Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Montenegro'nun Cetinje ve Ostrog Manastırları

Polisiye tadında bir anlatım. Mütemadiyen yaşadığım durumlardan olduğu için çok iyi anladım. Ortodokslar da oldukça tutucular. Eşi ölen kadın siyahlara bürünür. Ama parayla ilişkileri de fena değilmiş. Bunlar da sayende deşifre oldu. Çeince de bizlerden kalan birşeyler var mıydı?

03 Eylül 2010 18:51
Balkanların Kudusü Saraybosna'da bitmeyen savaş

Hocam selamlar, Pekte iyi geçmemiş okuduğum kadarıyla. Sağlık olsun. Bizde belgrat,saraybosna rotasını çizemedik. Sırp vizesinin gerçekten kalkıp kalkmadığı bir muamma olduğu için gidip gitmemekte kararsız kaldık prizren otogarında. Sizin için mahsuru yoksa, bosnada kaldığınız yeri ve fiyatını söyleyebilir misiniz? İyi akşamlar

18 Ağustos 2010 20:29
Balkanların Kudusü Saraybosna'da bitmeyen savaş

Yakın coğrafyalarda dolanmışız :) Boşnaklar aslında bizlere pekte düşkün değiller. Ama Türkiye güçlü, Türkler ise duygusal bir millet. Genç nüfus yugoslavyadaki slav topluluklarının aynı soydan olmasına rağmen birbiriyle ayrı olmasının nedenini Türklere bağlıyor. Belki de bu yüzden bosna da dolaştığımızda beklediğimiz ilgi ve sevgiyi bulamıyoruz. Görünen o ki Balkanlar durulmayacak. Bosnanın yarısında bir Sırp devleti var. Mostarın batısında ise Hırvat ağırlığı, kağıt üzerinde bir boşnak hakimiyeti mevcut. Coğrafyanın güneyi ise nispeten iç açıcı olsa da pek umutlu baktırmuyor insana...

18 Ağustos 2010 20:27
Eskişehir' de tek bir gün

Eskişehir nasıl gezilirdiye düşünürken elime bir rehber vermiş oldunuz... Şimdiden teşekkürler...

15 Ağustos 2010 13:10
Bizans imparatorunu koruyan yeniçeriler

İmparator ve mahiyetinin görünümleri Pisalı bir ressam tarafından çizilerek günümüze gelmiş. O grup içerisinde yeniçeri yok. Yeniçeriler sultanın özel birlikleri olduğu için paralıda olsa karşı tarafa verilmesi mümkün değil. Sadece istanbulda bulunan şehzade orhan 'ın adalarından biri olabilirdi. Çizime göre arkalarda sakallı elinde okla duran adam bir kıpçak. Konuya hakim olmayanlar için söyliyeyim tatar.

08 Şubat 2010 17:33
Vaktiyle Amerika'yı haraca bağlamışız

Amerikan donanmasının marşında Trablusgarb 'ın adı geçer. Tripoli diye geçtiğinden olsa gerek içimizdeki yabancı şakşakçılarının dahi ilgisini çekmemiştir. Trablusgarb vilayeti ile Amerikan hükümeti arasındaki gerilim büyümüş ve Amerikalılar baskın tarzı bir yükleniş ile çıkartma yapmışlardır. Hayatlarının ilk deniz aşırı başarısıdır.

08 Şubat 2010 17:24
İzlanda'da osmanlı

www.dogudanbatiya.com/dogudanbatiya/ForumView.aspx?Post=15156 Bu konularla ilgilenen insanların sayısı o denli az ki... Türkiyede tarihçi namıyla anılan kişiler İzlanda seferlerine inanmazken ada tarihinde ve folklöründe konu epeyce yer tutmakta.

08 Şubat 2010 17:21
Mısır: 5000 yıllık tarihin içinden aşk, tutku, ve savaş dolu öyküler anlatan topraklar...

Bayram gibi dönemlerde İstanbuldan epeyce charter uçuş oluyor Mısır 'a. Fakat bunlar genelde koltuklar tur firmaları tarafından alındığı için yer bulma ihtimali düşük. Antalyadan Mısır 'a kimler uçuyor? Bir firma adı verebilmeniz mümkün mü?

01 Şubat 2010 17:11
Lima - Cusco uçuşu

Çelik gibi sinirleriniz varmış doğrusu Hakan Bey. Peru vizesini Türkiyeden çıkartmak bile başlı başına bir tantana, bir koşuşturma iken oralara gitmesi bambaşka imiş. Yazınızın devamını bekliyoruz.

25 Ocak 2010 17:29
Suriye'de tatil - İkinci bölüm

Yazınızı hatırladım. Bize Suriye de problem olmaksızın rahatlıkla gezilebileceğine emin olmamızı sağlayan iki yazıdan biriydi. Diğerinin yazarına teşekkür etmiştim. Geç gelen teşekkürlerimi kabul etmenizi rica ederim.

31 Aralık 2009 14:52
Toplam blog
: 35
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 3433
Kayıt tarihi
: 10.08.09
 
 

Gezmeyi severim. Aileden gelen bir alışkanlık bu. Ufacıktım gezdiğimi hatırlıyorum. Gezeceğim. Ağ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster