Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Kırkyıllık Rüzgâr

Şiir'de yeni bir çığır Hecesiz vezinsiz, Kalp atışlarını Nabza bakmasanız da duyarsınız.

27 Nisan 2015 16:17
Kuru Fasulye 13,5 lira

Nizamettin Bey Merhaba! "Kuru Fasulye 13,5 lira" başlığı ile yayımladığınız yazınızı keyifle okudum. "Bu Fasulye 7,5 lira" türküsünün popüler olduğu dönemlerde ben ortaokul öğrencisiydim. Herkesin dilinde, her düğünde çalıp söylenen, parmak şaklatıp, gerdan kırılarak göbek atılan bir oyun havası olarak çalınıp söylenirdi. Şimdi 13,5 lira oldu lakin kimse kuru fasulye 13,5 lira demiyor. Tayyip efendini Ayakkabı kutusuna sığdırılan dolarların komplosu ile zati sunguru izliyor. Selam ve muhabbetlerimle.

26 Ocak 2014 12:04
Dünya'da "Türk" yoktur diyen siyasetçi...

Üstadım Merhaba! Habere Twitteer de cevap vermiştim. Yorum yerine onu sizinle paylaştım. Yorum olarak kabul edin lütfen. AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi Prof.Dr. Yasin Aktay’ın Bayburt’ta katıldığı panelde “Türk dediğin bir sentezdir . Türk diye bir ırk yok Demiş! Sormak istiyorum Aktay Rum 'mu- Ermeni mi? Ben Orta Asya'dan Anadolu'ya göç eden, Sarı keçili aşiretinden öz be Öz Türk'üm. Türk diye bir ırk yok diyen kendini nasıl tanımlıyorsa öyle tanımlasın. Türk yok diye Soysuzluk etmesin! O sahibine yalakalık etmek için M.Ö imparatorluk kurmuş Sancağında gökteki yıldız kadar yıldız taşıyan asil Türk o yok derse yok mu olacak Antalya Yörük ve Türkmenlerini araştırsın. Yörük Ali'nin torunları yeni bir tarih yazarız diyor... Çinliler Çin seddini niye yapmış? Prof. bozuntusu biliyor mu ki?

02 Aralık 2013 13:25
Kızlı-erkekli kozmik kozmik odalar

Merhaba! son günlerde okuduğum en anlamlı, en içerikli ve de okyanus kadar derinliği olan bir hicivdi. Siz Mizah demişsiniz, ben kara mizah dersem kızmazsınız herhalde. Kaleminiz her daim yazsın! Selam ve saygılarımla.

21 Kasım 2013 15:01
Vuruldu Darbe

Yoksulluktan besleniyor Mustafa Kemal karşıtları Aç açık olmasa Din pazar kurabilir mi Fakir fukara edebiyatçıları. Şiir Güzeldi kutluyorum şairi Saygılarımla.

18 Kasım 2013 11:52
İlahi adalet gerçekleşti. Allah(c.c) a hamd olsun. Olimpiyatı alamadık !

Selçuk Hocam! "İlahi adalet gerçekleşti. Allah(c.c) a hamd olsun. Olimpiyatı alamadık !" Başlığı ile yayınladığınız "Blog" yazınız harika... İçeriğine aynen katılıyorum. Selam ve sevgilerimle.

10 Eylül 2013 11:15
Facebook'a bir dakika ! Niye öyle de böyle değil ? Böyle olanları okumalı; Ama, nasıl, sağdan mı ? S

Niye Anlayalım? Kur'an-ı anlarsak, Din tacirleri nasıl makam, mevki, mal ve mülk kazanacak? 4 halife Devrinden beri Din istismarcıları Dini kendi menfaatleri doğrultusunda algılamış ve algılanması için elinden geleni arkasına koymamıştır. Peygamberimiz Hz Muhammed'e Kur'an Cahiliye döneminde, Bedevilerin kız çocuklarını kızgın kuma gömerek öldürdükleri cehalet döneminde gelmiştir. Bunu herkes bilir ve konuşur. Lakin Cahiliye Arap'ının kuma gömdüğü kızını karısını türbana, burka 'ya, çarşafa gömmeyi dindarlık sayar. Bu çelişkiyi kimse görmek istemez, kadınlarımız da gönüllüdür gömülmeye. Kutlarım kaleminizi. Sormaya sorgulamaya, karanlığa mum yakmaya devam.

31 Ağustos 2013 20:43
Zulmedene karşı durmak, namus borcudur. Bunu böyle belleyin.

Düşünmek, düşünceyi paylaşmak çok güzel! Şimdi çektiğimiz sıkıntının ana temeli başkalarının düşündüğü düşünce arkasına sorgulamadan takılan çoğunluğun neden olduğunu yazsam çelişkiye düşer miyim? Zulmeden de düşüncesizliğin arkasına koştuğu için eylemi sorgulanmadığı için cesaret bulmuyor mu? Uyanmayan toplumlar, farkında olmayan insanlar zulmü hep yaşadı yaşamak kaderi. Saygılarımla.

23 Temmuz 2013 11:35
Dokunmayın bana

Günün problemine parmak basarken, çözümde öneren derin Şiir! Güzeldi, kutlarım!

22 Temmuz 2013 10:47
Neymiş, neymiş, demokrasi seçimmiş! Yapma yauv …

Sayın Şenöz Merhaba! Seçim, seçim diyenlere sormak gerekmez mi? Libya Lideri Kaddafi, Irak Devlet Başkanı Saddam da seçim yapıyordu. Sizin de altını kırmızı kalem le çizdiğiniz gibi seçim her şey değil! Ayrıca Ülkemizde yapılan seçimi de çok demokratik kabul etmek aklın yolu değil! Neden mi: Önce doğu ve güney doğu bölgemizde yapılan seçim de PKK'nın tehdit ve baskısı kimsenin bilmediği bir sır değil! Bunun dışında aynı bölgede "AĞA" ve "Aşiret" hegemonyası da aşikar. 2- Aşiret ve PKK baskısı kadar cemaat şartlandırması da var! aslında söylenecek çok! Hazindir ki İktidar sadece duymak istediğini duyuyor ve de söylemek istediğini söylüyor. işine gelmediğine ahraz! Saygılarımla

17 Temmuz 2013 22:22
Toplam blog
: 380
Toplam yorum
: 155
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 428
Kayıt tarihi
: 27.08.07
 
 

Karanlığın düşmanı Işık! Gecenin zifiri karanlığı, şafak sökerken yerini, ufukta yükselen Güneş Işı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    Ayak baş oldu aziz milletim naçar Bir gün gelir kar buz erir güneş açar