Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ağustos '09

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
 

TC nüfus cüzdanınıza sahip çıkın

TC nüfus cüzdanınıza sahip çıkın
 

TC nüfus cüzdanı


Devlet hastanelerinde bin bir güçlükle işlerini halletmeye çalışan, sağlık sorunları için saatlerce sıra bekleyen vatandaşlarımızı gördükçe isyan etmemek elde değil. Mutlaka bir aksilik çıkar en kolay engelleme ve zaman kaybettirme ise her şeyin tamsa bile git fotokopi çektir getir. Başka örneğe gerek yok İstanbul’un tam göbeğinde!..

Türkiye de bir ikilem almış başını gidiyor doğu da vatandaşlar mağdur , eziliyor, büzülüyor bir kısmı için tabi ki doğrudur ya diğer çoğunluk? 4 tane sağlık belgesi Ssk, sağlık karnesi, korucu kartı bir kenara vatandaş TC nüfus cüzdanını ibraz etmişse ve güçlükle karşılaşıyorsa resmen kan çıkar.. Devlet görevini yerine getirecek gardaş hadi bakalım çalış..

Sakın doktor falansan kafanı dikip kaşlarını çatma orası İstanbul değil hemşerim akıllı ol aklını alıverirler. Türkçe nizani !.. Hadi bakalım yavrum kolay gelsin. Haaa birde nazik davran ve alttan al tamam mı..anlaşıldı mı!..

Evet doğuda görev yapan ve sadece 45 günde yaşadıklarını bize kabus gibi anlatan bir doktor arkadaşımızın bir gece nöbetinde kendisine yarenlik ettiğimiz gecenin geç saatlerinde ve nöbetinde anlattıkları. İnanılacak gibi değil.

Bütün bu sosyal hizmetler kartlarıyla beraber son dönemde yaygınlaşan bir uygulama TC Nüfus cüzdanı dışında ( buraya dikkat buyrun) Barzani nin dağıttığı kürt kimlik kartları!..

İş öyle bir noktaya gelmiş ki neredeyse bu topraklarda TC Nüfus cüzdanı taşımak suç sayılmış , vatandaşlar tehdit alır olmuş, birçok kişi çoktan kimliklerini imha bile etmişler.. Cahil halka ne nasıl anlatılıyorsa?

Şimdi gelelim işin bam teline !..

Devlet önlem almış güya!.. nüfus cüzdanı olmayan eğer ki resmi bir işine nüfus cüzdanı ibraz etmek gerektiğinde yenisini çıkarmak istediğinde 46.500 tl ödeme yapmak zorunda kalacakmış? Bir caydırma taktiği.. İyi güzel de bu uygulama İzmir de de böyle Ankara da, İstanbul da ve birçok fukara kesimde de böyle ne olacak peki kimi cezalandırıp aba altından sopa gösteriyorsun ki sen devlet baba.. kimi tehdit ediyorsun doğudaki cahil halk ( bir kısmı) işini yaptırmak için kamu görevlilerine tehdit savurmaktan ve devleti o cahil yaklaşımları ile aşağılamaktan başka bir şey yapmıyor ki.. Eee peki ceza kime? Ceza Bütün Türkiye ye, ayrım yok ya çook doğru

Zaten ayrım olmamalı fakat hak edene hak ettiği cezayı lokal olarak yerinde vermeli yani.. herkes bundan nasibini almak zorunda değil öyle değil mi?

Yazılacak çizilecek çok şey var tabi ne diyelim sizi siz olun TC Nüfus cüzdanınıza sahip çıkın sakın kaybedip de nüfus müdürlüğüne yenilemeye gitmeyin.

Denen şu parayı biz tahsil etmiyoruz zaten ( Aaaa demek bunlardan kaynaklanmıyormuş mu diyeceğiz tabi yerse) Vergi Dairesi tahsil ediyormuş 46.500 tl yi eh canım 15 günde süresi varmış yatırmak için ..

Peki yatırmadan nüfus cüzdanı çıkacak mı?

Tabi çıkar fakat vergi dairesine 15 gün içinde 46, 500 tl yi yatırmalısınız

Tabi memure hanım / memur bey ( nah yatırırım)

Durum bu tekrar ediyorum siz siz olun TC nüfus cüzdanınızı Kaybetmeyin.. valla doğuyu bilmem onlar tahminimce yatırırlar harçları bana öyle geliyor ya size?

 
Toplam blog
: 181
: 1067
Kayıt tarihi
: 07.03.08
 
 

1957 Eskişehir doğumlu, Esk.A.Ü İşletme, İşbankası emeklisi, İstanbul Büyükçekmece de yaşayan, ST..