Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Şimdi Vakit...

Hayırlı uğurlu olsun Ufukcuğum,sağlıklı ve mutlu uzuun emeklilik yıllarin olsun inşallah.Selamla,sevgiyle..

16 Kasım 2017 14:31
ZATÜRRE

Sevgili Öğretmenim, yazınızı bugün okudum,çok üzüldüm inanın.Erdal hocama acil şifalar diliyorum.Duyarlı yüreğinize sevgiler yolluyorum sevgili Nahide hanım.

07 Ağustos 2015 22:55
Annemin komşuları arasında, "okumuşu, cahili, hünerlisi, hünersizi, boyalısı, sürmeli " olanı vardı

Çok duygulandım, 1950 li yıllarda rahmetli babacığım( M. Kemal ŞAHİN) ile TARIK bey'in hikayeleri birer hafta ara ile Hayat mecmuasında yayınlanırmış. Babam maalesef yazmayı bırakmış, hayat işte.Selam ve sevgilerle Muzaffer bey.

10 Mart 2015 22:00
Ebabil bir kuştur...

1994 yılında Ege Üniversitesi hastanesinde Guatr ameliyatı oldum, sabah uyandım.İnsanın tüm bedeni sızlar mı,öyle bir bitkinlik.Sayın Culduz,WCye gitmek istediğimi söyleyip kalktım.Zorlukla yürüyerek götürdüler beni,ordaki temizlik yapan kadına:bana bir tane sigara bul getir,sana şu kadar para vereceğim dedim.Kadın da içiyormuş zaten, kısa Samsunu yaktım deriin bir nefes! İşte buu,gözüm açıldı yahu::)) Sevgili Ümit bey, Ümitlerinizi kırmak gibi olmasın, bu kadar bağımlı olduğum için esef duyuyorum ama benim için imkansız bir iş bu.Kararlılığınızı okudum ve inanın imrendim.Umarım bırakırsınız, darısı başıma diyorum.Selam ve sevgilerle.

11 Mayıs 2014 17:36
Dur demek için biraz geç kalmadık mı?

Değeli Yurdagül hanım; bu ülke bilerek isteyerek cehalete mahkum ediliyor onyıllardır. Ben cehaletin inanılmaz boyutlarını köy öğretmenliğine başladığımda öğrendim.Kırsal kesime ne verdi bu ülke?Gücüm yettiğince,ülkenin önemli yazarına,siyasetçisine, film oyuncusuna mektuplar yazdım.Sıcacık salonlarda birbirinize konferanslar vererek olmaz bu iş,köylere gidin,insanların ufkunu açın diye.Yanıt dahi alamadım.Ülkenin bu halinden tüm aydın kesim hepimiz sorumluyuz.19 yaşımdan beri gittiğim her yerde, gücüm yettiğince o insanlara ışık olmaya çalıştım, ama öğretmen nereye kadar yeter? Rahatını bozmayanlar,rahat olmayanların getirdiği düzende böyle debelenirler işte.Bırakın Doğuyu, İzmir'e yarım saat uzaktaki bir köyde yaşayan bir teyzenin sözleri konuyu çok güzel özetliyor:Ben ömrümde İZMİR'İ hiç görmedim ki,çok merak ediyorum.Bencil alçak kocası her hafta İzmir'e gidermiş ama..Nereye gittiği de malum, neresinden tutsanız dökülen bir enkaza döndü memleket,çok yazık.Selam ve sevgilerle

09 Mayıs 2014 00:54
Ahlak zafiyeti

Merhaba, yazınızı dikkatle okudum.Hiç sıkmadan,konuyu çok güzel özetlemişsiniz. Bir eğitimci olarak; yıllar boyunca tanıdığım, ülkenin önemli isimlerine sayısız mektuplar yazdım.19 yaşında öğretmen oldum, hiç bilmediğim bir Dünyaya,KÖY öğretmenliğine başladım.Gördüğüm,işittiğim cehalete inanamadım. Kırsal kesimdeki rezaleti, cehaletin boyutlarını tahmin edemezsiniz.Ancak içlerinde yaşayanlar bilirler. Bu nedenle mektuplar yazdım; sıcacık salonlarda grand tuvalet birbirinize verdiğiniz konferanslarla bu ülke bir adım ileri gitmez.Lutfen köylere gidin, oralarda toplantılar yapın, etkinlikler düzenleyin.O insanlardan birinin sözlerini asla unutmuyorum: Hocam,biz hayatımızda Öğretmenden başka Devlet bilmeyiz,tanımayız.Devlet ile tüm ilişkimiz çocuk doğduğunda Nüfus memuru, kavga çıktığında Jandarma, evlenirken nikah memuru,çiftçilik için İlçe Tarım müdürlüğü.Buyrun, hiç bir şey veremediğimiz insanlardan çağdaşlık, insanlık,mantık ve bilinçli vatandaşlık istiyoruz.Selamlar

09 Mayıs 2014 00:36
MB yazarı Taner Yılmaz'ı kaybettik...

Çok üzüldüm,Allah rahmet eylesin,ailesine ve MB ailesine başsağlığı diliyorum.

09 Mayıs 2014 00:11
Trafik kazası

Değerli Nahide hanım, çok üzüldüm.Sündüs hanım ve ailesine geçmiş olsun diyorum,acil şifalar diliyorum.Bugün benim yeğenim de,motosikletle kaza yapmış.Allahtan hafif sıyrıklarla atlatmış,Allah cümlemizi korusun.Selam ve sevgilerle.

13 Nisan 2014 22:52
Tufan Gibi Geçtin Gittin... Canım Oğlum...

Uzun süredir bloğa bakmamıştım,yazınızı şimdi gördüm sevgili Sema hanım.Acınızı tüm yüreğimle paylaşıyor,evladınıza Allahtan rahmet,sizlere sabırlar diliyorum.Genç yaşta iki ağabeyini yitirmiş bir insan olarak,genç yitirmenin acısını en iyi bilenlerdenim.Evlat acısı şüphesiz çok daha zordur,gerçekten çok üzgünüm.Rabbim size güç versin, yanınızda olduğumu bilmenizi isterim.Sevgiler

18 Şubat 2014 22:29
21 Aralık MB toplantısının düşündürdükleri

Soğuk bir Aralık günü, son derece samimi bir arkadaş toplantısına iştirak etmekten mutlu oldum.Bir dahaki toplantımızı daha erken saatlerde yapalım, sohbete doymadık gerçekten.Selam ve sevgilerle..

29 Aralık 2013 12:45
Toplam blog
: 95
Toplam yorum
: 326
Toplam mesaj
: 42
Ort. okunma sayısı
: 728
Kayıt tarihi
: 08.03.07
 
 

Emekli öğretmenim, 52 yıllık hayatımdan amatör mizah, bağlama, sürrealist resimler, yitikler, sev..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 

 
 
     
     
     
    Bugün ile dün aynıydı,iki günü eşit olan zarardadır hisabıyla,zaman adlı kurumdam davacıyım arkadaş!