt tarihi
: 09.02.10
 
 

1978'de Susurluk'ta doğdum. İlk ve orta okulu burada tamamladıktan sonra Savaştepe Anadolu Öğretmen ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster