Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Dördül / Rubai: Senli Benli

Oysa anlamakta direnmeseydi; açılmazdı ufkunuz, saçılmazdı kelimeler etrafa ve kalabilir miydi yazdıklarınız dimdik ayakta? Sevgi ve selamla.

04 Mart 2018 13:02
Çok Çocuk Sahibi Olmanın Yolu…

Bence de en az 3 çocuk sahibi olmalı çiftler! Onlar da evlenince aileye 3 gelin-damat daha girecek ve üçer de torun düşünülecek olursa 17 kişilik bir aile demek bu. Bundan büyük mutluluk olabilir mi dostum! İnsan dediğin yemeli-çalışmalı-üremeli. Çocuklar, torunlar iyi okullarda okuyabilecek, kolayca iş bulabilecek, mutlu-mesut yaşayabilecekler. Benzin fiyatlarına zam gelince hopluyor millet, oysa ne güzel indirimler de yapılıyor! Hep şikayet hep şikayet, biraz pozitif olmak lazım! Adam aynı apartmanda resmi karısı ve iki de imam nikahlı karısıyla farklı dairelerde yaşıyor; ne yani, zina mı yapsın, kadıncağızlar metres mi olsun! Düşünmeden konuşuyor insanlar! Abdülrezzak’ı anlayan hâkime de bravo. Dostum şu anda “Ayva Reçelli Tas Kebabı” tarifi üzerinde çalışıyorum, yakında paylaşacağım sizlerle. Hunim kafamda, tefim elimde! Sabır ve selametle.

03 Mart 2018 11:10
Kılıçdaroğlu'nun Galiba Hayatının Hatası...

O koltuklar öyle tatlı ki hiçbir lider bırakmak istemiyor! Kılıçdaroğlu çok iyi yürekli bir insan, vatan ve millet sevgisinden de kimsenin şüphesi yok; lakin CHP’nin onunla bir yere gidemeyeceği de ortada! Son kurultayda keşke kendi rızasıyla seçime girmeseydi, “Ben 10 yıldır görev yapıyorum, -yeni bir başlangıç adına- nöbeti bir başka arkadaşıma devrediyorum. Millet adına CHP’nin başarısı önemlidir.” deseydi, yücelirdi; ama yapmadı ve bence CHP seçmeninden epeyce oy İYİ Parti’ye kayacaktır. Sabır ve selametle.

03 Mart 2018 07:36
İnsan doğulur, adam olunur.

Daha önce okumuştum bu yazınızı hocam. Mükemmel bir anlatım olmuş. Ben kimi insanlara “İnsansı” kimi erkeklere de “Erkeksi” diyorum! Kadına el kaldıranlara, çocukları istismar edenlere “İnsan” denebilir mi! Tanrının yarattığı haşerat işte! Aile büyüklerimizden aldığımız görgü ve terbiyeyle bu yaşa geldik, memlekete hayırlı bir evlat yetiştirdik; şükürler olsun Râbb’ime ki kimseyi kırmadık, adımıza leke sürdürmedik. Ne mutlu, adam olabildiysek. Selam ve sevgiyle.

28 Şubat 2018 19:25
Bugün Doğdum

Olsa olsa kırkınızdan gün almışsınızdır hocam; daha nice sağlıklı, mutlu ve huzurlu yaşlar dilerim. Selam ve sevgiyle.

28 Şubat 2018 17:06
Alaz Alaz Alazın Çiçekleri Hoş Geldin 54 Yaşım

Yaşını söyleyebilme mertliğini pek yakıştırırım kadınlara. Çok yok senden! Nice elli dörtlere değil de bir elli dördün daha olsun Nil, sağlıklı ve de huzurlu geçsin tabii. Sevgiler.

28 Şubat 2018 07:32
Unutulmayan

Bense göğün grisini sevenlerdenim. Farklıdır herkesin aklında kalan. Aramıza hoş geldiniz. Sevgiler.

28 Şubat 2018 06:43
Dördül – Rubai: Eloğlu

Olsun, aslolan ahlak, namus, şeref ve onurdur. Selam ve sevgiyle.

28 Şubat 2018 06:12
Boşuna Bekleme

Böyle güzel şiirler yazan gençler var mıdır günümüzde hocam:( Aşkın A'sı kalmadı, ilişkiler dahi fastfood misali:( Ruhunuza sağlık. Selam ve sevgiyle.

27 Şubat 2018 16:52
Aldatan mısınız Aldatılan mı?

“Sadece erkekler aldatır!” gibi bir algı yaratılmış blog’unuzda ki bu yanlış! Blog resminizdeki kadın da belki evlidir:) Aramıza hoş geldiniz. Sevgiler.

27 Şubat 2018 07:01
Toplam blog
: 462
Toplam yorum
: 8320
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1146
Kayıt tarihi
: 07.03.09
 
 

Ne güzel bloglar yazdık, ne muhteşem dostluklar kurduk; onlar kaldı baki... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster