Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
CHP ve İktidar Yolu

CHP muhafazakar toplumdan uzak ve dindarlarla arasına mesafe koyuyor, görüntüsü şu an gerçekçi değil. Böyle bir kapsamlı araştırma ve anket de yok.. Ama bu görüş, 10 yıl öncesinde var sayılarak epey de yol alındı.. Oysa hiç yoktu. Sebebine gelince zaten CHP nin tabanı bizatihi dinine saygı duyan ve inanan kesimin ta kendisidir. Sadece dini siyasi olarak yaşamaz ve yaşayanları da sevmez bu taban. Yani din istismarcılığı yapmaz, yapanı da benimsemezler. Bu gün görüşümce CHP zaten iktidardadır. Mahalli yönetimlerin ardından, BİRLEŞTİRİCİ gücünü kullanarak iktidara gelecektir, bu kesin. Zira halk bir arayış içerisinde ve her türlü alternatifte CHP ni lider olarak öne çıkaracaktır..

01 Şubat 2020 22:15
Yeni Bir Yıl Daha...

Arzu edilen ve istenilir yönde değişimlerin yaşanması insanlık için çok önemli. Ama ne acı ki Dünya bu değişimleri yapıyor ama insanları karartma yönünde ve yıpratma yok etmeye amaçlı. Oysa insanlık değişimi insanlığın zararına değil, yararına bekliyor..

01 Şubat 2020 21:57
Yürüdüğün Kadar Yaşarsın!

20 yıl Anadolu'nun köylerinde yaşadım. Orada şehirdeki boyutta ne hastalıklar gördüm ne de hasta olan insanlar. Oysa köy şartları çok zor ve beslenme yetersiz. Ne var ki besinler kısmen doğal ve hareket günün her saatinde kadın-erkek her yaşta muazzam ve kaçınılmaz. Şehirdeki bir Hastahanede iki kadın konuşurlarken, biri diğerine şöyle der; -Trafik kazaları hariç, ben de dahil olmak üzere buraya hastayım diye gelenlerin hemen hepsi fazla YEMEKTEN ve hareketsiz yaşamdan kaynaklanıyor, bence de doğru söz...

29 Ocak 2020 01:14
İnsanları İlaçtan Soğuttular!

Özellikle karı koca ilaçları, medyadaki belirsiz satışlar, kulaktan dolma öğütler, ilacın içildiğinde haberleşme sağlanacağı gibi saçma dedi kodular...Neler neler.. Doğuda görevdeyken eşimin en çok zorlandığı alan bu yazdıklarınız. Bilinçsiz ilaç tüketimi ve sonrasında ilaçlara olan karşı savlar...

09 Ocak 2020 21:32
Gribin En İyi İlacı İstirahat

Bu yıl aşıyı zor olsa da bulduk. En sağlamı aşı, grip aşı olanlara çok uzak...

08 Ocak 2020 23:45
Yeni yıl, içimizdeki çocuğu...

Buna insanların da dahil olduğu, geçmişiyle barışık olmak, özlem ve sevgi duymak bence çok önemli. Hele ki günümüzün stresli yaşam ve zor koşullarında böylesi beraberlikler adeta ilaç gibi geliyor insana.. Dilerim bu tür güzellikleri her birey yaşar ve mutlu olur..

08 Ocak 2020 23:39
Sanal Dünyanın Sahte İnsanları

Kötümser miyim, öyle mi oldum bilemiyorum. Ama Dünyayı bir sahne, insanları da oyuncu gibi görmeye başladım. Her birey çıkmış rolünü başarıyla canlandırma peşinde. Kim ne kadar inandırabilirse o kadar iyi..

08 Ocak 2020 23:31
Elmalı Sirke

Eğitimci olmam nedeniyle faranjitim hep var olmuştur. Öyle bir an geldi ki artık ilaçlar da fayda etmedi. Operasyonu göze alarak iyi bir doktora gittiğimde bana ilaç vermedi. Artık ilaçla işin yok dedi. Elma sirkesi ile günde 5-6 kez gargara yapacaksın. Sonuçlarına bakarız, dedi.. Aradan şu an tam 15 sene geçti. Ne faranjitim kaldı, ne de boğaz< ağrım. En ufak bir belirtide elma sirkesi ile gargara yapmam yetiyor.. Güzel ve faydalıydı çalışmanız, teşekkürler...

08 Ocak 2020 23:15
İki insan

Yakın çevrene duyarlı olmak, hissetmek aslında bir erdemdir. Ama öyle bir an olur ki insan yaşadıklarından ötürü ne duyar ne de hisseder durumuna bürünür. Buna da yaşamın zorlukları mı desek acaba? Ya da yaşadıklarımızdan ötürü bezginlik de olabilir mi?

08 Ocak 2020 22:57
12 18 Aralık

Sadece isimleri kalan haftalardan biri de olsa önem verilmesi gerek aslında. Dışarıya bağımlı ülkelerin geldikleri nokta ortada..

07 Ocak 2020 17:15
Toplam blog
: 122
Toplam yorum
: 1309
Toplam mesaj
: 257
Ort. okunma sayısı
: 1845
Kayıt tarihi
: 22.11.07
 
 

Okumayı, yazmayı sevmeye çalışan Atatürk sevdalısı eğitimci ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster