Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ağustos '08

 
Kategori
Bebek - Çocuk
Okunma Sayısı
2485
 

Tuna'nın seyir defteri 5

Tuna'nın seyir defteri 5
 

“Anne ile baba çok komikler, onları maymun yapıyorum ama hiç itiraz etmiyorlar, sanırım beni çok sevdiler, ben de onları seveyim de hevesleri kırılmasın. Geçen akşam babam eve geldiğinde, annem yanımda değildi. Evet ya, şimdi aklıma geldi, bu kadın beni yatırıp, başka işler yapıyor. Bu konuya daha sonra dönerim, kafanız karışmasın şimdi. Babama dedim ki içerisi çok sıcak oldu, beni anladı. Diyorum bu adam büyücü diye. Dilimizi hızlı öğreniyor. Üstümdekileri çıkardı, altımı da açtı tabii. Sanırım biraz kirliydi ki hemen temizledi ama kapatmadı. Ben de ona teşekkür etmek için hortumla su fışkırtmaca oynadım. Arkası dönük olduğundan görmedi, ama artık çok uzağa fışkırttırabildiğimden geri döndüğünde fark etti eserimi. Sesinden çok sevindiğini anladım.”

“Tuna’nın seyir defterine ek, anneme de dilimizi öğretmem lazım. Bazen beni anlamadığını düşünüyorum. Ben ona diyorum ki oynayalım, o hemen yemek kabını çıkarıp dayıyor burnuma. Aslında çok hoşuma gidiyor ama fazla kilo almamalıyım, ne de olsa etraf çıtır dolu, ya beğenmezlerse şişman diye. Yemeklere ne koyuyorsa, beni acayip yapıyor, hemen uykum geliyor. Son zamanlarda iyice hırs yaptım, artık gündüzleri uyumamak için elimden geleni yapıyorum. Bu durum onu biraz yoruyor sanırım, ama o da bana çok özeniyor canım. Ben ne zaman uyusam o da uyuyor hemen. Sonra uğraşıyorum ki uyanıp da altıma baksın. O yüzden acilen dilimizi bu kadına öğretmem lazım. Nereden öğrendiğimi hatırlamıyorum ama insanlar uyurken de duyduklarını akıllarında tutarlarmış, o yüzden annem uyurken ben uyanıp, konuşmaya başlıyorum. Belki bu yöntemle daha hızlı öğretebilirim dilimizi ona.”

“Tuna’nın seyir defterine ek, bu adam deli, kesin deli.. tabi ki babamdan bahsediyorum. Ne güzel yatağıma uzanmış uyuyordum. Alt kattan da o renkli kutunun sesi geliyordu. Birden babamın “aslan oğlum be, Semih’im benim” dediğini duydum. İyi de hani benim adım Tuna’ydı. Semih nereden çıktı ki… Aradan fazla zaman geçmemişti ki, bu sefer de Alex, yavrum be dedi. Yav adam, karar ver, Tuna mıyım, Semih mi yoksa Alex mi? Hayır biz de ona göre şekil yapıyoruz herhalde. Oooffff yaa, ben bunlara nasıl alışacağım, eski yerim ne kadar rahattı. Anneeee, yemek ver banaaaa”

“Ben çok akıllıyım, onlar futbolcuymuş, babam deli ya o oyuna, o yüzden onlara bağırıyormuş. Annem dedi ki, ne kadar bağırırsa bağırsın, televizyondan içeri sesi gitmezmiş. Sadece onların sesi gelirmiş. Çok çılgın bir şeymiş bu. Düşünsene, televizyonun içindeki böcek adamlar sana istediklerini söylüyorlar ve sen duyuyorsun ama sen onlara cevap verdiğinde onlar duymuyor. Bu büyükler gerçekten deli, kimin böyle bir tek taraflı iletişime ihtiyacı olur ki. Mesela ben söylüyorum annem dinliyor, babam söylüyor ben dinliyorum. Bundan iyisi de anne sütü zaten. Anneee, karnım acıktııııı.”

“Tuna’nın seyir defteri, babamın annesinin bir kızı varmış. Onun adını hala koydum, söylemesi daha kolay. Dün akşam ben uyurken aramış, sonra babam söyledi bana, beni çok merak ediyormuş. Babam dedi ki, ilk fırsatta internetten gösterecekmiş beni halama. Doğru anlamışsam ben de televizyona çıkacağım. Allah’ım bu kadarı çok fazla ama, hemen ünlü olmak, uuffff yaaa. Hey, belki de çıtırlar ünlü birisine daha çok ilgi gösterirler, neden olmasın. Heeyyy baba, çalıştır kamerayı, halama görünücem. Sonra da kızlara gönderirim görüntülerimi. Millet yakışıklı görsün beee… Annem diyor ki bu alçak gönüllüğümü babamdan almışım, acilen öğrenmem lazım bunun ne anlama geldiğini.”

“Annemle babam bir olup, beni ıslattılar bugün. Akşam adam gelince sevinmiştim yine su püskürtmece oynarız diye, ama annemi de ayartmış adi herif, beni soyup, bir plastik küvette her tarafıma su döktüler. İkisi bir arada olduğu için sesimi fazla çıkartmadım ama sonra tek tek yakalarım onları. Bu ıslaklıkların hesabı sorulacaktır. İşleri bitince çok keyifli oldu aslında. Burnuma güzel güzel kokular geldi, yeni cici giydirdiler. Heey siz, yarın da yapalım mı bunu, su püskürtürüm sonra haaaa..…”

Devam edecek…

orkun pehlivan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ne kadar da güzel anlatmışsınız, sanki ben de oradaydım. Devamını merakla bekliyorum ve sizi favoriler sayfama ekliyorum

orkun pehlivan 
 31.08.2008 17:50
Cevap :
İlginiz için çok teşekkür ederiz Orkun Bey.  01.09.2008 11:20
 

Tuna'nın karnı hala aç ama:)) Annesine söyleyin de bi doyursun;o kadar bağırdı karnım acıktı diyeeee... Tuna büyüyor,siz yazıyorsunuz,ben de okuyorum...Sevgilerimle!

Serçe! 
 29.08.2008 17:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 11812
Kayıt tarihi
: 02.08.08
 
 

1969 Bursa doğumluyum. 1990 Yüksek Denizcilik Okulu'ndan mezun olduktan sonra uzun bir süre gemilerd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster