Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Kim için varım

Selam Fikirci, Adına Dünya dediğimiz Mevlna'nın deyimiyle 18.000 alem içinde belki biri olan bu aleme gelişmeye,olgunlaşmaya,hayatın gerçekte ne olduğunu anlamaya yani bir okula geldin. Bir hiç olmayı öğrenmeye geldiğimiz doğru sanırım. Neden mutlu olamıyoruz* soruna gelince burası mutluluk kapısı değil sınav kapısı.Sınavı geçenler, karmalarını temizleyenler hepimizin çok özlediği o mutluluk alemini hak ediyorlar kanımca.Bu da benim fikrim. Sevgiyle kal Fikirci.

12 Ağustos 2012 13:48
Angelina Jolıe'nin Astro-Psikolojik Analizi - 2. Bölüm

Harika bir yorum olmuş sevgili Acquarius Barış:)Ama çok uzun olmuş. Okunabilirliği zorluyor. Keşke 3. bölüm haline getirsen..ne dersin ?

19 Mart 2012 18:36
RUHSAL BİLİNÇ DÖNÜŞÜMÜ

Sevgili dostum. İç sezgi nedir diye soruyorsun bana. .İç sezgi bize neyindoğru ve bereketli,neyin huzur verici,tabiatımıza uygun ve dengeli,neyin yararımıza neyinse zararımıza olduğunu zorlanmadan ve doğal yoldan çok kısa sürede anlamamızı sağlayan sezgimizdir. Devam etsin istiyorum ben de RUHSAL BİLİNÇ DÖNÜŞÜMÜ önemli bir konu tabii ancak bu yaz benim iç sezgilerim de önümüzde daha öncelikli olarak ÜLKEMİZİN BİLİNÇ DÖNÜŞÜMÜ DURUYOR diyor sanırım.

29 Ağustos 2010 23:47
Kıyam

ne doğru ve ve ne acı biğr şiir bu !

03 Temmuz 2010 17:41
Dünyanın bize ait olduğunu sanıyorduk... Yanılmışız. (The Day the Earth Stood Still (2008))

en büyük saldırıyı biz yapmıyor muyuz yoksa. Hani sevdiklerimize de şiddet uygularız ya biz biraz. Yoksa tarihin sonu kabul edilen Aralık 2012 de korsan gezegen Marduk (planet X) veya foton kuşağından mı sözediyorsunuz ? Her neyse dünya gezegeni daha yüksek rezonanslı bir frekansa geçiyor. Bu bilim adamlarınca çoktan saptandı. Bkz.Schumann Rezonans. Bu da 2012 de gerçekleşecek. Dünyaya ayak uydurup da yaşamını daha ileri bir bilinç boyutuna yükseltemeyenler zaten her an bir saldırıya yenik düşebilirler. Dünyaya birşeycikler olmaz. O her zamanki gibi yaşamını sürdürecektir yine. Aynen filmin söylediği gibi.

13 Aralık 2008 01:29
Kavala, Ege’nin suskun kenti

Dedem İsmail Hakkı Kavalalı da 1922 mübadelesinde Kavala'dan İzmir'e göçmüş. Orada tütün çitlikleri varmış. Babam orada doğmuş olmasına rağmen ben hiç gitmedim. Onları kaybettikten sonra eskiler burnumda tüter diye gitmeye de pek cesaretim yok. Dedem ayni zamanda Bulgaristan Osmanlı'nınken Sofya mebusu olduğu sırada ve Balkan savaşında evinde misafir etmiş hatta saklamış. Ah o güzel ve acı hatıralar..

06 Aralık 2008 02:35
Allahın evinde misafir olmak (2)

Sevgili Alahattin Bey, .Bu büyük yolculuğa şimdiden böyle derin bir manevi hazla hazırlanmanız onu nasıl bir bilinç boyutunda yaşadığınızı da gösteriyor zaten. Ne namaz ne oruç, dediğiniz gibi tüm dinlerin en büyük şartlarından biri de hiç bir canlıya zarar vermemektir. Bence asıl o zaman insanca ve Tanrının huzurunda yaşamayı öğreniriz. Siz zaten cenneti içinizde yaşamaktasınız. Kutlarım.

27 Mayıs 2008 16:49
Ölüdeniz buluşması

Coşkun Bey bizim gibi çeşitli nedenlerle İstanbul'dan gelemeyenleri düşünerek yaz sıcaklarının azaldığı sonbaharda yeniden biraraya getirir onu yeniden kandırabilirsek ya da farkettim ki grupta çok İzmirli var.Bir Foça buluşması hiç fena olmazdı mesela.

22 Mayıs 2008 20:55
Ölüdeniz esintileri! Altın kızlar!

en çok istediklerimden biri de sizdiniz Alev hanım ve Coşkun bey tabii ki. Olmadı ama sizi böylesine eğlenirken, mutlu ve enerjik görmek son dakikada gelemememin acısını inanın unutturmuş oldu.

22 Mayıs 2008 20:29
Ölüdeniz Blog buluşması I

inanın size yakındım elinizi uzatsanız kalben oradaydım. Ne yazık ki İstanbulda büyük kalabalıklar arasında sizsiz kaldım.

22 Mayıs 2008 20:19
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 183
Toplam mesaj
: 57
Ort. okunma sayısı
: 2230
Kayıt tarihi
: 26.07.06
 
 

 Hacettepe Üniversitesi'nde Psikoloji okudu. İ.Ü. Gazetecilik mezunudur. Öğrencilik yıllarında İn..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster