Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ecevit'in Şifresi!

Yetmişli yılların sonunda çay kuyruğundan çıkar, benzin kuyruğuna girerdim:( Bizim nesil unutmaz elbette o zor günleri. Ama şunu da hep merak ederim: Ecevit, yürümekten aciz düştüğü günlerde koltuğunu Kemal Derviş, İsmail Cem ya da Hüsamettin Özkan’a bırakmış olsaydı ve erken seçim yapılmasaydı gidişat ne olurdu! Selam ve sevgiyle.

19 Ekim 2017 17:25
İnsan Mezarını Dişleri İle Kazarmış

Günde iki dilim ekşi maya siyez ekmeği dışında karbonhidrat tüketimimiz yok hocam. Şeker de tüketmiyoruz. Ama yeni neslin beslenme alışkanlıklarını üzülerek izliyoruz. Gazlı içeceklerden, fast food'dan uzak durmak gerek. Boyumuzdan 5-6 kilo aşağıda olmak ideal. Selam ve sevgiyle.

19 Ekim 2017 17:05
Duygular Törpülenir mi Usta

Dur ben de bir ara Poyraz’ın albayını yazayım bari:) Ülkemizde olanları anlamaya çalışmaktan vazgeçeli çok oluyor. Yazdığım blogları görmüyor musun; iki haftada zor bitirdiğim öyküler, inci gibi dizdiğim dizeler yok, magazin yazarı oldum adeta:( Sen de “Nescafe Günlüğü” yaz mesela:) Hoş geldin TlyCan, sevgiler.

19 Ekim 2017 16:58
Neylersin

Tam da benim yazdığım çetrefilli hikayelere benzemiş hocam:) Selam ve sevgiyle.

18 Ekim 2017 10:30
Kısa Ama Öz

Çözülmesi değil de hissedilmesi önemli gibi geldi bana!

16 Ekim 2017 17:05
Süzme sözcükler: (Haiku) Acı patlıcan

Tatlansa, ayaz gidecek:)

16 Ekim 2017 17:03
Ayşe Teyze Kimlik Kartını Değiştirdi

Biz henüz almadık; ama güzel bir bilgilendirme olmuş dostum, teşekkürler. Süre sınırı yok bildiğim kadarıyla. Küçük, güçlü ve çağa uygun bir kimlik kartı bence. Bahsettiğiniz zorluklar her ülke için geçerli ve büyüklerimiz sadece kimlik kartıyla değil; telefonlarıyla, ATM’lerle, hatta TV ve mikrodalga fırınla dahi benzer sıkıntıları yaşıyorlar. Gerektiğinde ailenin gençleri yardımcı olacak, başka yolu yok. Selam ve sevgiyle.

16 Ekim 2017 15:59
İsraf ve Tutum

Tasarruf itibar kaybettirmez, aksine kazandırır. Ve modern dünyada aslolan şaşaa değil, tasarruftur. Vaduz’da, market kasasında sıra beklerken önümdeki kişinin Liechtenstein Prensi olduğunu söylediklerinde çok şaşırmıştım ve kasiyer kız oralı bile olmadan ödemesini almıştı. Bir keresinde de Den Haag’da parlamentonun mesai bitimine rastlamıştım ve kabine üyeleri kapı önündeki bisikletlerine binerek evlerine gitmişti. Böylesi görüntüleri bizde görmek zor. Büyük Atatürk başta olmak üzere bizde de halkla iç içe ve mütevazı yaşayan liderler oldu ve sitayişle anıyoruz onları. Selam ve sevgiyle.

16 Ekim 2017 12:51
İsraf ve Tutum

Dedem, “Ekonomiyi dar gelirliler, harcamayı varlıklılar yapar.” derdi. Kolay kazanılan para kolay harcanır ve başkasının parasını harcamak da kolaydır. Siz tasarrufunuzu aileniz için yapacaksınız. Ülke şartlarını seçilmiş yönetim belirliyor ve o yönetimi de yine bizler seçiyoruz. Beğenmediğimiz yanları varsa da bunu söyleyeceğimiz yer sandıktır. Şu eleştirdiğiniz noktaları 80 milyon zaten görüyor ve birilerine ters geliyor, diğerlerine normal. Yani, sizi haklı bulanlar da olur, bulmayanlar da! O nedenle, üzmeyin kendinizi. Siz bu ülkenin 80 milyon sahibinden sadece birisiniz ve çoğunluk ne isterse o olur, siz beğenseniz de beğenmeseniz de! (dvm var)

16 Ekim 2017 12:48
Orda SeViyorum Seni...

“Sana bakmanın tarihiyim ben.” oldukça iddialı bir giriş olmuş da kaldı mı böylesi yoğun romantizmle ulaşılan sevda? Hangi genç şiir yazıyor hoşlandığı kıza:( “Babanın günlüğünden mi aşırdın?” diye vuruyor zilliler çocuğun suratına! Ne acı ki yeni BMW’nle ilk gezdirdiğin gündür ona bakmanın tarihi. Boğaza nazır bir akşam yemeği, Çırağan’da yudumlanan Hennessy konyak ve Nice’de bir hafta sonudur tarihin ilerleyen yaprakları. Ne mutlu bizim nesle ki senin gibi şairler çıkardı ve keyfi bizde saklı. Selam ve sevgiyle.

11 Ekim 2017 08:37
Toplam blog
: 445
Toplam yorum
: 8018
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1078
Kayıt tarihi
: 07.03.09
 
 

Edebiyat aşığı anne babanın evladı olarak çokça okuyor, yazıyorum. Yayımlanmış kitaplarımın yanı ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster