Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Kırmak Kolay, Yapmak Zor...

Hayatı 10 yaşında hazmeden çocuk olduğu gibi, 50 yaşına gelip de densizliklerine devam eden görgüsüzler de var tabii. Hep birlikte dünyayı paylaşmak zorundayız. Görmezden gelip inandığınız yolda yürümelisiniz. Mesela son dönemde -eşlerinden dolayı- Nagehan Alçı ve Ebru Gündeş'in toplumca dışlanacağını düşündüm; aksine, millet kol kanat germiş durumda! Sizin de görmek istediğiniz davranış biçimi bu sanırım. Selam ve sevgiyle.

12 Aralık 2017 12:10
Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın , YKS Sorularının Derslere Göre Dağılımı

İyi hatırlıyorsunuz hocam: Maarif Koleji Fis Kayası’ndaydı. Tepeden Dicle Ovası’na bakardı. Ben de ilk senemin yarısını orada okudum, sonra Şehitlik’teki şimdiki yerine taşındı (1969.) Bugün nasıl bir insan modeli yetiştirilmek istendiği ortada değil mi? Selam ve sevgiyle.

11 Aralık 2017 16:07
Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın , YKS Sorularının Derslere Göre Dağılımı

Hatırlıyorum da altmışlı yıllarda ilkokul, ortaokul ve lise bitirme sınavları olurdu ve de cumartesi yarım gün okul. Özel okullar kendi giriş sınavlarını yaparlardı. Ben Diyarbakır Maarif Koleji’ne o şekilde girmiştim. Son yıllarda bakıyorum da şu -üç harfli- sınav çeşitliliğini, değişiklikleri takip edebilmek için de eğitim almak gerek! Allah anne babaların yardımcısı olsun. Güzel dilimize ve edebiyata çok önem veren ebeveyne sahip olduğum için şanslıydım. Milliyet Yayınları’nın çocuk kitaplarından sonra okuduğum ilk ciddi kitaplar Martı ve Kelebek’ti. Okumak ve doğru yazmak önemliydi. Türkçe öğretmenim Cavidan Cengiz kompozisyonlarımı hep çok beğenirdi. Şimdilerde ise iyi bir eğitim almak için hem çocuklar hem de ebeveynler büyük çaba sarfetmek zorundalar ve de sonuç ne yazık ki eğitimli işsizler ordusu! Selam ve sevgiyle.

11 Aralık 2017 06:52
Mevsim Çorbası

Ellerinize sağlık hocam. Et ve tavuk suyu derken bulyonları kastetmiyorsunuz herhalde, çünkü zararlı. Selam ve sevgiyle.

10 Aralık 2017 18:37
Hocayla Kudüs Hakkında Sohbet…

Bütün amaç İsrail’e yer açmak, ve güçlendirmek dostum; çünkü Amerika’nın bölge jandarmalığını yapıyor! Suriye’nin kuzeyine de YPG yerleşiyor ki kendilerini ABD ordusu görüyorlar! Dört bir yanımız kaynıyor, zayıf düşme lüksümüz yok; dik duracağız, sessiz kalmayacağız. Birlikte hareket etmek anlamında diğer Müslüman ülkeleri düşünecek olursak, Araplara ne kadar güvenilir malum! Suudilerle Mısırlılar “Filistinliler başlarının çaresine baksın!” dediler bile. Şimdi de zamana yayarak kanıksatacaklar ve göreceksiniz, bugün bağıran Batı ülkeleri de yavaş yavaş ABD saflarına geçecek:( Bizim bizden başka dostumuz yok! Sabır ve selametle.

09 Aralık 2017 06:25
Size Bir Sorum Var

Emin olun ki modern Batı'da dahi durum farklı değil. Oralarda maddi ilgi yüksek olsa da manevi eksiklik her yerde aynı:( Çocuk yapmış olmak için çocuk sahibi olmamak ve büyüklerimize son nefeslerine kadar sahip çıkmak gerekir. Selam ve sevgiyle.

08 Aralık 2017 07:38
10 uncu Yılı Bitirirken Blogdaşlara ve Editöryaya Teşekkürler

Nice 10 yıllara arkadaşım. Eski MB'yi, paylaşımları ve giden arkadaşlarımı çok özlüyorsam da burası hayatımızın bir parçası. Güzel Diyarbakır'la ilgili düşüncelerimi de biliyorsun. Son gittiğimde çok duygulanmış ve anıların içinde boğulur gibi olmuştum:( Nasip, belki gelirim seneye sizinle. Selam ve sevgiyle.

08 Aralık 2017 06:59
Diyarbakır'a Yolculuk (1)

Onca ülke, yüzlerce şehir gördüm dünyada; Diyarbakır'ın yeri bir başkadır ruhumda. Beni inşa edendir, yetiştirip büyütendir. Yıllar önce ben de bir blog yazmıştım sevgimi ve minnetimi dile getiren ve ayrıldıktan 35 sene sonra tekrar gittiğimde farklı bir Diyarbakır bulmuştum. Her köşesinden anılar kucaklamıştı özlemle, "Gel de eskiye dönelim." der gibiydiler! Yokluk vardı; ama çok mutluydu insanlar. Şu yorumu yazarken dahi boğazım düğümleniyor hocam:( Selam ve sevgiyle.

08 Aralık 2017 06:33
Şekerim

Gülme ama 07:07'yi merak ettim:) Kimilerinin yokluğu varlığından evladır da "Şafak 28" de ne ola ki, asker yolu mu gözlüyorsun yoksa TlyCan? Selam ve sevgiyle.

05 Aralık 2017 21:41
Dün, Bugün ve Yarın

Hangimiz geçmişe yolculuk yapmıyoruz ki hocam:( İyi-kötü nice anılar canlanıyor zihnimizde. Küçük şeylerle mutlu olmaya alıştık. Selam ve sevgiyle.

05 Aralık 2017 19:02
Toplam blog
: 452
Toplam yorum
: 8128
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1074
Kayıt tarihi
: 07.03.09
 
 

Edebiyat aşığı anne babanın evladı olarak çokça okuyor, yazıyorum. Yayımlanmış kitaplarımın yanı ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
 
     
     
     
    Bilinmezlerden korkup adım atmaktan çekinme! Güvenli limanlarını terk etmekten korkma!