Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ocak '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
380
 

Uzaklar yakın oldu

Uzaklar yakın oldu
 

Telefonsuz, televizyonsuz, bilgisayarsız çok mutlu olurduk demiştim ya, şimdi onlar olmadan mutlu olmamız mümkün değil diyorum. Çünkü günümüz yaşam koşullarında hepsine çok ihtiyacımız var. Zaten her şeyi yerinde, zamanında, kendi koşullarında değerlendirmenin uygun olacağını düşünüyorum.

Oğlum askere gideli neredeyse bir ay oldu. Askerlere kolaylık olsun diye çıkarılan, sadece askeriyede kullanılan “ Mehmetçik Telefon Kartından ” haberimiz yoktu. Askerde kart sıkıntısı olmasın diye çocuğa “ Aile Kartı ” almıştık. Fırsat bulup bize her telefon ettiğinde nasılda mutlu oluyoruz ailecek. “ Ben iyiyim anne ” diyen sesi sanki dünyaları bağışlıyor bana.

Askeriyedeki internet servisi, müsait vakitlerinde askerlere 15'er dakika kullanma izni veriyormuş. Binlerce askerin olduğu yerde sıra gelmesi oldukça zor ama. Yılbaşının ilk günüydü, telefonla haber verdi internetteyim diye. Bütün aile bilgisayarın başına toplandık. Film izler gibi oğlumu izlemek bilseniz ne iyi geliyor hasretli yüreklere. Sesini duyduk sanki odanın içindeymiş gibi. Kepi, asker kıyafeti ne çok yakışmış oğluma. İyi ki internet var diyor insan, uzaklar bir anda yakın oluyor.

Televizyonda her gün aldığımız terör haberleriyle yüreğimiz daralırken, eskiden olduğu gibi asker mektubu beklemenin endişesini, merakını hele sabrını hiç düşünemiyorum. İnternetle haberleşmek bir şans.

Telefon, televizyon, bilgisayar, teknoloji ne güzel nimetler sunuyor bizlere. Bir de terör olmasa, herkes işinde gücünde çalışsa, güvenle, sağlıkla, huzurla, barış içinde yaşasa…..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Oğlunuza hayırlı teskereler diyorum. Ve bir hatırlatm yaomak istiyorum. Elbtte teknoloji çok güzel bir şey ve de bizimle bunu paylaşıyorsunuz. Ama ne var ki eskiden ne güzel değil miydi asker mektubu beklemek. Postacıdan asker mektubunu almak. Sevgi ve saygılarımla efendim.

Ahmet Üstündağ 
 25.01.2008 0:52
Cevap :
Postacıdan mektup beklemek,mektup almak,mektup yazmak elbette çok güzeldi.Mektup arkadaşlarım vardı.Onlarca tebrik kartı yazardım.Komşu Teyzelerin mektuplarını da ben yazardım.İyi kötü haberler,heyecanlar,seviçler,üzüntüler,hüzünler,hasretler sevgiler taşırdı mektuplar,postacılar.Ama eskiden o zaman.Ve şimdi bu zaman faturalarla evrak taşıyor postacılar,yok gari mektup yazan. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.Sevgi ve saygılarımla.  25.01.2008 22:27
 

Ben sevmiyorum şu net iletişimini; sevdiklerime dokunmalıyım da.:) Netten şimdilik görebiliyoruz evet, umarım bir gün dokunabiliriz de. O güne kadar bir türkü de benden; "Asker yolu beklerim, günü güne eklerim, sen git oğlum askere de ben burayı beklerim" (uyarladım bir parça) Askerimizin adresini yazarsan, ben de ona mektup yazarım; sevgiyle, maviyle.

derinmavi.. 
 23.01.2008 16:59
Cevap :
İzmir Mavilim, Araç,gereç,alet,makinaları sevmemiz şart değil.İyi işlerde,iyi kullanalım,işimize yarasın yetişir.Sağ salim gelsin oğlum,kol kola Kordon sefası yapalım hep birlikte. O zaman bütün türküleri söyleriz. Sevgilerimle.  24.01.2008 21:53
 

ne büyük mutluluk... allah kavuştursun.. hayırlı tezkereler dilyorum. İnternetin faydalarından biri de bu işte:)) selamlar.. sevgiler..

sema öztürk 
 19.01.2008 0:49
Cevap :
Selam Yağmur Zamanı, Güzel yorumunuz ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.Sevgilerimle.  19.01.2008 2:19
 

Gün olur oğlunuz görevini bitirir, sağ ve salimen döner gelir. Yine sizinle ve sevdikleriyle olur. Siz sevginizi ve dualarınızı eksik etmeyin. Teknolojinin sağladığıklarını da kullanarak sevginizi ona gönderin. Aranızdaki bağı kaderine terketmeyin. Göreceksiniz zaman nasıl da geçip gidecek. Geriye de biliyorum ki birlikte yaşanacak maviler kalacak. İnsanlar sevdiklerine en kötü ihtimalle bilgisayar ekranı uzaklığında. Kimileri bunu sevmese de!

A y s a n c a 
 19.01.2008 0:10
Cevap :
Teşekkürler Yusuf Aysan, Anaların babaların bütün duaları çocukların iyilikleri,sağlıkları, başarıları,mutlu olmaları için.Çoçuklarımız güzel günler görürler inşallah.Sağlıklı, neşeli,güvenli güzel günler.  19.01.2008 1:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 34
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 925
Kayıt tarihi
: 27.10.07
 
 

Sağlık Müdürlüğünden daktilograf olarak emekli olalı 15 yıl oldu. 10 senedir yine ibir sağlık kurulu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster