Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Eşek destanı

Eşek Destanı da varmış da haberimiz yokmuş.Ne ilginç bir destan Erdal Kardeş.Teşhis sanatını da ustalıkla kullanmışsın ustam.Sağ ol.Sevgilerimle.

21 Mart 2017 23:02
Teknoloji şımarıklığı

Kardeşim,cep telefonlarını Güney Kore üretiyor.Biz de kullanıyoruz.Oysa,bundan 30-40 yıl önce bizimle aynı ekonomi ve teknoloji düzeyindeydi.Şimdi,Güney Kore'nin teknolojide markası var.Sağlıklar dilerim.Sevgilerimle.

20 Mart 2017 19:35
Taşa demişler derdin yok,taş yosunları göstermiş benim derdim daha çok

Mehmet Bey,Taşların bu denli çeşitlerinin ve yararlarının olduğunu bilmiyorduk.ilginç,sürükleyici konuları dantel gibi işleyerek okurlara sunuyorsun.Selam ve sevgilerimle.

19 Mart 2017 23:06
Acun "Survivor"la ne yapmaya çalışıyor?

Acun,işi biliyor.Macera tutkunu insanları,survivor adı altında ıssız bir adaya atıyor.İnsanlar,orada birtakım sıkıntılara isteyerek katlanıyor;Acun da para kazanıyor.Müzik yarışmaları düzenliyor;yetenekleri ortaya çıkarmaya çalışıyor;ama kazanan gene Acun...Sevgilerimle.

19 Mart 2017 21:48
Eğitim nedir?

Abi,eğitimin de ne çok işlevi varmış meğer! Eğitimin temel amacı,dindar toplum yetiştirmektir! Dersek,özetlemiş oluruz.Senin yazdıkların gerilerde kaldı.Ülke,her alanda olduğu gibi eğitimde de çağ atladık!...Sağ ol.Sevgilerimle.

19 Mart 2017 21:33
Taklalar: Boş versene

Abi,bu filmi yeniden saracak güç mü kaldı ki saralım.Sarma olanağımız olsaydı,yaşam daha renkli,daha dinamik,daha akıcı...daha sevgi,aşk dolu olurdu.Sevgilerimle.

19 Mart 2017 21:20
Çanakkale savaşları nedir?

Merhaba,Çanakkale Savaşı' nın önemini ve sonuçlarını çok iyi belirtmişsiniz; ancak Türklerin ve düşmanın kayıpları her kaynakta abartılmakta.Ben de "Çanakkale Savaşı"yazılarımda, bu abartılmış rakamları verdim.Milliyet Blog yazarı "Cdenizkent"beni uyardı.En sağlıklı kaynağın Genelkurmay 'ın Harp Tarihi Dairesi olduğunu yazdı.Bu kaynağa göre Türklerin toplam 179 bin şehit,yaralı,kayıp;düşmanın 122 bin ölü,yaralı,kaybı var.Bu konuda,18 Mart 1915 Çanakkale Savaşı Milliyet Blog'uma bakabilirsiniz. Selam ve saygılarımla.

19 Mart 2017 16:41
Sosyolojik açıdan biz!

Anıl Bey,çok boyutlu yazınızı anlamaya,algılamaya çalıştım.Hiçbir konuya,bilimsel,yansız,araştırmacı gözle bakamıyoruz ya abartıyoruz ya da yerin dibine batırıyoruz. Sözgelimi,Mustafa Kemal Atatürk'e,Mustafa Kemal deyip geçiyoruz.Diğer yandan son günlerde,Abdülhamit'i göklere çıkarıyoruz.Esenlikler dilerim.

19 Mart 2017 16:23
İsraillilerle Filistinliler kardeş değil mi?

İsmail Bey,tüm dinlerin temelinde iyilik,güzellik,dostluk,kardeşlik vardır;ne yazık ki dinlerin bu temel felsefesinden her devirde uzaklaşılmış;ülke yöneticilerinin ihtirasları insanları değişik din ve etnik yapıdaki insanları birbirine düşman etmiştir. Diğer açıdan Yahudiler,yüzyıllar boyu ezilmişler.Psikolojik olarak en tehlikeli toplum ya da insan ezilendir.Selam ve saygılarımla.

19 Mart 2017 16:05
Bazen iyi şeyleri iyi adamlar yapar !

Banka işlerinden anlamam;çünkü ticaretle ilgilenmiyorum.Banka banka gezmektense bir bankaya bağlanmanın daha iyi ve yorucu olmayacağını düşünüyorum.Selamlar.

19 Mart 2017 15:50
Toplam blog
: 258
Toplam yorum
: 772
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 674
Kayıt tarihi
: 04.12.12
 
 

Hüseyin BAŞDOĞAN, 1942'de Malatya- Arapgir'de doğdu.Arapgir Ortaokulunu, Diyarbakır Öğretmen Okul..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
 
     
     
     
    Kitaplarıma ücretsiz ulaşabilirsiniz: https://sites.google.com/site/basdoganhuseyin02