Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
CHP'de Kurultay Sonrası Yeni Bir Doğum Sancısı Başlar mı?

Kıymetli üstat, gönül iktidarı doğrulara götüren muhalefet istiyor. Memleketimiz de yaşayan insanlar başta olmak üzere, bütün aleme iyilik, huzur yolu açan siyasetçiler istiyor. Hak'tan ve adaletten ayrılan siyasetçinin olmayacağı günleri arıyor. Umarım ve yaratan güzel Rabbım dan dilerim ki o günler çok yakın olsun. Saygılarımla.

18 Ocak 2018 12:59
Dikkatli Ol Bahtiyar, Sende Olacaksın İhtiyar

Kıymetli üstat;gençlik de toplanan bulut, ihtiyarlık da içerdiği yağmuru berekete dönüştüren ve dönüştürülmesine ön ayak olan son nokta. İyiye, sevgiye ve huzura götüren yaşamlara ne mutlu. Saygılarımla.

13 Ocak 2018 10:17
Bu Memleketten, Bu Milletten Çok Ümidim Var

Kullanılan ve kullanmayı seven düşünce yapıları Farabi'nin "Müslümanlık Hakkı" teorisini anlamaz ve anlamakta istemez. Hukuk devleti olmak, uzunca bir vakit ve "Müslümanlık Hakkının" korunmasının uygulanması ile mümkün olur.Bu kanaatteyim. Badirelerden ders alındıkça taşlar yerine oturacaktır. Gelecekten sizin gibi umutluyum zira yaşadığım yer "Anadolu" ve Müslümanım "Elhamdülillah". Saygılarımla

11 Ocak 2018 10:47
İran; Suriye, Lübnan ve Yemen’i Desteklemekten Vazgeçer mi?

Öbür pencereden bakıldığında istenen de bu galiba... İran'ın ve Türkiye'nin savunma amaçlı harcamalarını gittikçe arttırmaları böylece kendi vatandaşlarının milli gelirden aldıkları payın çok daha alt düzeylere düşmesinin sağlanarak sosyal patlamaların yaşanmasının sağlanması.İran da bazı özgürlükler bize göre daha da kısıtlı olunca yara derinleşmekte gibi geliyor. Saygılarımla.

04 Ocak 2018 12:07
Bakan'ın Şakası!

Bakış açınız çok doğru.Uyuşturucu başta olmak üzere yasa dışı faaliyet gösteren örgütlenmelerle mücadele ana kaynağında ve başka bir takım yapılanmalara bırakılmadan devletin güvenlik kuvvetleri ile hukuk çerçevesinde yapılmalıdır.Çetelere karşı başta ekonomik ve sosyal konularda devlet bir an önce daha verimli tedbirler almalıdır. Saygılarımla.

04 Ocak 2018 11:52
Sevgi Bezeği I

İnce, naif bir dokunuşla "İnsanı" anlatmışsınız. Özlem duyulan, olması istenilen.Hocam, kim bilir bunca karanlıkta belki çıkıverir üstü örülememiş, örtülmemiş bir yerlerden.Yeni yılda sağlık, huzur ve böylesi anlamlı dokunuşlar içeren şiir ve yazılarınızın da devam etmesini dilerim.Saygılarımla.

30 Aralık 2017 10:07
"Soçi'deki Suriye Masasında PYD/PKK Olmayacak" Sözüne Güvenecek miyiz?

Yazınız yerinde ve çok tutarlı tespitler var. Ne Rusya'nın, ne ABD'nin ne de diğer emperyalist ülkelerin ayakta duran bir Türkiye istemeyeceği kesin.Anlık duruma göre hareket ederken, kendi ayaklarımız üzerinde durmak için de gereken tüm önlemleri almamız gerektiğini düşünüyorum. Saygılarımla.

29 Aralık 2017 11:42
Trump Kudüs Konusunda Bizimle Eğleşmiş Olmasın?

Şüphen izde haklı olmadığınızı var sayalım. Konun bu hale getirmesi bile bir kazanç değil mi? Şöyle ki özellikle ikinci dünya savaşı ve Hitler'in inanılmaz Yahudi düşmanlığı ile oluşturulan Yahudi göçü ve 1947 uydu İsrail devleti kuruluşu, 1967 6 gün savaşı sonrası elde edilen kazanıma 2017 de Kudüs'ün başkent ilan edilmesinin eklenmesi. Film gibi... Yaz senaryoyu ezberlet ve çek. İki engel oluştu durup dururken önce İran ve Türkiye senaryoyu okudular ezberlettirilen rollerini ise film çekilirken bozdular. Ne hikmetse? Şüpheniz de haklı olma ihtimaliniz yüksek zira bunların planları A,B,C hatta Z ye kadardır desek yeridir.Duruma ve vakte göre değişmiştir. Kumpas kumpas üstüne kurmada bir hayli maharetliler. Geçmiş bunları teyit etmekte. Saygılarımla

23 Aralık 2017 21:36
Birleşmiş Milletler Trump'u 128 Yumrukla Nakavt Etti.

Kıymetli üstadım, sanki dünya 1 den büyük gibi oldu. Diğer 4 de katılmadı. 4'ün haricinde en yakını Kanada bile tehdit sonrası "çekimser" kullanmış. İlk hamle geldi Suriye de ki muhalifler(?) için 328 milyon çift kazıklı"S"tutarında silah yardımını onaylamış. E şeytan iş başında kıyamete kadar. Saygılarımla.

23 Aralık 2017 10:30
Çiftlikbank - Bir Bilgi"Soyar" Oyunu...

Uyarıcı yazınız çok yerinde.Ama çift kazıklı"S" var ya; kokusu cezp edici,görüntüsü çekici, kendisinin büyük nimet görüldüğü yaşamımızda (o hale getirildik)fakirlik de (yanımızdaki ne göre) boğaz boyu olunca "balık" misali zoka yutmaya da alıştı(rıldı)k. Sayının daha da artması kuvvetle muhtemeldir. Saygılarımla.

06 Aralık 2017 09:56
Toplam blog
: 371
Toplam yorum
: 503
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 823
Kayıt tarihi
: 14.02.09
 
 

Adalet önce kendimizde başlamalı ve haksızlıklar sorgulanmalı  ve hataların, afetlere dönüşmeden ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 

 
 
     
     
     
    Görebildiğimi yazarım ama bildiğim kadar, aslında öğrenmek için geldim işte bu kadar.