Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Antakya 1955 Doğumluyum. O.D.T.Ü. Mimarlık Fakültesi 1982 Mezunuyum. O zamandan beri firmalarda mesleğimi yapıyorum. İstanbul'da yaşıyorum. Tarihe ilgim Üniversite son sınıfta Devrim Tarihi dersleri ile başladı. Yazılarım yalnız Internet sitelerinde yayınlanıyor. Okuyucu yazdıklarımı bazen beğeniyor, bazen beğenmiyor. 2001..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
İyi Ve En İyi

Yazılar genellikle yazarını anlatır... Tam olarak anımsamıyorum ama Sabahattin Ali'nin bir sözü vardı: "Kimse ile yarışta değilim. Herkesten iyi olmaya çalışmıyorum. Bu da aslında beni güçlü yapıyor." Bunun gibi bir şeydi. Ben de böyle hissediyorum. Yarışmacı değilim ama başarılı olmak isterim. İsterdim mi demeliyim? Kim istemez ki? Kim diyebilir, 'öylesine yazıyorum' diye? Ama bundan daha önemlisi böyle düşünen tek kişi olmadığımı anladım. Bu da daha iyi hissetmemi sağladı.

01 Aralık 2021 00:11
Mimar Sinan'ın Kafatası Nerede?

Merhaba, ben hem mimar hem Sinan'ım. Mezarına ben de gittim. Atdın Boysan da mimardı. Onunla tanışmıştım. Çok iyi bir insandı. Güzel yazmışsınız. Yalnız bir şey daha var, ben de hayallerimi 60 yaşından sonra gerçekleştirdim. Şimdi Kadıköy'de bir Okuma Evi yürütüyorum. İlk kitabım basılmak üzere bekliyor.

27 Nisan 2018 00:56
Uçağın kanatları kuşun kanatları gibi değil, uçak kanat çırpmıyor; kuşa benzesin diye koymuşlar

Bu kadar blog yazacağınıza "Uçak nasıl uçar" diye açıp okusaydınız vaktinizi daha yararlı kullanmış olurdunuz. Küçük bir yardım: Uçak kanatlarının altı düzdür, üstü kavislidir. Kanada hava geldiği zaman alttan düz geçer, üstten kavisli olduğu için seyrelerek geçer. Yani kanadın üstünde hava seyrelir. hareket halindeli uçağın kanatları o seyrelmiş yöne yani yukarı doğu gitmek isterler. Böylece hareket eden uçak uçmuş olur. Hareket etmeseydi, kanadın üstündeki hava seyrelmeyedi uçamazdı.

03 Temmuz 2017 16:53
 
Toplam blog
: 153
: 18932
Kayıt tarihi
: 27.09.09