Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Eskişehir' de tek bir gün

Eskişehir nasıl gezilirdiye düşünürken elime bir rehber vermiş oldunuz... Şimdiden teşekkürler...

15 Ağustos 2010 13:10
Bizans imparatorunu koruyan yeniçeriler

İmparator ve mahiyetinin görünümleri Pisalı bir ressam tarafından çizilerek günümüze gelmiş. O grup içerisinde yeniçeri yok. Yeniçeriler sultanın özel birlikleri olduğu için paralıda olsa karşı tarafa verilmesi mümkün değil. Sadece istanbulda bulunan şehzade orhan 'ın adalarından biri olabilirdi. Çizime göre arkalarda sakallı elinde okla duran adam bir kıpçak. Konuya hakim olmayanlar için söyliyeyim tatar.

08 Şubat 2010 17:33
Vaktiyle Amerika'yı haraca bağlamışız

Amerikan donanmasının marşında Trablusgarb 'ın adı geçer. Tripoli diye geçtiğinden olsa gerek içimizdeki yabancı şakşakçılarının dahi ilgisini çekmemiştir. Trablusgarb vilayeti ile Amerikan hükümeti arasındaki gerilim büyümüş ve Amerikalılar baskın tarzı bir yükleniş ile çıkartma yapmışlardır. Hayatlarının ilk deniz aşırı başarısıdır.

08 Şubat 2010 17:24
İzlanda'da osmanlı

www.dogudanbatiya.com/dogudanbatiya/ForumView.aspx?Post=15156 Bu konularla ilgilenen insanların sayısı o denli az ki... Türkiyede tarihçi namıyla anılan kişiler İzlanda seferlerine inanmazken ada tarihinde ve folklöründe konu epeyce yer tutmakta.

08 Şubat 2010 17:21
Mısır: 5000 yıllık tarihin içinden aşk, tutku, ve savaş dolu öyküler anlatan topraklar...

Bayram gibi dönemlerde İstanbuldan epeyce charter uçuş oluyor Mısır 'a. Fakat bunlar genelde koltuklar tur firmaları tarafından alındığı için yer bulma ihtimali düşük. Antalyadan Mısır 'a kimler uçuyor? Bir firma adı verebilmeniz mümkün mü?

01 Şubat 2010 17:11
Suriye'de tatil - İkinci bölüm

Yazınızı hatırladım. Bize Suriye de problem olmaksızın rahatlıkla gezilebileceğine emin olmamızı sağlayan iki yazıdan biriydi. Diğerinin yazarına teşekkür etmiştim. Geç gelen teşekkürlerimi kabul etmenizi rica ederim.

31 Aralık 2009 14:52
Toplam blog
: 35
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 3494
Kayıt tarihi
: 10.08.09
 
 

Gezmeyi severim. Aileden gelen bir alışkanlık bu. Ufacıktım gezdiğimi hatırlıyorum. Gezeceğim. Ağ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster