Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Leyla Zana ve "Türkiye milleti"

Kendinize göre sözler seçiyorsunuz da Atatürk'ün "Ne mutlu Türk'üm diyene" sözündeki derin anlamı, birleştirici amacı niye dikkate almıyorsunuz?

20 Kasım 2015 10:17
Kitaplar arasında: "Bu şehrin insanları"

Teşekkür ederim sevgili hocam.

19 Kasım 2015 14:00
Bir öğretmenin anılarından "Deniz Yeli"

Değerli meslektaşım, öncelikle övgü ve teveccühleriniz için teşekkür ederim. Nihal hanım ile tanışıp konuşunca bu anıları gün yüzene çıkarmak beni de çok heyecanlandırmıştı. özellikle Mehmet Emin Arkayın'ın hayatı aslında bir destan gibidir. Aydın'ın işgali öncesi bir okul Müdürü olan Mehmet Emin Bey işgal sonucu baskılara dayanamayarak Söke'nin Bağarası Beldesi'ne kaçar. Orada Kuvayı Milliye teşkilatını kurarak Aydın'da ilk kez Ankara Hükümetine bağlılık bildiren teşkilat olur. Esat Mahmut Bozkurt'un katkılarıyla çok önemli görevler yerine getirir. İşgal sonrası Aydın'ın seçilmiş ilk belediye başkanıdır. 6 yıllık başkanlığında yanmış yıkılmış Aydın'ı yeniden mamur hale getirirmiş, ama kendisi oturduğu mütevazi evinde kalmıştır. Çalışmamızı değerlendirdiğin ve köşende yer verdiğin için teşekkür ediyor ve saygılar sunuyorum.

13 Haziran 2013 11:36
Atatürk ve gençlik

Anlamlı yorumunuz için teşekkür ederim.

19 Mayıs 2011 13:53
Akp iktidar yorgunu

Buna milli gelir yerine milli gider demek daha doğru. Bizim gibilerinin de payına her zaman borç düşer. gelir kısmını zaten paylaşan bir gurup var. Siz ya da çocuklarınız ve torunlarınız payınıza düşen borcu ödeyebilirsiniz. Saygılar.

03 Mayıs 2011 15:03
Çıraklık ve kalfalık dönemi

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Bunların ustaları belli, bu nedenle de aldıkları eğitim ustalarının çıkarlarına yönelik. Umarım halkımız bu sefer bunun farkına varacak. Saygılar.

28 Nisan 2011 13:58
Kurtlar Vadisi dizisi bitsin

Doğru söylüyorsunuz, bence de Kurtlar Vadisi artık bitmeli. Bu diziyi başından bu yana ilgiyle izleyenlerden biriydim. Öyle ki, bir ay, iki ay sonra Türkiye'nin gündeminde öne çıkacak konuları ve olayları ben bu diziden sezebiliyordum. Yani sıradanın dışında bir misyonla ortaya çıktıklarını düşünüyorum. Ama özellikle son bir yılda pek çok popüler ürün gibi Kurtlar vadisi de birilerinin ağzıyla konuşup saçma sapan mesajlar vermeye başladı. Vermeye çalıştığı mesajlar bizlere sunduğu kan ve ölüm sahnelerinden bile tehlikeli diye düşünüyorum. Selamlar.

04 Mart 2011 17:33
Başbakan CHP kurultayını değerlendirmiş

Bir yazıya yorum yaparken düşüncelerinizi ifade etmek başka şey, sizin gibi düşünmeyenlere hakaretler yağdırmak yine başka şeydir. Söyledikleriniz yıllar öncesinden kalma çağ dışı propaganda söylemlerinden başka bir şey değil. İftira ve karalama zulümdür. Daha seviyeli yorumlarınızı beklerim.

02 Haziran 2010 16:15
Terör suç değil mi?

Aslında bu laflar kafa karıştırmanın ve ülke insanını ayrıştırmanın bir yolu. Bir ülkede etnik ya da mezhepsel ayrılıklar öne çıkarılarak farklı haklar talep edilmez. Önemli olan vatandaşlık haklarıdır. Bu ülkenin insanları olarak tasada ve sevinçte kader birliği edeceksek savunduğumuz değerler ortak taleplerimiz de eşit ve hakça olmalı. Yoksa sizin istemediğiniz bölünmeyi bu sefer karşı taraf ister.

25 Mayıs 2010 10:13
Deniz Baykal istifa etti…

İnsanların yatak odası mahremiyeti bile çiğnenirken "Baykal yaptı mı, yapmadı mı" şeklindeki tartışmaları son derece yersiz ve en azından bu komplo kadar ayıp ve ard niyetli buluyorum. Siyaseti yatak odasına kadar sokanlar bir şeyi unutmasınlar; Keser döner sap döner, gün olur hesap döner. Saygılarımla.

11 Mayıs 2010 15:43
Toplam blog
: 114
Toplam yorum
: 116
Toplam mesaj
: 23
Ort. okunma sayısı
: 546
Kayıt tarihi
: 18.11.09
 
 

Emekli öğretmenim. Üç yıldır Söke Ekspres gazetesinde günlük yazılar yazıyorum. 2008 Yılında röpo..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster