Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ocak '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
701
 

Toprağın bol olsun örnek insan

Toprağın bol olsun örnek insan
 

Örnek bir siyaset adamı ve entellektüel birikime sahip sayın İsmail Cem'i kaybettik. Türkiyenin onun gibi birikimli ve deneyimli siyasetçilere ihtiyacı olduğu zamanda amansız bir hastalığa yenik düştü en verimli olacağı çağda.

Düşünce adamı, sanatsal yanı olan bir siyasetçiydi. Okuyan ve üreten bir insandı..

Boş siyasilerin egemen olduğu günümüzde, yeri asla doldurulamayacaktır. Toprağı bol olsun. Düşlediği dünyayı kuramadan gitti. Gerek politikadaki bıraktığı iz ile, gerekse yayınladığı kitaplarla tarihteki yerini aldı. Gün be gün Türkiye aydınlık yüzünü ölümlerin ardından kış güneşi gibi göstersede; çağdaş Türkiye ideali için gençlere bir çok bakımdan örnek alınacak bir onurlu yaşamın ardından hatırası önünde saygıyla eğilmek bir vefa borcudur diye düşünüyorum..

Özellikle ülkenin üzerinde oynanan oyunları doğru okuyabilecek tecrübede bir dışişleri bakanı kimliğide yadsınamaz. Şimdilerde liderlerine biat eden politikacıların yerine İsmail Cem gibi birikimli aydın yüzlere şiddetle ihtiyacımız var. Eleştiren, üreten ve ülkeyi ve dünyayı iyi okuyan örnek bir insandı.

Özleyeceğiz..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

türk siyasetinin gerçek sahiplerinden,temiz kalpli ve bu ülke için çalışmış en iyi dış işleri bakanı sevgili ismail cem, kirli ve karanlık politika yollarında alnı dik yürümüş, üzerine bir damla bile leke bulaştırmamış,güler yüzlü insan; toprağın bol olsun...

umut tunç 
 25.01.2007 11:46
Cevap :
Düşüncelerinizi paylaşıyorum..  04.03.2007 14:25
 

Bazen düşünüyorumda Rabbim böyle insanları aramızdan alıpta bizi cezalandırıyormu acaba diye ama hayat bu doğmak kadar ölmekte normal ,Allah rahmet eylesin nur içinde yatsın ve ailesine sabırlar versin

cevdeteray 
 25.01.2007 0:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1114
Toplam yorum
: 2289
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 825
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Ankara'da yaşar, dünyalı,aynadaki görüntüsüne muhalif, vicdan hesapları yapmaktan yorgun, yaşanıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster