Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Tarım, Gıda, Ormancılık, Çevre, Örgütlenme ve Proje konularında çalışmalarda bulunmaktayım. Öncelikli konularım bunlar olmakla birlikte  dünyada ve ülkemizde ekonomik, sosyal olayları takip eden, bu konularla ilgili düşünmeye, yazmaya çalışan biriyim. 

 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Okunmadığım İçin Yazmıyorum

İsmail bey öncelikle güzel yazımız için teşekkür ederim. Blog yazanlar maddi beklentileri olmayan, karşılıksız, gönüllü, paylaşımcı, yol gösterici, açık sözlü, kendi görüşünü satırlarıyla ortaya koyan mütevazi insanlardır. Paylaştığınız görüşlere aynen katılıyorum. Yaşanan olumsuzluklar, yanlış politikalar ve uygulamalar yazanları ve yayıncıları etkilemiştir. Heyecanlar sönmeye, basınıda tedirgin etmiştir. Düşünen, bilgi vermek, uyarmak ve görüşlerini aktarmak üzere yazan insanlar tarihin her döneminde buna benzer dönemleri yaşamışlar ama yazmaktan da geri durmamışlardır. Binlerce kişi okumasa da okuyan bir kişi bile olsa biz yazmaya devam edeceğiz. Görüşümüze uymasa da insanları okumaya ve dinlemeye devam edeceğiz. Tartışarak ve her görüşü değerlendirerek doğruları bulacağız. Zaten arayan ve ihtiyaç duyan insanlar yazılarımızı bulabilmekte, bazen Anadolu'nun herhangi bir yerinde yerel bir basılı ve görsel gazete bile adımızı kullanma nezaketi için paylaşabilmektedir. Saygılar sunarım

30 Mayıs 2019 10:47
Kooperatif hareketi için çok önemli bir yıl: 2012

Sayın Hocam güzel yazınız için teşekkürler. Kooperatifler onu farkeden ülkeleri hep ileriye götürmüştür. İşte ABD, AB ülkeleri, Japonya, G.Kore, Çin, Avustralya, Y.Zellanda'nın durumu ortadadır. Bu ülkelerde kooperatifler yatırımları ve bankaları ile 100 yılı aşan bir başarı hikayesi oluşturmuşlardır. Bugün buna yenilerini eklemektedirler. Son yıllarda dünyada uzun dönemden beri yaşanan ekonomik kriz ortamında onu farkedemeyenler, farketmek istemeyenler için ekonomik ve sosyal felaket adım adım yaklaşmaktadır. Zaten BM'de bu felaketi görmüş, 2012 yılını uluslararası kooperatifler yılı ilan etmiş ve bir ölçüde ülkeleri uyarmıştır.

28 Haziran 2012 13:36
Mevlana haketmiyor

Güzel yazınız için teşekkür ederim.Mevlana ile ilgili farklı düşünenleri güzel dile getirmişsiniz. Mevlana birçok doküman taradım. Bazı çevrelerin Mevleviliği ve Bektaşiliği İslam felsefesi dışına taşan bir oluşum gibi göstermeye çalıştığını gördüm. Kaldı ki hangi mezhepten olursak olalım Horasan'dan çıkıp, bu topraklara gelen bizleri bir bayrak altında toplayan birlik ruhunu Hz Mevlana gibi gönül insanlarına borçluyuz. Osmanlı'yı oluşturan, farklı mezhepten insanları bu ruh içinde bugünlere getiren onların açtığı yoldur. Her yıl Şeb-i Arus törenlerinde iktidarı ve muhalefeti bir çatı altında toplayan Hz Mevlana'ya söz söyleyenler önce kendilerine sonra çevrelerine bakmalıdırlar.Günümüzde kirli savaşlara alet olanlar, din istismarcılığı ile saltanat kuranlar onu iyi anlamalıdırlar.Unutmayalım ki Hz Mevlana sadece bizim değil çevremizdeki ve dünyadaki insanların sahiplendiği bir gönül insandır.Söyleyin "Ne olursan ol gel" diyen inancın insanlığa ne kötülüğü olabilir.

21 Aralık 2011 10:28
 
Toplam blog
: 416
: 790
Kayıt tarihi
: 19.02.10