Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Welcome DR.Smith

Yıllardır hastahanelere gider geliriz, malum 10 bin, 20 bin bakımımız geliyor arada. Saat 10 oluyor ortada doktor yok, saat 3 oldumu muayene bitti... 2 saat öğlenden önce, 2 saat öğlenden sonra. Yani doktor görevini tam anlamıyla yapmıyor. İthal doktor gelir tabi ki, 5 dakika geç gelmiyor ki. Saatinde yerinde. Şimdi İthal Başbakan konusuna gelirsek, bu ülkede ne zaman yerli bir Başbakan gördük ki ? Hepsi birilerinin istediği adamlar değil miydi ? Tercüman lazım olmayacaktır. İthal vatandaşlar gelir nasıl olsa... ( görevini layıkıyla yapan doktorlarımızı yazdıklarımdan tenzih ederim )

23 Nisan 2011 17:40
Milliyet satılınca, "Karşılıksız çek mi olduk?"

Sayın Üstadım, yazınızı ilgiyle okudum. Aranıza yeni katılmış olmama rağmen, haklılığınız muhakkaktır. Yazının özüyle direkt olarak alakalı olmasa da,öncelikle sayın Vali Bey'e ilgisi ve bu ülkede gerçekten fikirlere değer veren yöneticiler olduğunu bize bir kez daha hatırlattığı için, akabinde de mükemmel anlatımınız ve Türkçeniz için şahsınıza tebriklerimi sunmak isterim. Saygılarımla.

23 Nisan 2011 14:10
BOP eşbaşkanı RTE

Sayın üstadım, aynı röportaj denemesini ben de üzülerek izlemiştim. Farklı konularda yurt dışında yapılan denemelerde de trajikomik neticeler alıdığı da malum. Bir ilgisizlik varsa, bu küresel bazda bir umursamazlık. Sayın ERDOĞAN ne kadar bana güven vermiyorsa, bir o kadar da Sayın KILIÇDAROĞLU na güvenemiyorum. Tutarlı tavırları yok ve vaadlerini dayandırdığı noktalar çok boş. Açılım konusunda AKP ne kadar kıvırıyorsa, CHP de bir o kadar kaçak güreşiyor. Benim CHP de en çok eleştirdiğim nokta yapıcı değil, körü körüne muhalefet olmasıdır. Açılım ile ilgili bir proje de kendilerinden duymuş olsaydık, bu konuda da fikrim farklı olabilir. Saygılarımla.

19 Nisan 2011 19:40
Nükleere Referandum...

Tamam demokrasi diyoruz da, bu demokrasi ile değil, teknoloji ile alakalı bir olay. Yani bir doktorun, şoförün, bir muhasebecinin, bir çiftçinin insiyatifi ile " Evet" veya " Hayır" gibi bir yanıtı değerlendirmeye almak yanlış olur. Yani sizin dediğiniz demokraside halka sorsak " İstanbulun ordasına nükleer santrak kurmak istiyoruz" desek ve cevap olarak ta " EVET " çıksa... Halkın iradesi budur, kurulmalıdır, mantıklıdır mı diyeceğiz. Her işin uzmanı vardır ve bu konuda da uzman olan kişiler karar vermelidir diye düşünüyorum.

17 Nisan 2011 21:52
BOP eşbaşkanı RTE

Selamlar, Sayın Üstadım, yazınızı ve hatırlattığınız olayları ülkemizde sanırım bilmeyen kişi sayısı azdır. Yani öyle umuyorum. Sayın ERDOĞAN ın bu tavırları bilinirken, bu seçimde de yine birinci parti olarak çıkması, ülkemizin büyük bir çoğunluğunun BOP'ne destek verdiği anlamına gelmez mi ? Başka bir açıdan bakalım. Sayın KILIÇDAROĞLU seçildi diyelim. CHP nin bu yönde adımlar atmayacağını kesin olarak nerden bileceğiz. Sayın KILIÇDAROĞLU nun söylemlerine baktığımızda BDP lilerin " Sivil İtaatsizlik" eylemlerine destek verir nitelikte beyanatları, " Herkes kendi dilini konuşabilecek" şeklinde eğitim konusunda verdiği destek, referandum öncesinde gündeme getirdiği " Genel Af" gibi konular üst üste konulduğunda, Açılım konusunda samimiyetsiz tepkiler verdiği görülüyor. Bu kadar samimiyetsizliğe karşın, nasıl bir güven oluşturacak ve BOP ye destek vermeyeceği konusunda nasıl ikna edecek ? Yapılacak olan nedir ki ? Sanıyorum ki Sayın KILIÇDAROĞLU'nun " Hallederiz" lerinin sonu gelmeye

17 Nisan 2011 21:38
Almanya’da Müslüman Parti

İstanbula a bakıyorum mesela. Bütün dinlere mensup insanların ibadet edebilecekleri yerler var. Fakat Hristiyanı kimse zorla kolundan tutup Cami ye sokmuyor. Yani Ateisti de kimse kolundan tutup camiye sokmuyor. Herkes kendi sınırları içerisinde yeterince özgür. Eğer sizin söylediğini şekilde bir özgürlük isteniyorsa, ormana gitmesi gerekece. Sosyal bir ortamda sizin belirttiğiniz gibi bir özgürlük mümkün değildir.

24 Mart 2011 13:33
Nükleere Referandum...

Bu konuda " Halk" olarak sizinle aynı fikirdeyim. Bugün farklı bir gazetede ülkemizin önde gelen iş adamlarının Nükleer Enerji konusuna destek verdiklerini kendi yorumlarıyla okudum. Yani iş dünyası bu konuda olumlu. Şimdi bir sayfa çevirirsek, başbakanın veya iş dünyasının veya halkın bu konudaki yorumu önemli olmamalı. Hükümet yatırım olarak bakar, halk tehdit olarak, iş adamı kar olarak... Gerçekten sorulacaksa, bu işin içindeki insanların değerlendirmesi gerekiyor. AKP yapıyor diye karşı çıkan veya destekleyen bilim adamları da değil, yurt dışından bu işin ilmini yapmış adamı getirip inceleteceksin ki şüphen kalmasın. Ama sonra çıkan neticeyi de iktidar da, muhalefette, halkta kabul edecek. İnadım inat diye tutturmanın da anlamı yok. Dediğiniz gibi, sadece bizleri değil, geleceğimiz olan çocuklarımı ilgilendiren bir olay. Rant için kabul veya red edilmemeli. Saygılarımla.

18 Mart 2011 00:29
Güncelle örtüşen bir yaklaşımla aydın olmak!

Merhabalar; Yazınızı keyifle okuduğumu, hani hafif yanlı bulsam da, ana tema olarak çok doğru bir tespit edilmiş olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Hani bazı aydın denilen kesimin, kendi aydınlatabilecek mum ışığına muhtaç olduğunu düşünmüyor değilim. Bazı açıklamalar, eleştiriler, düşünceler aydınlatmaktan öte; ayrıştırıcı, bölücü ve suçlayıcı olabiliyor. Eğer aydınsa, fikirlerini başkalarına empoze etmekten ziyade, gerçekleri ortaya dökmeli diye düşünüyorum. Yazınız için tekrar tebrik ederim. Saygılarımla.

14 Mart 2011 20:05
Tohum üretmek artık yasak!..

Ben Karacabey Ovasında yıllarca çiftçilik yapmış olan bir ailenin oğluyum. Biz aynı yerde olmasakta, çiftçilik hala orada ve devam ediyor. Benim yaşım 30 ve kendimi bildim biledi Hibrit tohum veya Salça - Konserve fabrikalarının temin ettiği fideler ekilir. Bu hibrit tohumların Türkiye de kullanılmaya başlanması, yaygınlaştırılması sadece bugün yapılan bir aktivite değil ve sadece ülkemizde uygulanmıyor. Bu zihniyeti geriye doğru incelerseniz, " Siz sulama motoru üretmeyin, halkınıza çiftçilik yaptırın. Biz size sulama motoru temin ederiz " diyen bir zihniyeti sineye çekenlere kadar gitmek gerekir. Ayrıca, yorum yapan Sayın GÜLER in de dediği gibi, daha iyisi varsa sebebiyle yazın da biz de değerlendirelim. Malesef nufusunun %30 unun ( 10 yıl önce %45 ti ) köyde yaşadığı ülkemizde doğru düzgün bir tarım politikası olan bir siyasi parti mevcut değil.

14 Mart 2011 02:03
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 432
Kayıt tarihi
: 23.04.10
 
 

Merhabalar, Balıkesir de ikamet ediyorum. 30 yaşındayım. Muhasebe işi ile ilgileniyorum. Genel olara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster