Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Bir Rüşvet Aklama Yöntemi...

Kenan Bey,rüşvete,Milli Piyango ikramiye biletinin,Spor Toto ikramiyesinin araç olduğunu duymamıştım.Kara paranın başka aklanma yolları da olabilir.Selamlar.

12 Aralık 2017 13:15
Kırmak Kolay, Yapmak Zor...

Yurdagül Hanım,kimi insanlar,kendilerini başkalarından farklı görür.İnsanlara tepeden bakarlar. Adler 'e göre bunların bu tür davranışları,aşağılık duygusuyla ilgilidir.(Bu konudaki Milliyet Blog'um Aşağılık Duygusu) bu konuyu,ayrıntılı olarak anlattım.Selam ve sevgiler.

12 Aralık 2017 13:05
Kudüs'e Çözüm

Kadri Bey,Kudüs Müslümanlığın,Hristiyanlığın,Yahudiliğin merkezi olabilir de bu dinler anlaşabilirler mi? Anlaşsalar,Kudüs barış kenti olur. Ortadoğu 'ya da barış gelir;ama emperyalistlerin çıkarı bozulur.Selamlar.

11 Aralık 2017 21:25
Kudüs’ün İşgali: Bu Noktaya Bir Günde Gelmedik

İsmail Bey,İsrail'in bu duruma nasıl geldiğini,tarihsel gelişimini özlü bir şekilde vermişsiniz..Bilgilendik.Sağ olun.

11 Aralık 2017 21:02
Vatan Candır, Can Vatandır

Mehmet Bey,iyi dersin de Kıbrıs'ı,Mersin'e doğru nasıl çekeriz? Bu bir kurgu,istek de gerçekleşmesi sözle olmuyor.Ekranlardan atıp tutmakla da olmuyor.Rumlar gibi diğer ülkelerde lobiler oluşturmak gerekir.Bunun için de dil bilen donanımlı gençlerimiz var.Onları,görevlendirmek;onların çalışmaları sonucunda elde edilecek değerlendirme raporları doğrultusunda dış politika oluşturduktan sonra dış ülkelerle görüşmeli,bu görüşmelere de parti açısından değil,ülke açısından bakmalı.İçe dönük değil,bilinçli dışa dönük çalışmalı.Selam ve sevgilerimle.

11 Aralık 2017 13:24
Öylesine Bir Akşamın Ötesiydi

Ata Bey,çevrendeki insanlarla iyi ilişkiler kurarak sorunlarını ustalıkla çözüyorsun.İyi,başarılı bir yönetici,çevresiyle sağlıklı iletişim kurar.Selam,saygı ve sevgilerimle.

10 Aralık 2017 15:01
Sen ve İçindeki...

Ersin Bey,toplumsal yaşantımıza,düşünce yapımıza bir düşünür gibi bakmış;yorumlamışsın.Bataklıkta,lotus çiçeği açacağını da söyleyerek toplumu umutlandırmak istiyorsun.Sağ ol,dostum.Selam,saygı ve sevgilerimle.

10 Aralık 2017 14:49
Kadir'in Ayşe

Aykar Hanım,ayrıntılı bir gözlem,güçlü bir kurgulamayla ya da çevrenizde gördüğünüz tipler çok iyi canlandırılmış.Kutlar,selam ve saygılarımı iletirim.

10 Aralık 2017 14:34
Dünya Engelliler Günü

Muharrem Bey,gelişmiş ülkelerde,özürlüye bakış açısıyla gelişmemiş ülkelerde özürlüye bakış açısı farklı;ama bu durum kültür düzeyine,sosyal yönden gelişmişliğe göre değişiyor.Düşündürücü ve yararlı bir yazı.Sağ ol.

10 Aralık 2017 14:13
Toplumsal Bilincimiz Var mıdır? Varsa Nasıldır?

Nizamettin Bey,ne bireysel ne de toplumsal bilinçli bir toplum değiliz.Toplumsal bilinçten yoksun toplumlarda,örgütlenme de yoktur.Birey,yalnız,yalnız olduğu için de güçsüzdür.Selam ve saygılarımla.

10 Aralık 2017 14:04
Toplam blog
: 260
Toplam yorum
: 942
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 961
Kayıt tarihi
: 04.12.12
 
 

Hüseyin BAŞDOĞAN, 1942'de Malatya- Arapgir'de doğdu.Arapgir Ortaokulunu, Diyarbakır Öğretmen Okul..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
 
     
     
     
    Kitaplarıma ücretsiz ulaşabilirsiniz: https://sites.google.com/site/basdoganhuseyin02