Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ocak '08

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
700
 

Tutunun Recep İvedik geliyor!

Tutunun Recep İvedik geliyor!
 

Aslında hepimizin içinde biraz vardır “kaptan mağara adamı” halleri. Kimilerimiz bu duyguları bastırır içine atar, kimileri ise zamanla şekillendirir kendi tarzını oluşturur, kimileri ise hiç dokunmaz “beni böyle sev seveceksen” şekliyle çıkar karşımıza.

Şahan Gökbakar komedi dünyamıza adımını attığında ismi pek bilinmese de en sonunda eline geçen fırsatı tv8 de değerlendirmiş, üç isme sıkışan mizahı biraz olsun özgürleştirmişti. Özgürleştirmişti diyorum çünkü herkesin kendinde bir şeyler bulduğu karakterler öyle bir anda silinip atılıp cinsten değildi. Belki de en cinsi olan Recep İvedik’ti.

“Ne var yani iki birada bize çekse nolurdu komşuluk hakkı” ile dünyamıza giren Recep İvedik, “gonuşmaaaa leeeyyyyyn” ile bildiğimiz yarışma kültürümüzü bile bir anda ters düz etmiş, rejideki Salih abisi sayesinde b şıkkını c ye, c şıkkını da b ye değiştirirken bizleri de çoktan gülme krizlerine sokmuştu.

İşte o Recep İvedik 28 şubatta beyaz perdede seyircisi ile buluşacak. Yine agresif yine kompleksli yine sigara külü omzunda.

Gülmek için, hayatın keşmekeşinden stresinden biraz olsun uzaklaşmak için ve eğlenmek için güzel bir film olmuş gibi duruyor. Sinemanın büyüsünü değil de mizahın ve doğallığın eğlenceli kısmını ve hayatta her an karşımızda olan bu tip karakterlerin yaşamına yolculuk çok eğlenceli olacaktır. Belki de 2008 “Recep İvedik” yılı olur belli olur…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Her yerde Recep İvedik'ler çoğalmış gibi. Ya da biz önceden göremiyorduk. Her ne olursa olsun yaşamda nefret ettiğim tek olgu küfürlü konuşmak. Onun için belki de Recep İvedikleri görmek istemiyorum...

Müyesser Saka 
 04.03.2008 17:25
Cevap :
Müyeser hanım gerçekten dediğiniz gibi küfürlü konuşmak hoş olmayan davranış. Ama bu tipler bu karakterle doğmadı ki! Bunu böyle bir tipin hayatından kareler olarak ele alıp izlemek lazım. Ama görüdm ki ne kadar çok sinema eleştirmenimiz varmış. Filmde önümde bir bayan sürekli eleştiriyor. Görseniz jüri üyesi sanki. Bu mu hoş olan. Filmde zaten espri yok ama komik işte. Komiklikte bilirsiniz işte kişiden kişiye değişir. İnanın ben çok eğlendim ama sanmam ki filmi izleyip dışarı çıkıp yellenen, tüküren gençlik çoğalsın. Saygılar...  05.03.2008 9:50
 

Olmuş. Benim önümdekiler çok gülmemden rahatsız olup daha öne gittiler 10 dk arada. Çoğu öylesine geliyor, gülmemek için kendisini sıkıyorlar. Saygılar.

Eşit Ağırlık 
 25.02.2008 10:22
 

Acil sinema günlerime gidilm amaçlı eklenmiştir.. Umduğum gibi olacağını hissediyorum. Zaten tanıyorum Recep İvediği veeeeeeee katılıyorum 2008 Recep İvedik'leştirme yılı olsun.. SEVGİMLE..

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 19.01.2008 15:57
Cevap :
Çok komik olacak çok eğleneceğiz diyerek gitmemekte lazım. Bakarsınız hayal kırıklığı olur değil mi?  21.01.2008 8:45
 

Olsun. Gülelim biraz. Stres iyice bizi nakavt etmeden. İyi ki varlar. Elinize sağlık.

Ayrıntıda gezinmek 
 18.01.2008 1:46
Cevap :
Çok teşekkür ederim. Zaten böyle filmleri bir kalıba oturtmadan izlemek lazım. Maksat eğlence olsun değil mi yani? sağlıcakla kalın.  18.01.2008 10:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 379
Toplam mesaj
: 81
Ort. okunma sayısı
: 884
Kayıt tarihi
: 04.12.06
 
 

1983 yılında Üsküdar da doğmuşum. Yüksek okul muhasebe bölümünü bitirdikten sonra okula dışarıdan de..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster