Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Temmuz '20

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
23
 

Ve Ay

Ve düştü.

Nasılsa sabah olmayacak, dedi, onun için gecenin dibini bulun! (Şişe?)

Bizim gibi düşünen çok olmuştur. Nasılsa sabah olmayacak, ne halt yerseniz....Basit kaçtığının farkındayım. Gülhane'de akşamları ne güzel konserler olurdu o zamanlar, gidip eğlenirdik, beğen beğenme gırla ses olurdu.

Ve kalktı.

Sabah, değil, olmadı, olmayacak onlar için, masadan kalktı. Kanepeye uzandı. Papyon anında kucağına atladı. Yanılmıyorsam vals dinliyorlardı. Baba ve oğulları bestelemiş, onlar da dinliyorlardı. Dans eden var mı? Biz bu gidişle nasılsa sabahı göremeyeceğiz.

Ve yattı.

Hemen kaldırdılar onu. Elinden, başından, kaşından saçından yakalayıp....Sıcaktı. Kapılar, pencereler, bütün balkonlar açıktı. Hem yaz, hem de yazdı, dertleri saçılan. Sıçan meselesine tarih değişince geleceğiz, o dedelerimizden hatıra.

Ve ay.

Kalabalıkları severim, dedi. Kalabalıklarla eğlenmeyi. Sanki zaman orada durur. Kalabalığın içinde kaynar gider hem zaman, hem de ben. Zamanla kendimi burada eşitlemiyorum elbet, o kadar da şey değilim. Şey...

Ve.

Sabah oldu, ama onlar için değil, onlar hep gecede kaldılar, o gecede. Belki eğlenmeye devam ederlerdir ya da sonsuza dek öylece vıdı vıdı vıdı....

Ş..Y.

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 650
Toplam yorum
: 508
Toplam mesaj
: 77
Ort. okunma sayısı
: 410
Kayıt tarihi
: 07.06.07
 
 

İzmir.  Aşk ve Şiir. Müzik. Kitap. Varlık ve Sözcükler ve .... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster