Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Yuvayı dişi kuş yıkar !

Merhaba Cem Bey, Bir şey merak ettim, kurulu düzeni bozmak istemiyor olması erkeği efendi gibi oturtur mu?

12 Haziran 2015 17:23
Turizmciler yeni Türkiye Logosunu tartışmaya açtı,

Aynı Türk Lirasına uydurdukları amblem gibi olmuş. Yeni logo ise, en iyimser yorumla "yamalı bohça" uydurması diyebilirim. Recep Yavuz Bey'e de katılıyorum, logonun değişmesinden çok, TÜRKİYE yazılmalıydı. Evet renk adını Türk denizlerinden alan TURKUAZ ama onu da koruyamadık zaten; aynı baklava gibi ellere yâr oldu, aquamarin oldu. Naçizane fikrim her şey şanlı bayrağımız gibi kırmızı-beyaz olmalı. Bir sürü şey ama bir sürü şey, olduğu kalmalı.

11 Ekim 2014 12:41
Bugün 14 Temmuz... Kızımın doğum günü

Şu yazdıklarınızı okuyan insan, hissettiğiniz derin çaresizliği öyle iyi anlıyor ki. Kızınız daha öyle genç ki, çok değil, yaşı otuza varmadan kırılacaktır hıncı, inadı. Hele ki bir evlat sahibi olsun, ille de helal süt emmiş biriyle karşılaşsın... Anne olmak çok şey değiştiriyor insan hayatında. Umarım size bakış açısı da değişecektir. Hiç değilse hesap sormak için arayacaktır. Allah'tan sabır ve ömür dileyin Cem Bey, güzel günler güzel kızınızı da birlikte getirsin size.

15 Temmuz 2014 14:57
Türkiye'nin yeni kayak merkezleri

Bizlere daha ilkokuldayen öğrettiler turizmin bacasız sanayi olduğunu. Bunu müfredata alanlar, bu konuda yatırım yapsalarmış keşke. Belki şu yukarıda saydığınız güzide dağlarımız ve çevresini, buralardan gıptayla izlerdik. Orada yaşayan insanlar bunca haksızlığa uğramazdı;şimdi zengin ve daha aydın olurlardı. İş, aş ve güvenlik için göç etmek zorunda kalmazlardı. Kimileri de dağlara terör için değil, turizm için çıkardı. Bu kadar basit mi? Evet, bu kadar basit!

16 Kasım 2013 12:19
Doktor Öz ve Türk Kahvesi

Merhaba Cem Bey, Türk kahvesi bizim kültürümüzün çok, pek çok şey anlatan bir parçası. Kahvemiz, köpüğü, fincanı, cezvesi, değirmeni, közde pişeni, kahvehanede içileni falanı da filanı. Bir grup güzel insan TÜRK KAHVESİ KÜLTÜRÜ VE ARAŞTIRMALARI DERNEĞİ adında bir dernek kurmuşlar, canla başla çalışıyorlar. Sizin aracılığınızla ben de hatırlamış oldum. Meraklısına, www.turkkahvesidernegi.org

08 Mayıs 2013 17:55
Büyük Britanya izlenimlerim

Her zaman olduğuı gibi bir zevkle okudum, gidesim de geldi, içesim de... Bir de aklıma geldi: Keltler Haçlı ordusundan kaçıp Kapadokyaya sığınmış ve bir süre burada, yeraltı şehirlerinde yaşamışlar. Türk halkının çok küçük bir kısmını oluşturan kızılların , bu sırada burada yaşamış ve çoluk çocuğa karışmış Keltlerin soyundan geldiği tespit edilmiş. Dünya ne küçük değil mi?

10 Ekim 2012 11:59
Kırım'da 1 erkeğe 7 kadın düşerse...

Bu yazının peşinden ilk iş eşime "Rus'ça üç kelime söyle" dedim. Manasız bir ifadeyle "da" dedi. Rus'ça dağarcığına bakıp içime su mu serpmeliyim yoksa manasız ifadesinden işkillenmeli miyim bilemedim :)

09 Mart 2012 16:19
Avusturalya, Tazmanya, Yeni Zellanda ve Pasifik adaları

Merhaba Cem Bey. Her zamanki gibi bir solukta okudum ama bittiğinde soluğum kesildi. Eşimi, kızımı da alıp Avustralya'ya yerleşmek istedim çünkü. Eh annem, babam, diğer kardeşlerim, onların aileleri, halam, dayım, İstanbul...? Olmadı ben yine bir deriiin nefes alıp işime döneyim en iyisi :)

09 Şubat 2012 12:34
www.doktormagdurlari.com açıldı

Bu macerayı ilk yaşadığınızda okumuştum. Hatta doktor mağdurlarına birkaç yazı da ben yazmıştım. Sonrasında şaka gibi birkaç mağduriyetimiz daha oldu ama yeniden yaşamış gibi olmamak için kaleme almadım. Çünkü cidden sinir bozucu olaylardı. "Orada kırık olmaz" diyerek beni, hem de eni konu kırık yağımla, 12 gün gezdiren doktor mu dersiniz, önemli bir hastanede, ha babam verilen indrar söktürücü yüzünden babamın kalp kirizi geçirip, 1 hafta yoğun bakımda kalması mı dersiniz... Sizin tatilbaz doktora gelince, belli ki masraflı bir tatile çıkmak üzereymiş veAllah yardımcısı (!) olmuş, kader sizi o hastaneye yönlendirmiş. Ne diyelim?.. Valla diyecek birşey bulamadım :)

19 Temmuz 2011 15:32
Yorgun 'Yeni' Annelere Söyleyeceklerim Var!

Kızım şimdi 19 aylık. Anlattıklarınızın hepsini misli misli yaşadım. Üçüncü haftada mamaya başladık. Hâlâ inatla emziriyorum. Meme sıkıntım 2,5 ay sürdü. Hâlâ uyku sevmiyor, aynı benim gibi. Üstüne bir de 4,5 sonra işe döndüm. En kucak arsızı benimkiydi. "Eee sen alıştırdın" laflarına hiç aldırmadım. Yürümeye başladığı anda bırakıyor çünkü kucağı. İstesemde alamıyorum artık doya doya. Bir daha doğursam ki doğururum, aynı böyle kucak kuşu yaparım. Neredeyse 4 ay, halüsinasyon görecek kadar uykusuzdum. Umurumda değildi. Şimdi de uzun uzadıya uyumuyor, umurumda değil. Benin doğuma hazırlananlara şiddetle tavsiyem: Doğumdan sonra ziyaretçinizi kısıtlayın. Hiç değilse 40 gün kalablıktan esirgeyin bebeğinizi. Kırılan kırılsın. Hele ki hastane ziyaretçisi hiç kabul etmeyin. Yüzünüz tutmuyorsa görevliyi tembihleyin usulca. Bu yüzden sütüm çekildi dersem yeterince ikna etmiş olur muyum?

04 Şubat 2011 16:39
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 13
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 908
Kayıt tarihi
: 28.10.06
 
 

Yıllardır hayatımı hesap, kitapla kazanırım. Kendimi bildim bileli ne bulursam okurum. En çok da ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster