Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ağustos '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
536
 

Zenginin malı züğürtün çenesini yormamalı

Zenginin malı züğürtün çenesini yormamalı
 

İşte birisi bu


Eğer içinizde takip eden varsa Milliyet'te diğer ünlü gazete ve internet haber sitelerinde günde onlarca haber yayınlanıyor. Ben de elimden geldiği kadar bunları takip ediyorum. Ama hayretime giden şeyler oluyor. Örneğin bu milletin o kadar önemli konuları olduğu halde ülkeye ve millete hiç bir faydası olmayacak işlerle uğraşıyor. Onlar hakkında yorum yapıyor onlar hakkında düşünüyor. Milliyet yoruma da bakarsanız bu zaman kadar yorumlanan haberlerin en yükseklerinden birisi Fazıl Say: Türkiye’yi terk edebilirim haberidir. Bu gün ise en çok yorumlananlardan birisi cinsel organı kesilen birinin cinsel organını diktikleri haber oldu. Millet boş işlerle uğraşa dursun biz Türkiye’nin gündeminden haberimiz olmasın hayat böyle gitsin. Ama böyle bir hayattan birşey gelmez. Dedikodularla olmaz bu işler. Sizlere bir aç komik ve alakasız ama bu milletin bir o kadar da ilgi ile takip ettiği haberlerden bahsedeyim.

Şu sıralar Gül suna diye birşey çıktı. Kızın biri çıkıyor gözyaşları içinde ağlıyor ve on binlerce kişide onu yorumluyor. İşte bu gerçek mi? tüh yazık diye acıyanlarımı ararsın. Kıza yol gösterenimi arasın yani uzun lafın kısası böyle alakasız işlerle uğraşıyorlar. Hatta bu işi gerçek sananlar yardım etmek için seferber bile oluyorlar. Geçenler bir de m. Ali erbin’in çarkıfelek programında ırak' a Suriye' ye Afganistan a selam derken bir anda el ka-ideye de selam deyiverdi. Bu haber ise gündemi 2 gün meşgul etmişti. Bu sit edede yayınlanan haberi 100 kişi sanırım yorumlamıştı. Sizin anlayacağınız millet yine alakası olmayan işlerle uğraşıyor. Şimdi ise futbolun gündemi cristiano Ronaldo r.madritemi gidecek, mencistir yunaytidamı kalacak. Milletin işi gücü yok bunu tartışıyor. Hatta geçen biri bunun oyununu yapmış. Bu gün ise haberlerden birisi yine dikkatimi çekti. polatın 10 yıl önceki hali diye birşey vardı. Şimdide millet onu tartışıyor.

Bence gündem bu değil, bu olmamalı. Gündem Ergenekon olmalı gündem PKK olmalı, gündem işsizlik olmalı, Gündem daha iyi düzeye nasıl çıkarız o olmalı. Kısacası Zenginin malı züğürdün çenesini yormamalı...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 352
Toplam yorum
: 624
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 3085
Kayıt tarihi
: 02.08.08
 
 

1989’da Aksaray’ın Eskil ilçesinde doğdu. İlköğretimini 2004 yılında Eskil Cumhuriyet İlköğretimi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster