Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Kryon Neden İsrail'le Yakından İlgileniyor?

bugün dünya medyasının İsrail'in tekelinde olduğunu bilmeyen kalmadı. Mel Gibson Yahudilere laf söyledi diye böylesine önlü aktörün nerdeyse hayatını bitireceklerdi. Sonunda adam özür dileyip kurtuldu. Amerikanın en saygın ve 50 yıllık gazetecilerinden Hellen Tomas "Yahudilerin filistinde ne işi var?" dediği için işinden kovuldu. Holywwod ta çevrilen her filmde muhakkak iyi karakterli sevecen bir Yahudi muhakkkak vardır. Ünlü aktörlerin çoğu yahudidir, ya da sempitazanı. Madonnadan tutun Al pacino ya kadar. Hollywood'ta yahudi karşıtı tek film çevirilemez. Gazetelerde Yahudi karşıtı yazı çıkamaz. Bunu sağlamak için Mossad Amerikan derin devletinin içine çöreklenmiştir ve bir çok operasyon yapmaktadır. Operasyonların birinci hedefi Amerikan ve dünya halklarını inançlarından uzaklaştırmaktır. Çünkü bir hristiyana göre Yahudiler Hz.İsa yı öldüren gerçek katillerdir. Gerçek hristiyan böyle düşünür. Bu algıyı değiştirmek Mossad'ın vazifesidir. Bunun için her argumanı kullanırlar.

12 Eylül 2011 18:17
Ergenekon'un bayrağı!

sol derin, ile ülkücü derin uzun çatışmalar sonucunda geçtiğimiz yıllarda bir amaç için bir araya geldi ve bu oluşum Ergenekon olarak adlandırıldı. Bu üstü örtülü amacı biraz araştırırsanız bulursunuz. Ben size bir ipucu vereyim. "Kızıl Elma" Bu mecaracı bir birlikteliktir ve kendi halkına bile zarar vermekten çekinmeyen bir ideolojiye sahiptirler. Zaten planladıklarını yapabilseydiler, türkiye gerçek manada ateşten bir gömleği üzerine giyerdi. Kızıl elma eninde sonunda Türkiye'nin kucağına düşecektir. bölgedeki gelişmeler bu yönde. Bu maceracı örgütlenmeye ihtiyaçta yok. Tahammülde yok. bunlar soğuk savaş dönemlerinde kaldı. Bir çok şey kan ve gözyaşı dökülmedende yapılabilir. Eski dinazorlar belki bunu bir gün anlar. Pkk ise ergenekonun taşeronu ve örtüsüdür. Bir operasyonu gizlemenin en kolay yolu ortadaki terör örgütüne suçu yüklemektir. Yada yasadışı olayları(uyuşturucu v.b.) onlara yaptırmaktır. Olay budur...

03 Aralık 2008 15:55
Rusya vakası

cdenizkent in hakklı olduğu noktalar var. Sizinde.. 1877 Plevne savunmasında Osmanlı askerleriyle birlikte İngilizlerin askerleride ruslara karşı savaştı. Osmanlı askeriyle omuz omuza savaşan bir İngiliz subayının bu onurlu savaşı çok güzel anlattığı roman vardır. İngilizler, askeri ve ekonomik açıdan zayıflamış Osmanlı'yı ruslara yem etmemek için Osmanlı yanında yer aldı. Osmanlı'yı kim ele geçirirse diğerlerine üstünlük kuracaktı. Osmanlı bunu kullandı. 1876 da tahta çıkan Abdülhamit han ın bu ilk badiresidir .. Abdulhamid, Devleti 30 yıl işgalden korudu.. Bu dönemde belki ittihatçıların zayıf donanması olan almanlara yakınlaşması bizim için yanlış tercihti. Biz o zaman güçsüzdük ve bunu her kesim biliyordu. Kimin yanında kalırsak hayatta kalırız onun hesabı yapılıyordu. Şimdi güçsüz değiliz. Rusya ve Amerika, bizim gibi güçlü bir devleti yanına çekmek için bu manevraları yapıyor. Merak etmeyin bu güç dengesinde türkiyenin olduğu tarafın mücadelenin galibi olacağı artık anlaşıldı

07 Eylül 2008 21:45
Yorumsuz

Almanya da yaşanmışsa bu olay, bir daha ki sefer rahatsız olduğunuzu söyleyip, polise şikayette bulunabilirsiniz. Çevrenizdeki insanlarında aynı şekilde davranmasını sağlayabiliriseniz daha etkili olur.

Belki bir faydası olur..........

13 Eylül 2007 15:41
İran ve Türkiye

evet, kendi menfeatimizin veya içinde bulunduğumuz grubun menfeatinin, ülkenin menfeatinden daha önemli -olmadığını- anladığımızda yükseleceğiz...

yanlız bir düzeltme yapmak istiyorum. iran kandili bombalıyor fakat hala giremedi. kandil dağı iranın yanı başında hatta bir bölümü iran topraklarında... orası çok zor bir coğrafya...

kandil bize 89 km uzakta... oraya karadan bir operasyon yapmak kuzey ırak'ın tamamını işgal etmek demek.
250.000 askeri oraya yığmak demek.
dağınık duran kürt milliyetçililerini birleştirmek demek. en az 5000 kayıp demek.  Dünyayı karşına almak demek.

askeri makamlarında zorunlu kalmadıkça pek tercih edeceği bir seçenek değil. şartlar uygun değil.

seçimden önce bazı liderler bu konuyu istismar ederek oy avcılığı yaptı.

oysa genelkurmay bu söylemle taktik psilolojik harekat yapıyordu.

Ama oy avcıları bunu kullandı ve layık oldukları gibi hüsranla karşılaştılar.

bakın şimdi konuşan var mı?

13 Eylül 2007 14:36
"İzliyoruz" dedik ya...

edip bey, çok terbiyeli bir insandır. Onun gibi bir insandan bu şekilde bir küfür duyulması nerede ise imkasızdır. Bir tartışmanın tarafı olabilir. Fakat seviyesizlik yapmaz. Balıkesir'de yıllardır milletvekilli yaptığı halde, çoğu taraftarları onun bir aşevinin kurucusu olduğunu ve yıllardır her gün onlarca fakirlere yemek dağıttığını bilmez. Daha öncede kaçak elektrik kullandğına dair bir iftira atılmıştı. Sonradan Tedaş'ın teknik hatasından kaynaklandığı belirlenmiş, hem maddi olrak zarara girmiş hemde atılan iftara leke üzerinde kalmıştı. Oysa kaçak elektrik haberi gazetelerde manşetlerde yer almış. Gerçek ortaya çıkınca tekzip ufacık bir sütunda. Siyasi görüşünü yargılamadan, yada düşünmeden Edip beyi sadece insan olarak değerlendirdiğimde, makul bir sebep olmadan anlatıldığı şekliyle, böyle bir olayın tarafı olacağını sanmıyorum. Benim siyaesetle en ufak bir ilgim olamamasına rağmen Edip beyi şahsen tanıdığım için, bu açıklamayı yapmayı borç bildim.

24 Ağustos 2007 17:49
Hürriyet eşi türbanlı vekilleri araştırdı

bence kösele ayakkabı giyenlerle giymeyenler de araştırılmalı. Ya kösele giyenler çoğunluğu ele geçirmişlerse... Aman allahım.... Cumhurbaşkanını kösele giyenler mi belirleyecek olamaz... Ya da suşi seven millet vekillerini araştırsınlar. Ya suşi sevenler çoksa biz japonya mı olacağız ! Olamaz... Aslında şu %46 alan partiye oy verenlere acıyorum. Erbakan hocaya göre cehennemlik, Deniz baykala göre şeritaçı, yani bu adamlar yolun ne tarafında bir türlü anlayamadım. Ve yeter demek istiyorum. Futbol maçını bile meydan savaşına dönüştürebilen bu toplum psikolojisinden kutulmamız gerektiğini düşünüyorum. Biz aynı devletin evlatlarıyız. Birbirimize daha az ön yargılı olmalıyız. İngilizler gibi ortada yazılı kural olmamasına rağmen nezaket denilen o güzel kavramla birbirimize yaklaşmalıyız. Bakın ingiliz siyasetinde hiç böyle bir vurdu kırdı varmı? Cehennemlik miş... Şeriatçıymış... Çok komik bunlar çok... Birbirimizi ilk önce sevmeli sonra sahip olduğumuz siyasi görüşe bakmalı..

15 Ağustos 2007 18:03
Irak İran ve Petrodoların Sonu

Kitabı okumadım ama olası bir ABD ve İsrail saldırısı, İran'ın sonu olmaz. Petrodorların sonu değil tam tersi ortadoğu daki ABD çıkarlarının sonu olur.. İran, Irak'tan çok farklı... Kitabı alacağım.. Bilginizi bizimle paylaştığınız için teşekkürler.

09 Ağustos 2007 17:40
Evet, sizi beğenmiyorum...

demek iyi dizi çevirmekle, muhasır medeniyet olunuyormuş.. Ortadoğuda Türkiye'nin başına örülen çoraplardan sonra ABD'nin son ve tehlikeli düşamanı olma olasılığına karşın şimdiden Türk Terörist imajını çizmek için 24 dizisine eklenen karakterler.. Yine işkenceci ülke listeleri hazırlayıp, kendisi işkencenin en alasını yapan, kendi dizilerinde halkına işkencenin mubah olabileceğini gösteren sahnelerle dolduran, bunu bilinç altına yerleştirmeye çalışan.. Pentogon'un ve CIA in yönledirdiği Holyywood ürünü dizilerden bahsediyoruz galiba değil mi? Evet, paraları var ve paraları olduğu için altyapılarıda var. Bir dizinin bir bölümüne bizim bir sinema yapımına harcadığımızın on katını harcayabiliyorlar. Ama para muhasır medeniyet değildir. Ben "Avrupa yakasını seviyorum" Bizim milli değerlerimizi yansıtıyor. Arka planında pentogon vari hesaplar yok. İnsanları rahatlatmayı amaçlıyor. Sevgi var. Espri var. Bu kadar paraya rağmen mükemmel bile denilebilir.

02 Ağustos 2007 16:02
Suriye'de tatil - İkinci bölüm

çok gevrek, çok espritüel anlatımınız var. Tarzınız yazınızı sonuna kadar okuttu bana. Okurken sürekli gülümsedim. Günüme neşe kattınız... :)

01 Ağustos 2007 16:30
Toplam blog
: 23
Toplam yorum
: 36
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 2610
Kayıt tarihi
: 28.11.06
 
 

İnsanca yaşamaya çalışan, zaman zaman düşen, zaman zaman kalkan, zaman zaman kaygılara kapılan, zama..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster