Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Siz de Kandınız ve Kandırıldınız mı?

Yaşadıklarınıza şaşırmadım Yurdagül Hn, çünkü genellikle iyi niyetli insanlar düşüyor böylesi tongalara! Hisse senetleriyle yegâne ilişkim bireysel emeklilik fonları ve yatırım fonları nedeniyle oldu. Getirisi de riski de az olsun düşüncesini şiar edindiğim için de üzücü sonuçlarla karşılaşmadım. Bence yatırımların gayrimenkula yapılması her zaman en doğru yoldur. Selam ve sevgiyle.

23 Şubat 2018 07:13
Kırılsın Artık Azgınların Kalemi!

Amerika’da yılda 5 milyon kadın şiddet görüyor, 2 bini partnerleri/eşleri tarafından öldürülüyor, 300 bin kadın tecavüze uğruyor. ABD’deki çocukların durumu da vahim: Her yıl 10 milyon çocuk fiziksel ve cinsel tacize uğruyor, bunlardan %25’i (2.5 milyon) tecavüz:( İngiltere’de ise yılda 30 bin çocuk tecavüze uğruyor ve Avrupa Birliği’nde yılda 60 milyon kadın fiziksel şiddet görüyor, tecavüze uğruyor:( Her ülke kendince tıbbi ve cezai önlemlerini alıyor; ama çocuklar konusunda en büyük görev ebeveynlere düşüyor. Gerçi babanın öz kızına tecavüz ettiği düşünülecek olursa, annelerin daha da dikkatli olması gerekiyor. Kadınlarımız da partnerlerini doğru seçmeli, potansiyel tehlike içeren mekânlardan, bölgelerden uzak durmalıdırlar. Sabır ve selametle.

21 Şubat 2018 13:49
Kırılsın Artık Azgınların Kalemi!

Kadınlara ve çocuklara yapılan saldırıları/tecavüzleri tanımlayacak yeni bir kelime yaratılmalı bence! “Sapıklık, azgınlık, vahşilik vb.” kelimeler çok hafif kalıyor! Onlar “İnsansı erkeksi”ler ve acı olan şu ki verilebilecek en ağır cezanın dahi farkında olmayacaklardır, umursamayacaklardır:( Her şekilde toplumdan izole edilmeleri gerekmektedir. Hepsi bir adaya tıkılsın; pedofiller, darpçılar, tecavüzcüler birbirlerini becersinler! Son yıllarda fazlasıyla yaşadığımız kadına şiddet ve çocuk istismarları aslında dünyanın kanayan yarası, sadece bizde olduğu gibi bir yanılgıya düşülmesin! WHO’ya göre: Dünyada her 3 kadından biri şiddete ve tecavüze maruz kalıyor. Cinayete kurban giden kadınların %40’ı ise partnerleri/eşleri tarafından katlediliyor. (dvm var)

21 Şubat 2018 13:48
Okullarda; Eğitim, Öğrenme ve Öğretim Yeterli Değil

Özel okullar adeta ticarethane! Velev ki mükemmel eğitim veren kuruluşlar dahi olsalar, cehaletin “kaliteli” ve “kalitesiz” alınmasından öte ne faydaları var! Seneliğine 70 bin lira ödenen okulda öğretilen Türkçe dersi farklı mıdır? Çocukları en iyi eğitimi alsın diye varlarını yoklarını ortaya koyan ebeveynler asıl şoku mezuniyet sonrasında yaşamaktadır, çünkü iş yoktur! Oğlum tüm tahsil hayatı başarılarla dolu ve yüksek ihtisasını da yapmış bir biyolog; ama şu anda ne iş yaptığını söylesem siz de üzülürsünüz:( Oysa Beşiktaş Yıldızlar Takımı’nda oynayan bir futbolcuydu ve -bunu söylediğim için üzgünüm- keşke tüm enerjisini futbola verseydi(k)! Basit bir örnek vermem gerekirse, yaşamınız boyunca evinizin -Michelin yıldızsız- mutfağına mahkûmsanız Le Cordon Bleu aşçılık eğitimine 20 bin avro harcamanın gereği nedir! Bence eğitim kadar ekonomimize de önem verilmeli ve istihdam yaratılmalıdır hocam, yoksa sokaktaki "İyi eğitimli işsizler ordusu"nu büyütmekten öteye geçemeyiz:( Sevgiler.

20 Şubat 2018 10:40
Alışmayın Korkmayın; Çocuk Susar Siz Susmayın

Ve daha da acısı; dayak yemesine rağmen erkeğini/kocasını savunan (!) kadınlar da yok mu? Bir söylersin, bin işitirsin! “Karnından sıpayı, sırtından sopayı…” edebiyatını yaratan da bu toplumdur! Hele ki çocuklara, hatta kendi öz çocuğuna uzanan elleri/şeyleri neresinden kesmeli de nereye yerleştirmeli!! Her şeye rağmen hukuka ve demokrasiye inanıyorsak, bu konudaki davalar hızlandırılmalı ve cezalar caydırıcı ağırlıkta olmalı. Gerçi bu sapıklıkları yapanlar psikopat olduğu için cezanın azı ya da çoğu onlar için bir anlam ifade etmeyecektir:( Kadınlarımızı ve çocuklarımızı bizler koruyacağız, başka yolu yok! Bizzat yaşadıklarına sessiz kalışın da ana olmanın bedeli işte:( Sabır ve selametle TlyCan.

19 Şubat 2018 16:15
Büyük Umutlar Sönmeden...

Bu binayı sanki İzmir'den hatırlıyorum. Üzücü bir hikâye. Şirketlerin hâli bugün de farklı değil aslında:( Gittikçe daha az üretmeye ve ithal etmeye başladık:( Sabır ve selametle.

17 Şubat 2018 22:29
İguş'un Varsa Derdim Yok Diyemezsin

Iguana bizi alıp beslese bu kadar zorlanmaz:)) Şaka bir yana, Ankara'da bir arkadaşım besliyor ve boyu 1.5 mt. Evin bir odasını komple onun yaşam alanı haline getirmiş durumdalar. Odanın kapısı açıksa salona misafirlerin yanına gelip sohbete katılabiliyor:)

17 Şubat 2018 07:27
Sosyal Medya Kullanıcılarının Dikkatine!

“Telefon Bağımlılığı” tedavisi olmayan bir hastalıktan farksız dostum:( Toplu taşıtlarda herkesin elinde cep telefonu var! Çünkü insanlar alışverişlerini, bankacılık işlemlerini, yazışmalarını, konuşmalarını, araştırmalarını o küçücük alet üzerinden yapıyorlar. Bu da sosyal ilişkileri bitiriyor hâliyle:( Dikkat çektiğiniz hususlar da çok önemli. Benim Facebook ve Twitter hesaplarım yok, sosyal medya ile ilişkim MB ve IG ile sınırlı. Selam ve sevgiyle.

16 Şubat 2018 17:34
Kozmetik Ürünlerdeki Tehlikeler

Valla bu yazınızı en iyi şekilde Elçin yorumlar hocam:) Selam ve sevgiyle.

15 Şubat 2018 18:22
Beyin Tembeli Olmak

Râbb’im her kuluna eşit davranıp 2 PB’lik beyin vermiş. Benim bildiğim de sadece %10’unu kullandığımız ve beslenme, spor, zihin aktiviteleriyle kullanım yüzdesini artırabildiğimiz. En büyük düşmanı da alkol. Günümüzde robotları yaratan da onlar yüzünden parmağını oynatmayıp tembellik yapanlar da insan. Teknoloji bu hızla ilerlediği takdirde beynini kullanmayanların sayısı katlanarak artacaktır. Akıllı telefonların bizi getirdiği hâli düşünün. Selam ve sevgiyle.

13 Şubat 2018 17:18
Toplam blog
: 460
Toplam yorum
: 8266
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1071
Kayıt tarihi
: 07.03.09
 
 

Edebiyat aşığı anne babanın evladı olarak çokça okuyor, yazıyorum. Yayımlanmış kitaplarımın yanı ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster