Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Aralık '11

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
419
 

Tebrikler Fenerbahçe…

Tebrikler Fenerbahçe…
 

Fenerbahçe kendi evinde Ankaragücü’nü 4 / 2 yendi. Ligde hiç de iyi yerlerde olmayan Ankaragücü’ne karşı alınan galibiyet çok da önemli görülmeyebilir. Ancak Fenerbahçe kulübünün çekilmek istendiği girdaba, her gün 7/24 üzerinde oynanmak istenen oyunlara bakıldığında Fenerbahçe’nin tarihindeki en başarılı sezonlarından birini geçirdiğini söylemek mümkün.

Nasıl olmasın ki? Sanki milyonların gönül verdiği camia çocuk yerine konup kandırılmaya çalışılıyor, televizyon ekranlarından aklı başında gibi görünen bir kısım zevat, ince ince camia ile alay ediyor.

Başkan Aziz Yıldırım tahliye beklerken 132 yılla yargılanması istenen iddianame çıkarılabiliyor. Yüzlerce insanı işkence ile öldürenleri serbest bırakabilen hukuk sistemi söz konusu Fenerbahçe olunca takındığı tavır ile adaletten ne kadar nasibini almış olduğunu gösteriyor.

Hemen televizyon ekranlarına fırlayan birileri futbolun temizlenmesinden gülerek bahsediyor, adeta daha yirmili yaşlarda olan çocuklardan oluşan Fenerbahçe futbol takımı ile alay ediyor.

Her statta hemen her maçta edilen küfürlere münferit olaylar diye toleransla yaklaşanlar, söz konusu Fenerbahçe olunca duydukları en ufacık küfürün ardından cezayı bastırıyor, stadını kapatacağı günü keyifle bekliyorlar. (Küfre tabii ki hoş bakmıyorum ama “ADALET ”istiyorum).

Bütün bunlara karşın stat tıklım tıklım dolu. Camia tek yürek. Takım ligin tepesinde taht kurmuş. İşte bu durum birilerini çıldırtıyor, dengesini bozuyor, kendi aldıkları kararı başkalarının üzerine atıyorlar. Birileri yemiyor içmiyor UEFA ya sanki görmüşler gibi binlerce Fenerbahçe’yi şikâyet eden e-postalar yolluyor, federasyondaki Fenerbahçe düşmanları utanmadan gammazlıyorlar. Ortaya çıkınca da adam gibi davranıp çekip gideceklerine pişkin pişkin sırıtıyorlar.

Siyasetin emrinde olduğunu hissettiren Federasyon şikeci damgası vurduğu Fenerbahçe’yi ligden düşüremiyor, bu yüzden hem kendini hem de mensubu olduğu siyasi otoriteyi koruma adına oynuyor da oynuyor.

Bütün bunları Fenerbahçe camiası yutmuyor ve inanıyorum ki ilk seçimlerde gerçek sorumlulara faturayı çıkaracaktır. Her şeye rağmen stadı dolduran taraftarlar bunun sinyalini veriyor.

Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor ve bütün taraftarlar artık egolarınızı, fanatik duygularınızı bir tarafa bırakın ve Fenerbahçe’yi alkışlayın, örnek alın. Çünkü bu gün onlara yapılan muamele yarın pek ala size de yapılabilir.

İzmir 20111

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1678
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster